Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was robił odbudowę danych na ps5? Miałem problem z grą (nie chciała się uruchomić) poczytałem w necie żeby wykonać odbudowę danych. Po włączeniu odbudowy 3/4 paska załadowało się w ~20sek i tak stanęło... odbudowę włączyłem o 20:00 (30.08) minęło 10 h i pokazuje czas do końca ~3h. Czy to możliwe że odbudowa tyle trwa?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Szkodzik94 napisał:

Czy to możliwe że odbudowa tyle trwa?

Niby jest tam info, że może potrwać nawet kilka godzin, ale zawsze trwało to nie więcej niż kilkadziesiąt sekund. Raz chyba z 2-3 minuty, ale to na PS4 było jeszcze.

Ktoś tu kiedyś pisał o kilku godzinach, ale nie pamiętam jak to się skończyło.

 

Chyba będzie trzeba zaryzykować reset.

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem z niespełna miesięczną konsolą ps5 rewizja  CFI-1216a którą kupiłem synowi. Mianowicie chodzi o to że zauważyłem, iż po włączeniu gry wentylator odrazu wchodzi na minimalnie wyższe obroty a przy wyłączeniu odrazu schodzi na obroty przed włączeniem w ps4 pro takich przypadków nie było.

 

Drugi problem który zauważyłem to podczas rozgrywki problem z doczytującymi się tteksturami otoczenia , oświetlenia w różnych grach God of War, Horizon Zero Dawn nawet w Gran Turismo gry są w wersji na ps4.

 

Wisienką na torcie wydaje się być problem z padem z zestawu konsoli mianowicie trigger R2 dziwnie pracuje jakby zgrzypial. Słowem coraz gorzej z tymi konsolami.

 

Więc moje pytanie w czym tkwi problem czy oddawać na gwarancję czy ktoś z forumowiczów miał taką przypadłość.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2023 o 15:48, Gandziarz napisał:

Witam

Mam problem z niespełna miesięczną konsolą ps5 rewizja  CFI-1216a którą kupiłem synowi. Mianowicie chodzi o to że zauważyłem, iż po włączeniu gry wentylator odrazu wchodzi na minimalnie wyższe obroty a przy wyłączeniu odrazu schodzi na obroty przed włączeniem w ps4 pro takich przypadków nie było.

 

Drugi problem który zauważyłem to podczas rozgrywki problem z doczytującymi się tteksturami otoczenia , oświetlenia w różnych grach God of War, Horizon Zero Dawn nawet w Gran Turismo gry są w wersji na ps4.

 

Wisienką na torcie wydaje się być problem z padem z zestawu konsoli mianowicie trigger R2 dziwnie pracuje jakby zgrzypial. Słowem coraz gorzej z tymi konsolami.

 

Więc moje pytanie w czym tkwi problem czy oddawać na gwarancję czy ktoś z forumowiczów miał taką przypadłość.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

Mnie po włączeniu PS5 dosyć głośno buczy, po chwili to mija i nic nie słychać, podejrzenia, że to nie wentylator tylko napęd. Doczytywanie tekstur w jakimś stopniu występuje w każdej grze na każdej platformie więc chyba norma, no chyba, że w Twoim przypadku jest to bardzo widoczne i są mega opóźnienia co jest uciążliwe. Każdy ma swój margines tolerancji w tych kwestiach. Ktoś nie zauważy a dla innego to już mega problem. Co do pada to może chodzi o to, że w porównaniu do DS4 Dual Sensem ma haptyczne wibracje i R2 i L2 też. Stawiają opór przy naciąganiu łuku itp. Może to to, no i są wykonane na ślimaki i ślimacznicy chyba z jakiegoś plastyku więc chrobotanie czy zgrzytanie  jest słyszalne szczególnie, że zazwyczaj są wtedy wibracje pada więc może być to uwydatnione.

 

Jeśli nic złego z konsolą się nie dzieje to nie ma czym się przejmować. Testuj, sprawdzaj i graj. Masz rok gwarancji a później rękojmia więc jak coś to zwrócisz lub wymienisz.

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, mitra napisał:

Mnie po włączeniu PS5 dosyć głośno buczy, po chwili to mija i nic nie słychać, podejrzenia, że to nie wentylator tylko napęd. Doczytywanie tekstur w jakimś stopniu występuje w każdej grze na każdej platformie więc chyba norma, no chyba, że w Twoim przypadku jest to bardzo widoczne i są mega opóźnienia co jest uciążliwe. Każdy ma swój margines tolerancji w tych kwestiach. Ktoś nie zauważy a dla innego to już mega problem. Co do pada to może chodzi o to, że w porównaniu do DS4 Dual Sensem ma haptyczne wibracje i R2 i L2 też. Stawiają opór przy naciąganiu łuku itp. Może to to, no i są wykonane na ślimaki i ślimacznicy chyba z jakiegoś plastyku więc chrobotanie czy zgrzytanie  jest słyszalne szczególnie, że zazwyczaj są wtedy wibracje pada więc może być to uwydatnione.

 

Jeśli nic złego z konsolą się nie dzieje to nie ma czym się przejmować. Testuj, sprawdzaj i graj. Masz rok gwarancji a później rękojmia więc jak coś to zwrócisz lub wymienisz.

 

No więc odnośnie tego że wentylator podnosi obroty minimalnie wyżej i zostaje na takich podczas grania do końca w grę i dopiero schodzi z nich po wyłączeniu jej było sprawdzane na grze bez płyty także wykluczyłem udział napędu w sensie jego głośnej pracy i buczenie. Sprawdzałem też z płytą i jak się napęd wyciszy to też jest tak jak wyżej opisałem przy wyłączeniu gry odrazu schodzi na obroty podstawowe.

 

Rozumiem że doczytywanie tekstur w dali przy szybkim przemieszczaniu w grach  się występuje z tego wszystkiego odpalilem ps4 pro i mam porowananie chociaż odnosze wrażenie że to gorzej wygląda na ps5 to doczytywanie otoczenia. Sprawdzałem na 2 odbiornikach z HDR i bez na 2 kablach HDMI bez zmian.

Wrzuciłem na Youtube 3 filmiki z czym się borykam może ktoś ma podobnie proszę o zobaczenie i analize:

 

 

 

 

Wracając do pada to też to sprawdzałem przy wyłączonych wibracjach i efektach haptycznych także żadnego oporu nie powinien stawiać a problem jednak jest tak jak Mitra opisałeś  zgrzypienie jakby na spreżynie  coś dmuchniecie w nacisniety triger pomaga na chwilę później spowrotem jest to samo, próbowałem delikatnie posmarować ale bez zauważalnych zmian nie kombinuje bo jeszcze na gwarancję nie przyjmą.

Także co nowy model konsoli to temat rzeka niestety o brzeczących cewkach w konsoli podczas grania to szkoda już wspominać jak ps4 Pro mnie zaskoczylo tak PS5 chyba już wcale po 1 dniu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Square napisał:

Raczej nie jest to normalne, ale to gra ze wstecznej więc wszystko możliwe. Sprawdzałeś inne gry z wersjami na PS5?

Sprawdzałem 2 gry Wiedźmina 3 i Farming Symulator 22 w wersji na PS5 i jest podobnie w sensie z doczytywaniem tekstur otoczenia.

Nawet bym nie wiedział że coś z konsolą nie tak bo 8-latkowi to za bardzo różnicy nie robi.

Fakt reszta gier w wersji na ps4 sprawdzałem  też jak to wygląda na ps4 pro.

 

Dzwoniłem też do Serwisu konsol z Poznania i opisałem z czym jest problem to dostałem odpowiedź że możliwe problemy z kością pamięci bądź problem z APU także nie wesoło.

Jutro do znajomego podjadę zobaczyć jak jego konsola (rewizja ta sama) się zachowuje, czy też po włączeniu gry podnosi obroty wentylatora i jak wygląda rendering w tych samych momentach na różnych grach.

 

Wrzuciłem jeszcze jeden ciekawy urywek jednakowo występuje na PS5 I PS4 PRO tak samo go ukazuje:

 

 

 

Edytowane przez Gandziarz
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2023 o 20:09, Gandziarz napisał:

Jutro do znajomego podjadę zobaczyć jak jego konsola (rewizja ta sama) się zachowuje, czy też po włączeniu gry podnosi obroty wentylatora i jak wygląda rendering w tych samych momentach na różnych grach.

 

Wrzuciłem jeszcze jeden ciekawy urywek jednakowo występuje na PS5 I PS4 PRO tak samo go ukazuje:

 

 

 

 

No więc sprawdziłem te same momenty gry na drugim PS5  i wszystko jest to samo doczytywanie tekstury itd. Tak samo podnoszenie obrotow wentylatora przy włączeniu gry i obniżanie do normalnych przy wyłączeniu.

 

Odnośnie napędu płyt zauważyłem ostatnio że przy włączeniu konsoli po sygnale słychać jakby napęd przez chwilę zakręcił mimo że płyty w środku nie ma i dzieje się to tylko przy włączeniu.

 

Poniżej dźwięk jaki słychać ma ktoś podobnie i czy oddawał na gwarancję ??

Na Youtube znalazłem filmik z tego też ktoś inny się borykał z tym:

 

http://hostuje.net/file.php?id=161974be5d30d2e84b1f0b4cdfc88ffd

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gandziarz napisał:

 

No więc sprawdziłem te same momenty gry na drugim PS5  i wszystko jest to samo doczytywanie tekstury itd. Tak samo podnoszenie obrotow wentylatora przy włączeniu gry i obniżanie do normalnych przy wyłączeniu.

 

Odnośnie napędu płyt zauważyłem ostatnio że przy włączeniu konsoli po sygnale słychać jakby napęd przez chwilę zakręcił mimo że płyty w środku nie ma i dzieje się to tylko przy włączeniu.

 

Poniżej dźwięk jaki słychać ma ktoś podobnie i czy oddawał na gwarancję ??

Na Youtube znalazłem filmik z tego też ktoś inny się borykał z tym:

 

http://hostuje.net/file.php?id=161974be5d30d2e84b1f0b4cdfc88ffd

 

 

Obecnie gram w Returnalu z extra i wcześniej grałem też w gry bez płyty i jak załączam gry bez płyty to i tak konsola robi frrrrprrrrbrrrrrrr wzzzzzz i po około 10 sekundach się uspokaja i nic nie słychać. No i najważniejsze, że cewek nie słychać. Nie wiem czy zależy od modelu ale w ciągu 2 lat tylko pada wymieniałem.

 

To takie tfffuuu po piknięciu konsoli na filmiku to Ty czy konsola?

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, mitra napisał:

Obecnie gram w Returnalu z extra i wcześniej grałem też w gry bez płyty i jak załączam gry bez płyty to i tak konsola robi frrrrprrrrbrrrrrrr wzzzzzz i po około 10 sekundach się uspokaja i nic nie słychać. No i najważniejsze, że cewek nie słychać. Nie wiem czy zależy od modelu ale w ciągu 2 lat tylko pada wymieniałem.

 

To takie tfffuuu po piknięciu konsoli na filmiku to Ty czy konsola?

 

Po piknieciu to wszystko konsola tak jakby napęd się załączał albo przewijalo coś taki odglos dziwny i tylko przy włączeniu później spokój. Sprawdzone na drugiej konsoli tak samo się dzieje przy włączeniu.

Przy odpaleniu gier na obu konsolach wentylator podnosi obroty i zostaje na nich aż do wyłączenia gier.

A co do cewek to odrazu po 1 dniu zaczęły rezystowac im gra bardziej wymagająca tym bardziej je słychać także jeśli nie słychać to tylko się cieszyć ;)  Od PS4 PRO temat już odpuściłem bo Sony nic w tym kierunku nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiś 2 tygodni zawsze gdy włączam PS5, długo czyta HDD po USB, i w końcu woła że jest problem i nie widzi dysku. Gdy odłączę HDD i ponownie podłączę, poczyta i poczyta ale wykryje dysk.

I gry z dysku normalnie działają. Natomiast po wyłączeniu i na nowo włączeniu PS5 ,sytuacja z nieodczytanym HDD się powtarza. Wchodziłem już w safe-mode i robiłem odbudowę bazy danych. Nie pomaga.

Coś, ktoś, jakaś rada ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.09.2023 o 14:07, bisoner napisał:

Dalej cisza w temacie napedow? Co chwile widze na grupach posty o niedzialajacym napedzie w nowo zakupionych konsolach. Musialo cos na produkcji walnac chyba. Coraz wiecej przypadkow z roznych sklepow.

 

W dniu 15.09.2023 o 16:50, Shankor napisał:

Wypowiedzieć się w temacie mogą tylko nowi właściciele nowych konsol. Tutaj większość już PS5 ma lub nie ma zamiaru kupować. 

 

W dniu 8.09.2023 o 00:20, Kafaresko napisał:

Znajoma kupiła w tym tygodniu ps5 z napędem i nawet nie udało się jej go włączyć, także coś może być na rzeczy 

 

Dzisiaj rozpakowałem 'nówke sztuke' z Morele.net. Pograłem kilka godzin w nowego Asasyna z płyty. Ne zauważyłem ani nie usłyszałem nic niepokojącego. Po raz kolejny jednak warto odnotować spadek jakości plastiku. To już moja czwarta PS5 i takiego badziewia to jeszcze nie było. Czarna wstawka na dual sense ma widoczne pod światło zacieki a panele boczne samej konsoli są dziwnie śliskie i dziwnie się od nich odbija światło od telewizora w ciemnym pokoju. Jeśli tak dalej pójdzie to slim będzie już jakości chyba polystation.

Swoją drogą ciekawych czasów dożyliśmy, że kupując nową konsolę od SONY za 2 i pół klocka człowiek drży czy po wyjęciu z pudełka będzie sprawna : D 

 

 

W dniu 8.09.2023 o 07:44, bisoner napisał:

Bedzie afera. Juz kilka konsol wrocilo. Rozpakowane nowe w sklepie i tez napedy nie dzialaja. Jakas wada fabryczna. Sprawdzajcie swoje konsole przed zakupem.

 

To można w sklepie powiedzieć żeby rozpakowali i przy tobie sprawdzili?

Edytowane przez Przemas10pl
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Przemas10pl napisał:

Po raz kolejny jednak warto odnotować spadek jakości plastiku. To już moja czwarta PS5 i takiego badziewia to jeszcze nie było. Czarna wstawka na dual sense ma widoczne pod światło zacieki a panele boczne samej konsoli są dziwnie śliskie i dziwnie się od nich odbija światło od telewizora w ciemnym pokoju.

Komponenty do konsoli tanieją, dodatkowo $ONY szuka oszczędności na wszystkim i koniec końców dostajemy sprzęt wątpliwej jakości. Ale o obniżeniu ceny możemy zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni przy włączaniu konsoli zanika mi obraz z konsoli przy jej uruchamianiu. Muszę ją wyłączyć z palca i włączyć co pomaga. Podczas kilkugodzinnych rozgrywek problem się nie pojawia. Teraz nie wiem czy wina w kablu, w wejściu/wyjściu HDMI czy moze z GPU jest coś nie tak. Zdiąłem pokrywy, wykręciłem wiatrak, który przeczyściłem bo się trochę tam uzbierało, odkurzyłem przez dedykowane otwory. Z obrazem przy starcie konsoli nic się nie zmieniło, cały czas muszę wyłączać z palca i włączać, zmienić wyjście obrazu na dekoder i wrócić na konsolę. Może też coś z eARC? Plus jest taki, że po czyszczeniu to przy włączaniu już nie warczy i jest cichutko jak po zakupie. Jutro kupię drugi kabel 2.1 i zobaczę a jak to nie pomoże to ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...