Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciła po tygodniu serwisu z Media Marktu moja konsola i pad. Serwis z Warszawy,autoryzowany przez Sony. A zorientowałem się po plombie na konsoli. Z niej też wiem,że serwisują wszystkie marki konsol :potter:.  Wymienili ciekły metal na procesorze i wyczyścili :notbad: tyle wiem z papierów. No ciekawe jak długo pohula? Tym bardziej,że zakupiłem switcha lite używkę :cebula: na okres serwisu plejaka i tak mnie pochłonął,że pleja tylko podłączyłem i w tle pół dnia odpalony jest yt a ja nakuwriam na handheldzie :leo:

 

http://pram.com.pl

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Square napisał:

Przypomnij co jej było?

Łapała odcinke w losowych momentach gdy była w poziomie,tak stała niecałe dwa lata. Gdy odcinki stały się uciążliwe to z racji braku czasu na dłuższe granie postawiłem ją w pione i tak sobie stała. Ja wtedy mało grałem więc brak odcinek uznałem za przypadek. Zdziwiłem się gdy kilka dni zdarzyły się takie ze plejak praktycznie cały dzień był włączony i zero odcinek. Na dzień przed upływem sklepowej rękojmi oddałem konsole do MM :cebula:z padem który też naprawili(dryfująca gałka i te sprawy) 

Odcinka była na tyle uciążliwa,że żeby włączyć ponownie konsole musiałem kabel zasilania od niej odpinać i wpinać na nowo,inaczej nie było opcji żeby się włączyła. Porty w tej konsoli wydają mi się strasznie liche i bałem się że w końcu uszkodzę gniazdo zasilania. 
z tego co się sam orientowalem(wielki elektronik na yt) to odcinki konsola łapie jak zasilacz się przegrzewa. On jest jakby na wylocie całego ciepłego powietrza z konsoli,tzn wydalane powietrze przez niego przepływa(ma zasilacz takie kanały/dziurki) i te dziurki się zapychają kurzem,mimo że konsolę regularnie sprężonym powietrzem dmuchałem i nie mieszkam też w tartaku czy kamieniołomie. Przegrzewała się konsola na tyle że panele od wewnątrz były żółte i często też trzaskała głośno(efekt działania temperatury na plastik) co też było irytujące i żonę mi straszyło. Konsola też nie była głośna,była bezgłośna jak od nowości,cewki też mi żadne nie dokuczały. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2023 o 21:32, Szajka napisał:

Łapała odcinke w losowych momentach gdy była w poziomie,tak stała niecałe dwa lata. Gdy odcinki stały się uciążliwe to z racji braku czasu na dłuższe granie postawiłem ją w pione i tak sobie stała. Ja wtedy mało grałem więc brak odcinek uznałem za przypadek. Zdziwiłem się gdy kilka dni zdarzyły się takie ze plejak praktycznie cały dzień był włączony i zero odcinek. Na dzień przed upływem sklepowej rękojmi oddałem konsole do MM :cebula:z padem który też naprawili(dryfująca gałka i te sprawy) 

Odcinka była na tyle uciążliwa,że żeby włączyć ponownie konsole musiałem kabel zasilania od niej odpinać i wpinać na nowo,inaczej nie było opcji żeby się włączyła. Porty w tej konsoli wydają mi się strasznie liche i bałem się że w końcu uszkodzę gniazdo zasilania. 
z tego co się sam orientowalem(wielki elektronik na yt) to odcinki konsola łapie jak zasilacz się przegrzewa. On jest jakby na wylocie całego ciepłego powietrza z konsoli,tzn wydalane powietrze przez niego przepływa(ma zasilacz takie kanały/dziurki) i te dziurki się zapychają kurzem,mimo że konsolę regularnie sprężonym powietrzem dmuchałem i nie mieszkam też w tartaku czy kamieniołomie. Przegrzewała się konsola na tyle że panele od wewnątrz były żółte i często też trzaskała głośno(efekt działania temperatury na plastik) co też było irytujące i żonę mi straszyło. Konsola też nie była głośna,była bezgłośna jak od nowości,cewki też mi żadne nie dokuczały. 

 

To ja ten problem sam rozwiązałem rozkręcając konsolę do zera praktycznie. Na początku pomogło przestawienie konsoli na poziom, po kilku miesiąc wyłączenia i tak wróciły. Najlepsze, że ogólnie w środku było dość czysto poza wylotem z zasilacza. Ktoś kto zaprojektował te otwory powinien być dożywotnio usunięty z branży. W ogóle przyglądając się bebechom konsoli na każdym kroku widać oszczędności.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po aktualizacji konsoli problem z obrazem znikł. Chociaż zauważyłem, że w DMC V SE, pojawił mi się komunikat, że mój tv nie wyświetla 120Hz oraz HDR więc sam już nie wiem, czy to błędne komunikaty czy coś z softem nie tak. 

 

Edit: e tam, chuja znikł. 3 razy było mmmmkey, a teraz znowu to samo. Fajnie, że nie fajnie

Edytowane przez mitra
Odnośnik do komentarza

Pozwolicie że się podepnę do rozmowy z moją zabytkową Ps4 Slim (stara ale jara!), bo właśnie jutro albo po jutrze mam zanieś na czyszczenie do serwisu. W grudniu będzie 5 lat od zakupu, grane często i gęsto (średnia 5h dziennie :D) a plus minus działa jak wyciągnięta z pudełka jeśli chodzi o kulture pracy. Raz w tygodniu okolice i konsole przecieram z kurzu plus po bokach obudowy lecę odkurzaczem, pewnie coś to pomaga. I zastanawia mnie, bo nie raz widze jak serwisy zalecają/zachęcają raz w roku oddać na czyszczenie/wymianę pasty, co jest chyba przesadą i nakręcaniem sobie klienteli, a z drugiej strony gdzieś w necie przeczytałem że pasta może wytrzymać do 8 lat, co biorąc pod uwagę np. mój przypadek chyba nie jest takie niemożliwe. Oddawać?

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, Ps4Player said:

Pozwolicie że się podepnę do rozmowy z moją zabytkową Ps4 Slim (stara ale jara!), bo właśnie jutro albo po jutrze mam zanieś na czyszczenie do serwisu. W grudniu będzie 5 lat od zakupu, grane często i gęsto (średnia 5h dziennie :D) a plus minus działa jak wyciągnięta z pudełka jeśli chodzi o kulture pracy. Raz w tygodniu okolice i konsole przecieram z kurzu plus po bokach obudowy lecę odkurzaczem, pewnie coś to pomaga. I zastanawia mnie, bo nie raz widze jak serwisy zalecają/zachęcają raz w roku oddać na czyszczenie/wymianę pasty, co jest chyba przesadą i nakręcaniem sobie klienteli, a z drugiej strony gdzieś w necie przeczytałem że pasta może wytrzymać do 8 lat, co biorąc pod uwagę np. mój przypadek chyba nie jest takie niemożliwe. Oddawać?

Mówisz że działa jak wyciągniętą z pudełka więc po co serwis?

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Jak się dba o porządek wokół konsoli, regularnie wyciera kurz z szafki i nie trzepie dywanów w pokoju ze sprzętem to szanse na to, że w środku kurz bawi się w najlepsze są bardzo małe. 

 

Ja swoją PS5 wycieram z kurzu raz w tygodniu, do tego ogarniam również szafkę, na której leży. Z moim Xboxem Series X robię podobnie, ale dodatkowo, ponieważ stoi w pionie, to kiedy nie gram zagrywam wlot u góry kartką papieru. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LukeSpidey napisał:

Jak się dba o porządek wokół konsoli, regularnie wyciera kurz z szafki i nie trzepie dywanów w pokoju ze sprzętem to szanse na to, że w środku kurz bawi się w najlepsze są bardzo małe. 

 

Ja swoją PS5 wycieram z kurzu raz w tygodniu, do tego ogarniam również szafkę, na której leży. Z moim Xboxem Series X robię podobnie, ale dodatkowo, ponieważ stoi w pionie, to kiedy nie gram zagrywam wlot u góry kartką papieru. 

Ja przed każdym uruchomieniem szmatką wokół przecieram. Parę sekund, nic wielkiego, a najważniejsze żeby bezpośrednio przy konsoli nie było kurzu i nie wciągało na starcie. Pokój też oczywiście sprzątam, no ale nie co uruchomienie konsoli xd

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Faka napisał:

Ten kabel hdmi od sony to niezłe gówno, nie? Po dwóch tygodniach się spierdolił i zesrał, myślałem, że to konsola mi padła, czarny ekran, a tu się okazuje, że kabel chujowy który powinien wokół szyi nałożyć ochlejus rajan. Dobrze, że miałem jakiś zapasowy kabelek. Tfu. 

Potwierdzam, kabel dodawany w zestawie z konsolą to gówno obesrane. Na szczęście na Allegro są kozackie kable 2.1 z certyfikatem za niecałe 50 zł. Polecam każdemu.

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-8k-60hz-4k-120hz-3m-12131715879

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie dramat

 2 dni temu konsola kupiona w carrefourze zainstalowalem tlou. Dziś zakupiłem nowa grę, wkładam płytę i słychać tylko 2 zgrzyty, myślę płyta jakaś wadliwa i odeśle, wkładam tlou co wczoraj instalowałrm i też 2 zgrzyty i koniec. Padł bluray. Trafiłem na super egzemplarz hehe. Dziś oddaje w cerfie i zwrot gotówki i trzeba czekać na black friday na jakąś promkę, a szkoda bo kupiłem w dobrej cenie 1850 zł i raczej takiej ceny już nie złapię. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...