Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie coś mam chyba z dyskiem zewnętrznym/kieszenią. Na noc w stanie spoczynku konsole zostawiłem zeby pad się podladowal. Rano widzę ze konsola wyłączona,nie włączyła się z pada ano tez z guzika na konsoli. Poruszałem wtyczka zasilania i konsola odpaliła,ale znowu z komunikatami o nie poprawnym wyłączeniu i problemem z dyskiem USB. Pany co się dzieje konsola pada,chyba nie,c’nie? Stawiałbym na kieszeń/dysk właśnie. Spotkał się ktoś czymś podobnym?
Ja rozumiem że każdy użytkuje sprzęt na swój sposób jeśli producent daje taką możliwość.
Ale żeby konsole w trybie spoczynku zostawiać tylko po to aby pada naładować?? Przecież tego pada to można ładowarka do telefonu naładować, powerbankiem... Po co męczyć sprzęt Dlaczego męczyć zapytasz? To przyłóż ucho do konsoli jak jest trybie spoczynku Usłyszysz

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka

  • This 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, moski81 said:

Ja rozumiem że każdy użytkuje sprzęt na swój sposób jeśli producent daje taką możliwość.
Ale żeby konsole w trybie spoczynku zostawiać tylko po to aby pada naładować?? Przecież tego pada to można ładowarka do telefonu naładować, powerbankiem... Po co męczyć sprzęt Dlaczego męczyć zapytasz? To przyłóż ucho do konsoli jak jest trybie spoczynku Usłyszysz emoji6.png

Wysłane z mojego Pixel 7 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ładowanie pada ładowarką od telefonu może uszkodzić pada, a konkretnie jego baterię. Kiedyś tak załatwiłem DS4. 

Odnośnik do komentarza

Aż tak mi się nie spieszy, no ale ja rzadko kiedy grywam tylko w jeden tytuł, a odpalając konsolę najpierw i tak wędruję na YouTube, żeby coś obejrzeć do kolacji itp, więc co ma się aktualizować to się ściągnie w tym czasie.
Yebać taką wygodę, jeśli jej konsekwencją mogą być problemy ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z moim plejakiem. Otóż zainstalowałem gierkę i nie chce się do niej pobrać aktualizacja ,to znaczy zaczyna się pobieranie, po czym po ściągnięciu około 100-150 MB danych pobieranie się zatrzymuje, co więcej taki sam problem dotyczy gier które już były wcześniej zainstalowane. Dodam że po przywróceniu ustawień fabrycznych nic się nie zmieniło. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Moja konsola coraz bardziej dźwiga mi ciśnienie. Czesto dość jest tak, ze program sobie jakoś czas,wyłącze konsole,a na drugi dzień czy nawet za jakiś czas rzędu pare godz konsola się nie chce włączyć ani z pada,ani z guzika. Muszę wypiąć kabel zasilający i wpiąć ponownie by odpaliła. Trwa to może z miesiąc, w ostatnich dniach zdarza jej się podczas grania wyłączyć sama z siebie. Wtedy tez by uruchomić muszę wypiąć i wpiąć kabel zasilania,a po odpaleniu odbudowa bazy danych. Mam wedle karty zakupu jeszcze 2 miesiące z hakiem gwarancji. A sama konsole odkupiłem od chłopa właśnie te niecałe dwa lata temu. Pany co sądzicie dawać na gwarancje do media czy przez stronę Sony,fakt ze konsole odkupiłem od chłopa a mam w PDF kartę zakupu może być problemem? Albo ja sprzedac w huiom i kupić np pro jak wyjdzie. Szkoda mi ps plus premium bo miech temu na rok przedłużyłem. No wkurwiam się nie powiem. To chyba pierwszy x360 mi przerobiony dłużej służył nim wyrzygal czerwonego ringa :reggie:

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Square napisał:

A reinstalację FW próbowałeś? Gwarancja Sony jest na 12 miesięcy.

Yyyy a jak się to robi? :shieeet:
Jak się dowiem jak zrobić reinstalacja FW to zrobię i jeśli to nie pomoże to na gwarancje oddam do Media Marktu. Może być jakiś problem z racji ze mam kartę zakupu w PDF i ze konsole odkupiłem od osoby prywatnej?

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

Ze strony PS musisz ściągnąć pełny FW i wrzucić go na USB. Na konsoli gdzieś w ustawieniach Inicjalizacji wchodzisz, albo od razu z Safe Mode czyli przy wyłączonej konsoli przytrzymujesz power przez kilka sekund (dwa piknięcia).

Powinien wystarczyć dowód zakupu, ale ja u sprzedawcy nigdy nic nie reklamowałem także niech ktoś inny się wypowie.

 

23 minuty temu, Szajka napisał:

Yyyy a jak się to robi? :shieeet:

Tu masz instrukcje i link do pliku https://www.playstation.com/pl-pl/support/hardware/ps5/system-software/#reinstall

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jestem w szoku od ilości PS5 z usterkami, gdyby nie ten wątek i kanał Wielki Elektronik, żylbym w tej bańce myśląc, że Sony kolejny raz stworzyło sprzęt nie do zajechania. 

Ale odpukać, ja takie szczęście mam od czasów PS One, nigdy nie padł mi laser w konsoli, PS3 - PS5 też bezproblemowo. Za to jak kupiłem XOne S, konsola od nowości miała coś skopane z niedziałającym trybem czuwania. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...