Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Mogę się mylić ale wszyscy z liczących się na YT chyba dostali ten antiglare najdroższy model?

No właśnie, stąd domniema trochę, że mat aż tak dużo zabiera (on tam narzekał na utratę kolorów i nakładał jeszcze dodatkowy protektor) tzn. 

wiadomo mat to mat, albo się lubi ten efekt (ja lubię, tym bardziej, że to jednak urządzenie przenośne) albo nie. 

Odnośnik do komentarza

Widzę same zachwyty nowym Steam Deckiem, zmian jest bardzo dużo co mnie cieszy, ale czemu nikt nie krytykuje Decka za brak podniesienia mocy sprzętu? Podobno nowe tytuły chodzą ledwo na najniższych ustawieniach i pod tym względem o wiele lepiej wypada Asus lub Lenovo. Czy rzeczywiście jest tak źle jak piszą? Chciałbym kupić coś nowego poza Switchem do grania przenośnego: mam dylemat czy brać Portala czy nowego Decka. Dodam tylko, że jedyna biblioteka gier jaka mam to ta na PS5. Ktoś korzysta na Decku z Remote Play- czy są czarne pasy jak na innych urządzeniach? Jaki sprzęcik polecicie niedzielnemu graczowi, który czasem zmęczony po całym dniu w biurze ma ochotę pochillowac w łóżku czy na kanapie zdala od TV. 

Odnośnik do komentarza

Gdyby podnieśli moc to dopiero byśmy krytykowali.

 

Przy remote play czarne pasy są na górze i dole, po 40 pikseli z każdej strony, bo ekran decka jest 16:10, a PS5 serwuje obraz 16:9.

 

Steam Deck może o wiele więcej niż Portal, ale jeśli interesują cię tylko gry z PS5 na kanapie to nie ma co wydawać więcej kasy.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Belusia3d napisał:

Podobno nowe tytuły chodzą ledwo na najniższych ustawieniach i pod tym względem o wiele lepiej wypada Asus lub Lenovo. Czy rzeczywiście jest tak źle jak piszą?

 

Deck jest najsłabszy, dobrze wyglądają gry z 7 i części 8 generacji konsol. Gry mniejsze chodzą dobrze, większe z kompromisami. Legion i Ally wypadają lepiej.

 

Jesli jednak chcesz:

14 minut temu, Belusia3d napisał:

Jaki sprzęcik polecicie niedzielnemu graczowi, który czasem zmęczony po całym dniu w biurze ma ochotę pochillowac w łóżku czy na kanapie zdala od TV. 

 

To deck wypada najlepiej. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Soft 3.5 który jest w preview ma min opcje rozciągania obrazu i robi z 16:9 full screena, aż tak się nie rzuca w oczy ze w pionie jest rozciągnięte wszystko, od jakiegoś czasu gram tak w tytuły co nie wspierają 16:10 jak star ocean2, dlc do RE4r czy sf6.

 

Valve w wywiadzie stwierdziło że mogło podnieść w wersji oled moc sprzętu ale świadomie tego nie zrobili bo nie chcą jeszcze dzielić społeczności i całego systemu weryfikacji i komplikować sprawy optymalizacji. Wersji pro zatem nie będzie, za jakiś czas sd2 z znacząco mocniejszymi bebechami 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Belusia3d napisał:

Widzę same zachwyty nowym Steam Deckiem, zmian jest bardzo dużo co mnie cieszy, ale czemu nikt nie krytykuje Decka za brak podniesienia mocy sprzętu? Podobno nowe tytuły chodzą ledwo na najniższych ustawieniach i pod tym względem o wiele lepiej wypada Asus lub Lenovo. Czy rzeczywiście jest tak źle jak piszą? Chciałbym kupić coś nowego poza Switchem do grania przenośnego: mam dylemat czy brać Portala czy nowego Decka. Dodam tylko, że jedyna biblioteka gier jaka mam to ta na PS5. Ktoś korzysta na Decku z Remote Play- czy są czarne pasy jak na innych urządzeniach? Jaki sprzęcik polecicie niedzielnemu graczowi, który czasem zmęczony po całym dniu w biurze ma ochotę pochillowac w łóżku czy na kanapie zdala od TV. 

 

Normalnie widzę krytykę tego w recenzjach mdr. Wspominają o tym praktycznie wszyscy, aczkolwiek często muszą zaznaczyć, że jednak Baldur 3 i Cyberpunk chodzą. Brzmi to jak dobry argument, biorąc pod uwagę, że Baldur 3 i Cyberpunk niekoniecznie przekonują nawet na przeogromnej Playstacji 5.

 

Ogólnie magii nie ma i coś za coś. Cena, rozmiar, używalność, bateria, niezawodność, funkcje, ekran, styl itd. Wybory i kompromisy. Deck jest taki, a inne urządzenia są takie. 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, ogqozo said:

 

Normalnie widzę krytykę tego w recenzjach mdr. Wspominają o tym praktycznie wszyscy, aczkolwiek często muszą zaznaczyć, że jednak Baldur 3 i Cyberpunk chodzą. Brzmi to jak dobry argument, biorąc pod uwagę, że Baldur 3 i Cyberpunk niekoniecznie przekonują nawet na przeogromnej Playstacji 5.

 

Ogólnie magii nie ma i coś za coś. Cena, rozmiar, używalność, bateria, niezawodność, funkcje, ekran, styl itd. Wybory i kompromisy. Deck jest taki, a inne urządzenia są takie. 

Widziałem mnóstwo filmików i wszyscy mówią że to dobra decyzja, że mocy nie podniesiono.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, XM. napisał:

Ficus, pogoniles swojego decka? Jeśli tak to za ile?

Dopiero jak będę mieć oleda na chacie to będę sprzedawał starego. Boje się że nie wyślą od razu tylko będę w kolejce czekać do nie wiem kiedy, a nie chce zostać bez sprzętu. Druga sprawa że sobie skopiuje savy i gry z emu bo emudeck wypuściło programik do przerzucania wszystkiego 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A ja skorzystałem z wysypu Decków na sprzedaż z okazji premiery Oleda i wyrwałem półroczną wersję 512 za 1350zł :banderas:Wczoraj tylko parę godzin i jestem bardzo zadowolony, na szybko stestowany Spiderman, Days Gone i Snowrunner i można bardzo komforotow śmigać w 40 klatkach. Na szybko przetestowałem jeszcze granie w chmurze z Game Passa i też jest dobrze. A kupiłem właśnie od typka, co złożył zamówienie na Oleda i chyba go kasa cisnęła :kaz:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

256 używki pewnie będą koło 1000 po olxach, a 64 to już szkoda gadać. PIECZE :) 

 

powodzenia wszystkim co dziś biorą oledzika, żeby Wam szybko wysłali sprzęcik 

Teraz w sumie jest najgorszy moment na sprzedaż bo wielu wymienia i na gwałt chce starego sprzedać, obstawiam że za jakiś czas ceny używek nieznacznie ale wzrosną jak się wszystko uspokoi

Odnośnik do komentarza

gorzej będzie jak każdy który myśli jak ty wystawi, więc będzie tylko gorzej bo dużo sprzętu na rynku spowoduje, że cny NIGDY nie urosną już. Dorzuć jeszcze refurby oficjalne i tego swojego za 1200 to myślę że jak kiełbasę opędzlujesz klientowi dostaniesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...