Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Czoperrr napisał:

 

Nie spoko bo to losowość, u mnie dopiero wczoraj opuściło parcel center w Holandii, dzisiaj drugi raz wyskoczyło, że opuszczono parcel center w Holandii a zamówienie z 16 listopada godzinę po ruszeniu zamówień. 

Może też zależeć od modelu, który zamówiłeś, mogły z inną prędkością schodzić.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze szybkie testy za mną, z pierwszych problemów jakie zauważyłem to, lewy trackpad ma inną wibracje niż prawą (jest głośniejszy, mniej przyjemny), klik lewego analoga jest inny (jakby delikatnie trzeszczał względem prawego), w prawym i lewym analogu słychać lekkie klikanie ruszając nim góra/dół/prawo/lewo, prędkość pobierania po wybudzeniu spada do drastycznych prędkości liczonych w kilobajtach (pomaga uruchomienie ponownie), urządzenie przyszło całkowicie rozładowane, reszta chyba jest okej, ale będę testował dalej. Pytanie czy u was jest podobnie czy tylko moja sztuka tak ma?

Edytowane przez EpicElliot
Dodano treść
Odnośnik do komentarza

Trochę przesadzacie Panowie z tym jęczeniem o dostawę, gdzie Valve moim zdaniem robi teraz mistrzowską robotę. Dużych konsol rok po premierze dostać nie można a tutaj tydzień to dużo na premierę sprzętu wyciągniętego z kapelusza? C'mon. Taki Switch 2 to dla większości śmiertelników będzie 2025 i w górę.

 

Zajebiście cieszy mnie sukces Decka bo pokochałem ten sprzęt.Populacja Steam Deckowiczów na forum zwiększyła się:)

  • This 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gregorius napisał:

Trochę przesadzacie Panowie z tym jęczeniem o dostawę, gdzie Valve moim zdaniem robi teraz mistrzowską robotę. Dużych konsol rok po premierze dostać nie można a tutaj tydzień to dużo na premierę sprzętu wyciągniętego z kapelusza? C'mon. Taki Switch 2 to dla większości śmiertelników będzie 2025 i w górę.

 

Zajebiście cieszy mnie sukces Decka bo pokochałem ten sprzęt.Populacja Steam Deckowiczów na forum zwiększyła się:)

Chyba tak na serio nikt nie jęczy, człowiek porównuje się do ludzi wokół niego i jak ktoś dostaje konsolę wcześniej choć później zamówił to jest wkurw. To tak jak masz mercedesa amg a kolega kupuje ferrari to masz wkurwa i nie myślisz o dzieciach w somalii które mieszkają na ulicy i nie mają co jeść.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Mi wczoraj trochę zabrakło czasu na wielkie testowanie i głównie skupiłem się na starszych/mniej wymagających tytułach.

 

Każdy z nich, m.in. Half Life 2: Episode 1, Halls of Torment, Steamworld Quest: Hand of Gilgamech czy Ori and the Will of the Wisps, działał bez zarzutu w 90 FPS (i większość na TDP limicie 5w). Ale tu akurat zero zaskoczenia. :)

 

IMG-20231123-212940.jpg

 

Potem odpaliłem BG3 i jakoś trzyma te 30 klatek w drugim akcie, a Deck jest stosunkowo cichy i niezbyt gorący (65-70 stopni), ale nie wiem czy to optymalny sposób grania w ten tytuł. :D

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niestety musiałem już lecieć do pracy, więc pograłem dosłownie 5 minut. Z jakichś niedoskonałości na pierwszy rzut oka, to prawy bumper ma metaliczny klik, a lewy nie. Ale jest to praktycznie niesłyszalne, więc zostaje mi to zignorować. Poza tym wrażenia bardzo pozytywne, chociaż będzie trzeba poświęcić trochę czasu, żeby zapoznać się z ustawieniami, bo trochę tego jest. Zapowiada się dzisiaj długa noc :banana:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, rafanus2 napisał:

 

512/1tb to za mało?

 

Tak, do LCD władowałem nvme 512GB +  karta i microSD i ciągle brakuje mi miejsca na tym pierwszym.

 

Kwestia tego w jakie gry kto gra, ja oprócz tytułów AA/emulatorów/starszych pozycji itp używam Decka do crossplaya z PC (wygoda Steam Cloud, dla mnie jest to idealna opcja hybrydowego grania zamiast np dockowania Switcha i oglądania papki na TV 4K). Takie większe gierki potrafią zająć 50-100GB, więc teraz wlatuje 2TB (dodatkowo ceny nowych dysków bardzo spadły).

Odnośnik do komentarza

Ja mam w pc 1tb, podzielony na 200 i 720. To w sumie i tak mam cały czas 500 wolne. Tutaj pewnie tak samo będzie, bo raczej tylko w indyki będę grał i czasem w coś większego. Ja też w sumie instaluję 2/3 gry, bo raczej staram się przejść jedną do końca.

A co do prędkości pobierania to normalnie mam 600 po kablu, na decku przez wi fi podczas pobierania było dzisiaj 290, więc całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

Na szybko wrażenia po 1,5 roku obcowania z poprzednim modelem:

 

- fajnie spersonalizowani pod oleda pierwsze ekrany startowe

- bateria trzyma meeega dłużej

- świetnie poprawiona kultura pracy

- tył mało się nagrzewa gdzie poprzedni potrafił być wręcz gorący 

- poprzedni model po 5g nie lubił się z moim modemem, ten współpracuje super

- ekran bajka ale jeśli chodzi o same kolory to switch OLED nie ma się czego wstydzić, jest mega podobnie, jedynie pozbyli się względem ekranu switcha green tint, ziarnistości i kolory nie wariują przy specyficznych ustawieniach jasności

- trackpady bardziej precyzyjne

- ekran dotykowy bardziej responzywny

- głośniczki grają ciut inaczej, czy lepiej? Na razie mam wrażenie że stare brzmienie mi się bardziej podobało

- bardziej sztywny krzyżak choć może to moje urojenie bo pewnie 150h w street figherze6 poprzedniego zmiękczyło

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, dominalien said:

A mój nowy stimdeczek w Strykowie. Gram na starym w Mortal Kombat X i płaczę, bo nic nie widzę, albo odwrotnie, a wiatrak rozwiewa mi włosy jak w reklamie szamponu. Ale nawet to niezbyt długo, bo bateria słaba. Może założę zbiórkę, jakieś sto tysięcy powinno ulżyć mej niedoli.

Czyli i tak progres, moja nadal w Holandii. Da radę jeszcze anulować i odzyskać hajs czy nie bardzo? Może jak drugi raz zamówię to coś ruszy szybciej 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...