Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pattro napisał:

Tak się zastanawiam, czy bez tych przeróbek, emulatorów itp da się też fajnie bawić na Steam Decku? Czyli używamy oryginalnego systemu, gramy w gry które są przystosowane i sprawdzone przez producenta i nic więcej. Ciekawe :notbad:

Da się cudownie i pięknie 

Odnośnik do komentarza

Ja z emulacją miałem parę problemów, ale przyznaję nie grzebałem zbyt dużo w opcjach. Może ktoś mi co nieco podpowie:

 

W TimeSplitters Future Perfect na PS2 mam problem z oświetleniem. Już w pierwszym poziomie widać np. że słońce prześwituje przez skały. Tylko Software Rendering daje prawidłowe oświetlenie, no ale gra wtedy wygląda słabo. Miałem to zarówno na PC, jak i na Decku.

 

W Ace Combat 4 zwiększanie rozdzielczości powoduje, że na ekranie pojawiają się oczojebne pionowe pasy, głównie w cut-scenkach. Dlatego zmuszony jestem grać w natywnej rozdzielczości (tragedii nie ma, bo ekran mały).

 

Także w niektórych grach na kilku różnych sprzętach (PSX, PS2, GC) często mam na prawej krawędzi ekranu pionową linię. Nie wiem, z czego to wynika. Oczywiście zwiększanie rozdzielczości nasila problem. Przy natywnej nie zawsze to występuje.

 

13 minut temu, pattro napisał:

Tak się zastanawiam, czy bez tych przeróbek, emulatorów itp da się też fajnie bawić na Steam Decku? Czyli używamy oryginalnego systemu, gramy w gry które są przystosowane i sprawdzone przez producenta i nic więcej. Ciekawe

Da się. Ja nie robiłem absolutnie nic, poza wgraniem Emudecka. Jeśli chcesz po prostu grać w gry PC, to jak najbardziej możesz się "fajnie bawić" out of the box bez żadnego kombinowania. Także/głównie dlatego uważam, że SD to super sprzęt także dla konsolowców, którzy nie chcą się "babrać z ustawieniami".

Odnośnik do komentarza
Teraz, Soban napisał:

Siedzi ktos mocniej w emu, glownie switcha i jest w stanie powiedziec czemu jest taka loteria jesli chodzi o dzialanie gier? Mniejsze i prostsze graficznie gry potrafia bardziej chrupac i miec wiecej glitchy niz wieksze full 3d gierki.

Chyba problem z różnymi silnikami graficznymi. Fakt raz gra teoretycznie bardziej zasobożerna chodzi lepiej niż jakieś goovienko, totalna loteria. No i ogólnie czy to yuzu czy ryunix mocno procek obciążają więc tutaj jest wąskie gardło, rog ogarnia switcha mooocno lepiej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Ja z emulacją miałem parę problemów, ale przyznaję nie grzebałem zbyt dużo w opcjach. Może ktoś mi co nieco podpowie:

 

W TimeSplitters Future Perfect na PS2 mam problem z oświetleniem. Już w pierwszym poziomie widać np. że słońce prześwituje przez skały. Tylko Software Rendering daje prawidłowe oświetlenie, no ale gra wtedy wygląda słabo. Miałem to zarówno na PC, jak i na Decku.

 

W Ace Combat 4 zwiększanie rozdzielczości powoduje, że na ekranie pojawiają się oczojebne pionowe pasy, głównie w cut-scenkach. Dlatego zmuszony jestem grać w natywnej rozdzielczości (tragedii nie ma, bo ekran mały).

 

Także w niektórych grach na kilku różnych sprzętach (PSX, PS2, GC) często mam na prawej krawędzi ekranu pionową linię. Nie wiem, z czego to wynika. Oczywiście zwiększanie rozdzielczości nasila problem. Przy natywnej nie zawsze to występuje.

 

Da się. Ja nie robiłem absolutnie nic, poza wgraniem Emudecka. Jeśli chcesz po prostu grać w gry PC, to jak najbardziej możesz się "fajnie bawić" out of the box bez żadnego kombinowania. Także/głównie dlatego uważam, że SD to super sprzęt także dla konsolowców, którzy nie chcą się "babrać z ustawieniami".

To masz pewnie na myśli. Gry Namco tak "mają".

 

Ja natomiast mam problem z Soul Calibur 3. Są areny gdzie świeci słońce i przez to gra zwalnia z 60fps do +/-40fps.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Alastor84 napisał:

To masz pewnie na myśli. Gry Namco tak "mają".

Właśnie coś takiego. Dzięki, sprawdzę w domu na AC4.

 

Ogólnie plusem Steam Decka/Emudecka jest to, że tak naprawdę większość gier nie wymaga jakiejś większej konfiguracji. Tak jak pisałem, w najgorszym przypadku ma się "oryginalną" pikselozę, co i tak tragicznie nie wygląda na niewielkim ekranie SD. Z drugiej strony gdyby tak pogrzebać w opcjach emu, to w większości przypadków da się poprawić co nieco.

 

Mnie zniechęca od kombinowania głównie to, że z jakiegoś powodu opcje emulatora z poziomu Gaming Mode czasem nie rejestrują przycisków. Np. mogę zjechać na dół danego menu, ale w górę już nie idzie cofnąć. Nie zawsze, ale często. Nie wiem, z czego to wynika, ale miałem to zarówno w grach PSX, jak i PS2. Pewnie lepiej pozmieniać ustawienia w trybie Desktop.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Alastor84 napisał:

Ja natomiast mam problem z Soul Calibur 3. Są areny gdzie świeci słońce i przez to gra zwalnia z 60fps do +/-40fps.

To znany problem i nie do rozwiązania w SC2 też występuje na planszy z wiatrakiem, w GT4 są podobne promienie i gra tez się dławi. W przypadku SC2 rozwiązaniem jest wersja GC w przypadku SC3 niestety nie ma rozwiązania.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tlas napisał:

Szukam sobie jakichś fajnych wyścigów na decka w stylu forzy/gt. Moją uwagę przykuło Automobilista 2, jest demo można sobie obczaić. Chodzi pięknie, a i ładnie wygląda i dobrze się jeździ. Chyba wezmę.

 

Mozna regulować sobie wysokość fotela, czego to nie wymyślą.

IMG_7315.jpeg

IMG_7317.jpeg

Forza horizon 4 I 5 super chodzą, sam mam 5 to na średnio/wysokich mam bite 40fps

Odnośnik do komentarza

Po raz pierwszy dziś wszedłem na nowym oledzie w desktop mode i nie działa mi Discover. Cały czas fetching updates.

 

Sprawdzałem różne komendy z terminala, które znalazłem na necie, nadalem hasło, ostatecznie poszło przywracanie ustawień fabrycznych i nic. Nadal to samo.

 

Wi-Fi działa bez zajękniecia. Steam w desktopie śmiga jak ta lala, a tutaj nawet Firefoxa nie mogę zainstalować.

 

Ktoś coś?

 

EDIT:

 

Chyba chodzi o prędkość ściągania w Discover. Fetching updates zniknęło po dluuuugim czasie ale gdy próbuję cokolwiek ściągać takie o to prędkości mam:

 

20231205_194118.thumb.jpg.9e14f4dbe8b83a6b2f6ed577f9bbf4ae.jpg

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...