Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, falcon87pl napisał:

Testerzy tej stacji dokującej zobaczyli te zdjęcia i pomyśleli:

 

”no takiego układu w ‚acceptance criteria’ to ku*wa nie mieliśmy :obama:

 

Górna krawędź oparcia nie będzie rysować plecków decka na dłuższą metę? W sumie to jedyna rzecz, która przy takim układzie może zastanawiać. 

Nie bo tam jest guma i opiera się na niej, nie wiem mam wrażenie że szukacie dziury w całym :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Pytanie panowie. 

 

Jaki jest najlepszy sposób połaczenia pada do Steam Decka?

 

Próbowałem połączyć kontroler Xboxa przez Bluetooth ale opóźnienia, podobnie zresztą jak na PC, sprawia że ten sposób jest dla mnie niegrywalny. Zastanawiam się teraz nad tym by do tego pada od Xboxa kupić Xbox Wireless Adapter i widzę w necie że da się to zrobić wymaga to tylko trochę kombinacji z instalacją sterowników na Linuksie. Druga rozaważana opcja to 8BITDO Ultimate 2.4 g, ale tutaj czytam że ta łączność radiowa też sprawia niektórym  jakieś problemy i występują opóźnienia. 

 

 

Podłączałem duala 4 przez bluetooth, sztuk 3 i to jednocześnie. Lagi były. Przełączyłem TV w game mode i cyk, lagów nie ma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bzduras napisał:

A to wynika z tego, że niektóre gry korzystają z kodeków których Valve oficjalnie nie może dystrybuować, a community odpowiedzialne za wersje GE niespecjalnie się tym przejmuje. Dlatego biorą Protona, podkręcają go lekko o te rzeczy i cyk, gry które oficjalnie niby nie działają nagle jednak zaczynają działać.

Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem o tym. A jak wygląda sprawa z tymi shaderami, które się ciągle aktualizują? Na początku myślałem, że to aktualizacja gier. A to jakieś shadery.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

@Assassins_78 Ducktalesy skoczyłem wlasnie na Deczku, te info z forum Steama z czerwca, że coś się wiesza na ostatniej cutscenie na Decku to już jest nie jest jak widać prawda, wszystko na natywnym protonie śmigało. Wspaniała, ale króciutka "NESowa" platformówka :). 

Syn własnie dziś skończył, i powiedział że to chyba demo bo za krótkie, ale fakt świetna oprawa audio-wizualna no i ten fun. Gra godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, paweltpb napisał:

Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem o tym. A jak wygląda sprawa z tymi shaderami, które się ciągle aktualizują? Na początku myślałem, że to aktualizacja gier. A to jakieś shadery.

Shadery potrzebna sprawa, niech się aktualizują. Wszystko w automacie zostaw i będzie git.

Odnośnik do komentarza

Jak grasz tylko w domu i trzymasz w pokrowcu to w sumie zbędny dodatek. Mam na Switchu, a praktycznie raz może pojechał ze mną na wakacje? Przez pryzmat czasu uważam, że zbędny zakup.

Prędzej ściereczka z mikrofibry i jakiś płyn do ekranu.

Odnośnik do komentarza
8 hours ago, Sobies said:

Oklejaliście ekrany swoich Steam Decków? Polecicie coś, czy raczej dać sobie spokój? 

Naklejalem jakieś szkło z allegro. Skoro ekran dotykowy to wolę coś mieć na nim, będzie bezpieczniej się grać w gry z DS. Żona też często gra na decku a wiadomo jak to jest z paznokciami u bab.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Sobies napisał:

Oklejaliście ekrany swoich Steam Decków? Polecicie coś, czy raczej dać sobie spokój? 

 

Jak miałem Decka LCD to nałożyłem szkło matowe:

 

https://allegro.pl/oferta/jsaux-2x-matowe-szklo-ochronne-prosta-instalacja-steam-deck-oled-13675594612

 

Obraz troszkę się różnił ale jakość obrazu na LCD i tak była słaba więc bez różnicy dla mnie. Super system montażu dzięki ramce i zredukowane paluchy do minimum, tak samo jak odbicia.

 

Teraz mam OLEDa i założyłem zwykle szkiełko:

 

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-do-steam-deck-hofi-glass-pro-14208634184

 

Założenie już nie tak proste bo bez ramki, ale nic trudnego. Paluchy bardziej widoczne w porównaniu do matowego, odbicia też ale jakość obrazu taka sama jak przed nałożeniem, a na tym mi zależało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...