Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Ok wszystko działa. Xbox znowu stał się wartościowym sprzętem w moim domu :banderas:

Wykupiłem Patreona z tej strony - https://www.patreon.com/UWeaPonsStore

Zalogowałem się na patreonie kontem google. Wyszło w sumie 12,50 na miesiąc ale kasy nie ściągnęło - niby ma za miesiąc ściągnąć a może ściągnęło chuj wie.

Wpisałem swój email ten sam który mam przy koncie Xboxowym.

Po kilku godzinach wprowadzili mój email jako whitelist do programu (cokolwiek to jest) i wtedy pobrałem wszystko z jednego linka którego adres jest w patreonie. W paczce są od razu wszystkie emu i programy, znajdziemy je w zakładce GRY na konsoli.

 

Wydaje mi się, że ta wersja pobrana o ile m$ nie zablokuje będzie działała zawsze nawet jak nie przedłużę patreona ,a zwyczajnie nowe wersje emu nie będą miały mojego maila więc ich nie pobiorę.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, grzybiarz napisał:

 A bawiłeś się w tryb dev? Ja odpuściłem.

Nigdy. Nie miałem aż takiego ciśnienia no i przełączanie konta za każdym razem to nie dla mnie. Jednak Retroarch dostępny w retail mode za pomocą zwyczajnego kliknięcia w miniaturkę programu to jest to.

 

Nowe linki z aktualizacjami będa często ale to co się ściągnęło z wpisanym własnym emailem powinno działać już zawsze. Wcześniej aktualizowałem retroarch bardzo rzadko raz na pół roku więc jka tu będę musiał dac raz na pół roku 12 zł nie widze problemu.

Ta kasa idzie do gości co robią to w wolnym czasie a nie do korpo więc łatwiej mi przelać.

W tym pakiecie emu jest też działający program do przeglądania i kopiowania plików bez ftp.

 

Tu jest wytłumaczone jak to działa:

Why have a whitelist at all?
Non-whitelisted apps, aka 'public' uploads are manually reviewed by the Microsoft Store, and are rejected by store policy. As of right now, the only way to have emulators on retail mode is through private uploads.

 

Zobaczymy jak to będzie na bank nie zamierzam za to płacić miesięcznego abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Dev mode jest irytujący dla normalnego użytkownika bo przełączanie się na niego to jakieś 5-7 minut czekania + bugi typu nie widzę zawartości partycji dysków na xboxie poza D:\ i zewnątrznym dyskiem. Teraz bym musiał wszystko usunąć i instalować od nowa albo fabryczny reset. W retail wszystko działa za jednym kliknięciem tak jak mówi Devil.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, devilbot napisał:

 

Zalogowałem się na patreonie kontem google. 
 

Wpisałem swój email ten sam który mam przy koncie Xboxowym.

 

 

Czy to są te same adresy czy później podaje się już ten właściwy adres ?

Chodzi mi o to czy mogę sie zalogować na tum patronie kontem Google (niepowiązanym z kontem Xbox) i dopiero później gdzieś podaje tego właściwego maila.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, BRY@N napisał:

Czy to są te same adresy czy później podaje się już ten właściwy adres ?

Chodzi mi o to czy mogę sie zalogować na tum patronie kontem Google (niepowiązanym z kontem Xbox) i dopiero później gdzieś podaje tego właściwego maila.

Poźniej podawałem emaila od konta xboxa pod linkiem https://xbemu.me/whitelist

 

Wzucam poniżej nowe FAQ:

Spoiler

 

What is the 'whitelist' and why do I need to submit my email?
Private apps can only be accessed by accounts that have been whitelisted by us. This process is done by hand. You need to submit your Xbox/Microsoft Account email address to our site so that we can update the app to have your email address. You cannot download the apps until you do this step. The whitelist is updated by hand by us every now and then, we aim to do this every 1-2 days but may do this more frequently.

You can submit your email by logging into your Patreon account here and entering your Xbox/Microsoft email: https://xbemu.me/whitelist

How do I download the emulators?
Once you have submitted your Xbox email, and have waited for us to manually update the app to whitelist your account, you can open Microsoft Edge on your Xbox and visit: https://xbemu.me/ and click 'Download Package'

When I click 'Download Package' it says 'Something went wrong'
Double check that you submitted your Xbox email address and wait for us to update the app with the latest email list. This error is usually caused by your account not being whitelisted.

Why have a whitelist at all?
Non-whitelisted apps, aka 'public' uploads are manually reviewed by the Microsoft Store, and are rejected by store policy. As of right now, the only way to have emulators on retail mode is through private uploads.

Will the apps go down?
The apps may go down, we are still testing to find out how long they will last on average. We are hoping to only need to reupload them every week or two. We will keep you informed if and when this happens!

I need help with X!
Please join our Discord to get more support:
https://discord.gg/xboxemus

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Spokojnie, będzie zabawa w kotka i myszkę przez jakiś czas, już uploadują ale M$ zablokował też te co pobrałem nie wszystkie ale RA nie działa. Co by nie było 2$ mała suma można było zaryzykować.

Nie będę więcej spamował w temacie ( bo ktoś pomyśli, że ludzie grają na xboxie) trzeba odczekać jakiś czas jak to się rozwinie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Pod tym filmikiem ludzie pisali, że to jest wina za dużej popularności tego rozwiązania i w sumie chyba mają racje.

Jak ludzie robili zrzuty ekranów z emulatorów i było dużo postów na face to nawet nie musi tego ms kontrolować wystarczy, że jakiś urażony fan nintendo zgłosi sprawę i pozamiatane.

 

jak już ppe napisało to było wiadomo, że to pierdolnie :gayos:

https://www.ppe.pl/news/322814/xbox-series-x-s-ponownie-z-emulacja-gier-playstation-i-nintendo-microsoft-moze-jednak-szybko-zareagowac.html

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy to xenia była przysłowiowym przegięciem pały czy emulacja sprzętów niny. Trochę szkoda bo jakby uwolnili zasoby i pozwolili działać to byłby kombajn do emulacji wszystkiego a tak to imo szkoda czasu. Prosty mini PC z batocera czy innym customem pozwala na to samo a nawet więcej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, grzybiarz said:

no dla mnie to była konsola, gdzie kupiłem trochę cyfrówek (classic/x360/xone), bo zawsze miałem konsole sony. No i do tego emulacja staroci i mam w malutkim pudełeczku super sprzęt do starych gier, klasyków z xboxa, czy czasem ograłem coś nowego z gamepassa... niestety, nie wyszło :/

Kupiłeś już dostęp do Dev mode skoro tak Ci zależy na emulacji czy dalej będziesz marudził? :)

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...