Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Meanthord said:

Grzybiarz, jebac MS, wystawiaj konsole i do zapomnienia.

Dokładnie, całe szczęście że na PS5 nadal można emulować wszystko. 

 

Jak komuś bardzo zależy na emulacji to nie powinno dla niego być problemem wydanie jednorazowo 80zł za dostęp do trybu developerskiego. Tam nadal wszystko ma działać.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Działa bez problemu tylko zaleca się zainstalowanie safe reboot bo przed każdym restartem pyta czy usunąć wszystkie pliki robocze więc dla bezpieczeństwa żeby nie staracić emu i savow. Nie trzeba też podobno za każdym razem restartować a minus trybu developerskiego to to że nie aktualizują się w nim gry. 

Także jak ktoś kupił xboxa do emu a teraz sprzeda bo mu szkoda 80zł to jest dzban.

Sam też jak będę miał trochę czasu to wpłacę im te jednorazowe 80zl.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Meanthord napisał:

W ogóle chujowe jest to, że MS poszedl grubo - nie działa aplikacja do FTP, więc zeby teraz odinstalować retroarcha bez pozostawienia smieci (chociazby plikow z biosami, ktore siedza na wewnetrznej pamieci) trzeba zaorać całą konsole :lul:. A idz w pizdu MS...

Nie trzeba: https://apps.microsoft.com/store/detail/adv-file-explorer-fulltrust/9NBNJPSXFSQB

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem deva - 59 zł plus VAT. 
zarejestrowałem sie tutaj https://developer.microsoft.com/pl-pl/store/register/

pobralem apke dev mode z czarna ikona, z poziomu konsoli.

aktywowałem konto przepisując kod na przeglądarce. Kiedy chce odpalić apke i skończyć proces to miałem błąd ze musi sie konsola zaktualizować - ale nic nie znajdowało w menu.
kiedy ją zresetowałem to ta apka już wysłała błąd i nie mogę dokończyć tego całego trybu dev mode. A piniondze wzięli 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Powiem tak u mnie póki co wszystko działa ale nie pobrałem ostatniej aktualizacji do xbox. Po tym co przeczytałem tutaj wyłączyłem też wifi bo konsolę mam tylko do retro (w nowe gierki gram na ps5). 

Myślę, że póki ponownie nie podłączę konsoli do internetu to nie powinno być problemów...

Ogółem zastanawiałem się jeszcze przed przeczytaniem o blokadzie nad kupnem rozszerzenie pamięci:

https://www.xbox.com/pl-PL/accessories/hard-drives/seagate-expansion-card?ranMID=46139&ranEAID=XMsMAM7OXIw&ranSiteID=XMsMAM7OXIw-mewKmC9aOtEbO7ylqrmwzw&epi=XMsMAM7OXIw-mewKmC9aOtEbO7ylqrmwzw&irgwc=1&OCID=AID2200057_aff_7811_1243925&tduid=(ir__2xhyqcampckfblupwoxdcuhuo22x6vemztv9mmqf00)(7811)(1243925)(XMsMAM7OXIw-mewKmC9aOtEbO7ylqrmwzw)()&irclickid=_2xhyqcampckfblupwoxdcuhuo22x6vemztv9mmqf00#

 

Tylko pytanie czy przez fpp tam można coś dograć samemu ? - ale wtedy musiałbym podłączyć od nowa wifi więc ryzyko

A pewnie tej karty nie można podłączyć pod komputer żeby coś bez korzystania z wifi dograć?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, grzybiarz napisał:

Jeżeli brak ci miejsca to możesz kupić dysk ssd na USB. Moj działał fajnie, miałem backup zgrany i sobie nadpisywanie okładki i inne ustawienia. Niestety, ten czas już minął :( 

Gry miałem na dysku USB, a retroarcha na systemowym. 

Brak mi miejsca bo po fpp było tylko 30gb  a chciałbym mieć to fajnie wbudowane bez podłączania dodatkowych kabli czy też pendrive..

Do ps5 fajnie sobie ssd podpiąłem w dodatkowy slot wewnątrz konsoli

 

niemniej lipa straszna z tym, że zablokowali możliwość emulacji :(

 

a jak z tym devmode działałeś coś dalej ?

Edytowane przez szalek22
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem w tym temacie zupełnie zakręcony i żałuję, że wziąłem się za to tak późno.
Jest jeszcze na XSX jakaś opcja emulacji staroci (głównie pierwszy XBOX i Gamecube, może PS2) bez trybu developerskiego?
Albo nawet z nim, kij z tą opłatą. Jest jakiś sensowny guide dla początkujących, jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza

Bawilem sie w to emulowanie na Series X na początku. Ale z czasem stwierdzilem ze mój laptop robi wszystko lepiej. I bez problemu rusza kazda konsole od PS3 wstecz. Wiec usunalem wszystko z Xboxa.

Moge nawet negconem smigac w Gran Turismo 4 ^^ A z tym mialem problemy na xboxie, wiec o ile konsole sa mocne i dawaly rade z emulacja. To jednak móc wgrać plugin do kontrolerow kierownic i flight sticka, stawia laptopa i PC na szczycie maszyn oferujacych na prawde bezproblemową emulacje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, darkos said:

Bawilem sie w to emulowanie na Series X na początku. Ale z czasem stwierdzilem ze mój laptop robi wszystko lepiej. I bez problemu rusza kazda konsole od PS3 wstecz. Wiec usunalem wszystko z Xboxa.

Moge nawet negconem smigac w Gran Turismo 4 ^^ A z tym mialem problemy na xboxie, wiec o ile konsole sa mocne i dawaly rade z emulacja. To jednak móc wgrać plugin do kontrolerow kierownic i flight sticka, stawia laptopa i PC na szczycie maszyn oferujacych na prawde bezproblemową emulacje. 

No i dzienne updaty przechodzące gładko a nie pierdolenie się z nowymi instalacjami na konsoli i kopiowaniu cfg za każdym razem

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wredny napisał:

Albo nawet z nim, kij z tą opłatą.

Opłata to jakieś 80 zl ale nie chciało mi się na nowo pierdzielic. Tutoriali na yt sporo, próbuj, nie musiałeś przez to przechodzić wtedy. A ja zmarnowałem sporo godzin na robienie listy, dodawaniu okładek, screenow. Także wkur***em się konkretnie i nie zamierzam znowu tracić czas.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...