Skocz do zawartości

Muzyka jako sentymentalny zapalnik.


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

To było już wrzucone przez kilka osób ale za każdym razem jak słyszę tą piosenkę w radiu to mam przed oczami tę maskotkę i menu z gry :D

 

Podobnie z HoMM3 które wrzucił @Figuś setki godzin grania i muzyka idealnie oddająca klimat z gry.

 

Od tego intro byłem w pewnym momencie uzależniony i musiałem go oglądać co odpalenie gry ze względu na piosenkę, która według mnie jest genialna. W MGS4 też niezły klimat robiła.

 

Nieodżałowana seria Street od EA też miała dobre soundtracki jeden z przykładów

 

Ogólnie sportówki zazwyczaj mają dobry soundtrack

 

To trochę nowsze ale też od razu mi się spodobało :)

 

Edytowane przez BRY@N
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dużo jest tych muzycznych kawałków z gierek, nie na darmo kiedyś pisałem że moim hobby jest muzyka z gier :). 

Te które przychodzą mi teraz do głowy, to Populous 3:

 

 

Nie wiem czemu demo kasparowa na psx tak mi zapadło w pamięci, nawet w szachy nie umię grać 

 

Ape escape to jedna z pierwszych gier które ogrywałem na psx:

 

Rollcage 2 - wspaniały soundtrack muzyki elektronicznej, a ile razy męczyłem ten kawałek, nawet dzisiaj daje radę :

 

 

Odnośnik do komentarza

Z Fifą śmieszne jest to, że nikt późniejszych części nie pamięta, wszystko na jedno kopyto. Natomiast 98 pamięta i pamiętać będzie każdy.

Echhh, ten temat przywrócił wspomnienia.. Końcówka lat 90? Oprócz Fify dla mnie jeszcze jeden masakrator:

 

 

Aoe2 to grałem u kuzyna i ta gra sprawiła, że bardzo chciałem mieć  PC. Niestety długo jeszcze rodziców nie było stać.

Edytowane przez Shago
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja od AoE1 męczyłem rodziców o PC na własność. Człowiek miał tylko SMD a u kuzyna takie cuda. Wynudziłem Pentium 200 MMX, 32MB ramu i dysk prawie 4GB xd Z czasem dokupili mi pierwszy akcelerator 3D Voodoo i rozbudowałem pamięć do 64MB. Później wpadł Dramcast ale z dostępnością gierek było kiepsko. Byłem jedynym z nielicznych posiadaczy DC  w Polsce który grał na oryginałach xD Do czasu nowego kompa nazbierałem na ta konsolę z 20 gierek. 

 

 

Fallout 

 

No i kultowa melodia z Sonic 1 

 

I Jungle theme z Contry :D

 

Plusem tego sajgonu lat 90 w Polsce było nadrobienie dwóch dekad rozwoju gierek w 5 lat. Wkleiłem tylko to co wcześniej się w tym temacie nie pojawiło, wiadomo ,że frank Klepacki z C&C to sztos, tak samo seria Heroes czy Diablo 2. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

 

JA JEBIE, ILE WSPOMNIEŃ.

 

Pierwsza styczność z grą to - pamiętam - wakacje. A wnioskując po dacie premiery, był to rok 1999. Obłęd. Przecież intro tej gry to absolutny majstersztyk klimatyczny. I AM RAZIEL tkwi mi w głowie po dziś. Dzięki dość sprawnemu piratowi miałem okazję z tę grę ciorać tuż po "premierze", pamiętam szok gdy w sobotę tuż po giełdzie odpaliłem ją po raz pierwszy, a potem musiałem się udać na grilla do rodziny. Och, jak bardzo pragnąłem tam nie iść i dalej grać, choć atmosfera Soul Reavera mnie przerażała w jakimś sensie. Miałem ogromne problemy z pokonaniem pierwszego bossa (wymagał patentów), ale w końcu się udało. 

991676480.jpg

Potem zaczął się rok szkolny, a wraz z nim liceum. Powrót po lekcjach i coraz szybciej zapadający zmrok. I uderza mnie drugie wspomnienie. Kiosk, który mógłbym wskazać również dziś (nadal stoi, choć potencjał ma znacznie mniejszy) oraz zakupiony tam numer 26 PSX Extreme, który zawierał drugą część opisu do gry (wątpliwego pochodzenia i tłumaczenia btw.). Ale korzystałem z niego jak dziki, choć nosił wyraźne znamiona "autorstwa kogoś, kto w tę grę nie grał", szczególnie w późniejszych etapach potrafił bardziej skomplikować sytuacje, niż pomóc, ale wtenczas nie przyszło mi do głowy, że jest jakiś lewy. 

 

Grę ostatecznie chyba przeszedłem (szczątkowo pamiętam ostatnią walkę), ale mam wrażenie, że na siłę. We wspomnieniach mam dużo fragmentów rozgrywki, ale na pewnym etapie zlewaja mi się w całość i tracą odrobinę charakteru. Niemniej ten kawałek uwielbiam sobie odpalić po dziś dzień i wciąż działa na mnie szalenie intensywnie.

Polecam.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak na szybko zerknąłem czy ktoś już wrzucił menu z pierwszego MGS i już się pojawiło ale też jakiś ślad po sobie w głowie zostawiło bo wystarczy że zobaczę obraz menu i od razu dźwięki się przypominają. 

Przy okazji przypomniało mi się coś innego i sam nie wiem dlaczego to nie była moja pierwsza myśl bo dla mnie to najlepsze wyścigi arcade czyli Burnout 3 Takedown. Ileż godzin ja to katowałem, dwie 100% na PS2 bo mi znajomy save usunął, później na pierwszym Xboxie, gdyby zrobili remaster byl bym pierwszy w kolejce. No i ten soundtrack 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o soundtracki z gier to u mnie na pierwszym miejscu zawsze jest ten z Road Rush Jailbreak. Gra nie miała jakiegoś świetnego modelu jazdy czy oprawy, ale okładanie się po mordach, cutscenki z łosio-karłem i soundtrack robiły klimat. Większość tego co dali nie dość że pasowało do gry to było po prostu dobre.

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.