Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, friedrich said:

Chcę ograć Final Fantasy 10 i 12 z PS2. Z tego co widziałem na YT obie te gry dobrze ogarniają Retroid Pocket 3+ i Retroid Pocket 2S. Model 3+ jest znacznie mocniejszy od 2S stąd teoretycznie powinien mieć zapas mocy tam gdzie 2S dostanie zadyszki ale… czy użytkownicy tych konsol mogliby powiedzieć jak na nich chodzą gry od PS2?

 

 

Odnośnik do komentarza

Działał. Nagrałem go potem na płytkę i ogrywałem na PS2 Slim. Ale wówczas nie skończyłem więc chcę teraz zrobić drugie podejście na handheldzie.

 

Kupię pewnie z Ali ale jeszcze nie wiem, który gdyż widziałem benchmark gdzie 2s było tylko ciut słabsze od 3+. A panoramiczny ekran przy grach PS2 to wada, nie zaleta.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam

Zastanawiam sie nad wyborem konsoli ( retro) z  chin. Szukając dla dzieci fajnych gier natknąłem, sie na to przypadkiem  i przypomniałem sobie super gry z Atari 800, potem z Game  boy.

Przechodząc do setna,  wybrałem dwa modele w granicach 100$ i wydaje mi sie ze sa fajne i gry z Atari jaki i game boy sa tam  ANBERNIC RG35XX Plus  lub POWKIDDY X55.

Co radzicie co lepiej?  Skłaniam sie do POWKIDDY X55 gdyż ma większy ekran, i teoretycznie trochę lepszy jest,  a może cos podobnego w podobnej cenie ?

Kolejna  spraw to karta SD - 256 na aliexpres pisze ze ma 60000tys gier   a  w np w Banggood podają ze 256 ma 26000 gier  i innym sklepie chińskim podali mi ze ponad 30000.

Skąd tak różniąca? w warto wierzyć w aliexpres?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza

jakakolwiek ta ilość by nie nie była, i tak Ci niepotrzebne gdyż 99.9% tych gier grać nie będziesz. IMO lepszym pomysłem jest zakup karty 32gb na allegro/mediamarkt etc. i wpakowanie tam 10 gier które rzeczywiście chcesz pograć czy tam obczaić. Jeśli argumentem za zakupem karty z grami jest to że się nie znamy na tym wszystkim, to byłem w tej samej sytuacji w zeszły piątek (nowa konsola z chin), i 1 godzine później miałem już wszystkie emulatory (BIOS), i romy jakie chciałem. Link do szczegółow znajdziemy na reddicie w subreddicie o romach.

 

A co do konsol to żadnej nie mam więc pozwolę się wypowiedzieć komuś kto się zna :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Robkeb napisał:

Witam

Zastanawiam sie nad wyborem konsoli ( retro) z  chin. Szukając dla dzieci fajnych gier natknąłem, sie na to przypadkiem  i przypomniałem sobie super gry z Atari 800, potem z Game  boy.

Przechodząc do setna,  wybrałem dwa modele w granicach 100$ i wydaje mi sie ze sa fajne i gry z Atari jaki i game boy sa tam  ANBERNIC RG35XX Plus  lub POWKIDDY X55.

Co radzicie co lepiej?  Skłaniam sie do POWKIDDY X55 gdyż ma większy ekran, i teoretycznie trochę lepszy jest,  a może cos podobnego w podobnej cenie ?

Kolejna  spraw to karta SD - 256 na aliexpres pisze ze ma 60000tys gier   a  w np w Banggood podają ze 256 ma 26000 gier  i innym sklepie chińskim podali mi ze ponad 30000.

Skąd tak różniąca? w warto wierzyć w aliexpres?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Masz tematy o dwóch porządnych konsolach :)

30000 gier ?? i w ile z nich zagrasz ( wiekszość założę się że jest z krzakami ;) )

Dobra karta 64 GB i sam skompletuj sobie set w jaki chcesz zagrać.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Bishonen88 napisał:

jakakolwiek ta ilość by nie nie była, i tak Ci niepotrzebne gdyż 99.9% tych gier grać nie będziesz. IMO lepszym pomysłem jest zakup karty 32gb na allegro/mediamarkt etc. i wpakowanie tam 10 gier które rzeczywiście chcesz pograć czy tam obczaić. Jeśli argumentem za zakupem karty z grami jest to że się nie znamy na tym wszystkim, to byłem w tej samej sytuacji w zeszły piątek (nowa konsola z chin), i 1 godzine później miałem już wszystkie emulatory (BIOS), i romy jakie chciałem. Link do szczegółow znajdziemy na reddicie w subreddicie o romach.

 

A co do konsol to żadnej nie mam więc pozwolę się wypowiedzieć komuś kto się zna :)

Dzięki za odpowiedź, możesz podać link ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam 

Mam pokwiddy x55,  przy większości gier musze zmienić ustawienie dźwięku w   RetroArch ( zazwyczaj jest to zmiana z 48000 na 44100 i 23 sek.) 

Wejść w RetroArch można tylko będąc  już w jakieś grze , zmieniam te ustawienia ale jak je zapisać na stałe .  Po zmianie, dziwęk jest ok, ale wystarczy ze wyjdę z gry znów w nią wejdę i ustawienia wracają do starych.

Można zapisać ustawienia retroarcha  do konkretniej gry? to było by najlepsze . 

Edytowane przez Robkeb
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Czoperrr napisał:

 

 

właśnie wyszedł. Ale cenowo nie tak opłacalne póki co.

Heh ten filmik właśnie skłonił mnie do pytania o te retrokonsolki ;)

 

1 godzinę temu, mozi napisał:

imo do samego ps2/gc to steam deck jest idealny i bezkonkurencyjny cenowo 

Taa Steam Deck fajny, ale żona by chyba mnie do psychiatry wysłała jak bym 2kola zawołał na kolejną zabawkę xd

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, drozdu7 napisał:

Heh ten filmik właśnie skłonił mnie do pytania o te retrokonsolki ;)

 

Taa Steam Deck fajny, ale żona by chyba mnie do psychiatry wysłała jak bym 2kola zawołał na kolejną zabawkę xd

Za tysiaka kupisz juz uzywke (LCD) w stanie bdb, i wciaż na gwarancji wiec nie jest tak źle. No i SD to jednak maszynka która emuluje praktycznie wszystko.

Odnośnik do komentarza

+1 dla kolegi wyżej. Bier SD, 1000-1200 a przynajmniej lata więszkość rzeczy. Dla mnie ew punktem byłaby możliwość schowania do kieszeniu ale tego te urządzonka typu candybar i tak nie zapewniają, więc musiałby być składak typu clamshell a takich obecnie prawie nie ma :-/ Jest Retroid Flip ale już teraz słabszy nie obecne zabawki i GPD Win Mini a to z kolei w chuj kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Heh ten filmik właśnie skłonił mnie do pytania o te retrokonsolki ;)

 

Taa Steam Deck fajny, ale żona by chyba mnie do psychiatry wysłała jak bym 2kola zawołał na kolejną zabawkę xd

Moja już nawet nie pyta co to :> Kiedyś się tym interesowała ale już dała spokój. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, NemoKOF napisał:

Bier SD, 1000-1200 a przynajmniej lata więszkość rzeczy

Już sama świadomość że jest tam gdzieś OLED który masę rzeczy ma poprawionych by mnie uwierała. Ale pomijam to bo jeszcze doszedłby reality check, że posiadam już trzy sprzęty i nie mam czasu na wszystkich grać ;)

Ale lubię w pracy poprzeglądać i się ponapalac :)

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kilka lat temu leciałem na wakacje samolotem i widziałem typa, który gra sobie na Switchu. Stwierdziłem wtedy, że koleś wygrał życie i nie da się spędzić lepiej czasu w podróży niż mieć przy sobie taką konsolkę. Kupiłem Switcha i już na kolejne wakacje zabrałem go ze sobą. No i jak pięknie było sobie wyobrażać granie ponad chmurami tak praktyka sprowadziła mnie z powrotem na Ziemię. Wyciąganie tego z plecaka a następnie z ,,nesesera'' czytaj pokrowca żeby sobie chwilę pograć by następnie znowu to schować po lądowaniu to była katorga. Switch nie odmienił moich podróży ponieważ nie zabieram go już nigdzie. Za duży, za ciężki, zbyt bezpiecznie transportowany żeby nie robił mi kłopotów. Ale kurde Anbernic RG35XX? Poezja :banderas: , podnoszę lekko tyłek z siedzenia, wyciągam konsolkę z tylnej kieszeni spodni i już gram sobie w Metroida, Kuru Kuru Kururin, Pokemony, Colina 2.0. Nie trzeba miejsca, nie trzeba torby, futerału, plecaka, jak się zepsuje to jesteśmy w plecy +/- 230 zł a nie 1000, 1300, 1500. Ja wierzę, że takich jak ja jest więcej, że granie na Switchu/Steam Decku w podróży najpierw wydaje się najlepszym pomysłem świata lecz szybko okazuje się porażką. Do grania w podróży zaopatrzcie się w coś małego.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W samej podróży tj środku komunikacji to jak najbardziej coś mniejszego ale jak ktoś chce pograć sobie na werandzie, ogródku, bujaku, leżaku lub na wyjeździe służbowym czy wakacjach wieczorem na wyrku to nic lepszego niż duże sprzęty przenośne nie ma

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...