Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Krzysztof93 napisał:

Kilka lat temu leciałem na wakacje samolotem i widziałem typa, który gra sobie na Switchu. Stwierdziłem wtedy, że koleś wygrał życie i nie da się spędzić lepiej czasu w podróży niż mieć przy sobie taką konsolkę. Kupiłem Switcha i już na kolejne wakacje zabrałem go ze sobą. No i jak pięknie było sobie wyobrażać granie ponad chmurami tak praktyka sprowadziła mnie z powrotem na Ziemię. Wyciąganie tego z plecaka a następnie z ,,nesesera'' czytaj pokrowca żeby sobie chwilę pograć by następnie znowu to schować po lądowaniu to była katorga. Switch nie odmienił moich podróży ponieważ nie zabieram go już nigdzie. Za duży, za ciężki, zbyt bezpiecznie transportowany żeby nie robił mi kłopotów. Ale kurde Anbernic RG35XX? Poezja :banderas: , podnoszę lekko tyłek z siedzenia, wyciągam konsolkę z tylnej kieszeni spodni i już gram sobie w Metroida, Kuru Kuru Kururin, Pokemony, Colina 2.0. Nie trzeba miejsca, nie trzeba torby, futerału, plecaka, jak się zepsuje to jesteśmy w plecy +/- 230 zł a nie 1000, 1300, 1500. Ja wierzę, że takich jak ja jest więcej, że granie na Switchu/Steam Decku w podróży najpierw wydaje się najlepszym pomysłem świata lecz szybko okazuje się porażką. Do grania w podróży zaopatrzcie się w coś małego.

Ja dlatego jestem wielkim fanem konstrukcji ze składanym ekranem, clamshell. Moją ulubioną konsolą do krótkich podróży jest New 3DS XL, miałem przez chwilę Retroid Flip ale przez brak czasu i jednak trochę za małą moc sprzedałem. Bardzo liczyłem, jak Nintendo zapowiedziało Switch Lite, że zrobią właśnie clamshella. Obecnie mam SD LCD znowu ale tylko dlatego, że kupiłem go za 800 pln, gram na nim bardzo mało. Więcej gram na telefonie w Slay the Spire czy w Laytony na emu NDS (nie potrzeba przycisków a mam telefon z rysikiem, więc idealnie). Sam osobiście pewnie kupię GPD WIN MINI mimo, że Windows w HH to męcząca rzecz ale może przeżyję z racji rozmiaru i możliwości schowania np do kurtki.

Odnośnik do komentarza
On 1/10/2024 at 3:21 AM, NemoKOF said:

Ja dlatego jestem wielkim fanem konstrukcji ze składanym ekranem, clamshell. Moją ulubioną konsolą do krótkich podróży jest New 3DS XL, miałem przez chwilę Retroid Flip ale przez brak czasu i jednak trochę za małą moc sprzedałem. Bardzo liczyłem, jak Nintendo zapowiedziało Switch Lite, że zrobią właśnie clamshella. Obecnie mam SD LCD znowu ale tylko dlatego, że kupiłem go za 800 pln, gram na nim bardzo mało. Więcej gram na telefonie w Slay the Spire czy w Laytony na emu NDS (nie potrzeba przycisków a mam telefon z rysikiem, więc idealnie). Sam osobiście pewnie kupię GPD WIN MINI mimo, że Windows w HH to męcząca rzecz ale może przeżyję z racji rozmiaru i możliwości schowania np do kurtki.

 

Zależy od lotu. Jak latałem do Nowego Jorku i z powrotem, prawie 10h w samolocie, to bez Switcha chyba bym się pociął

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Młody odkrył, że na telefonie może pykać na emu w gry z PSP, polećcie jakiś rozsuwany joypad, nie musi być high-end, ważne, żeby był.

Rozważamy też uchwyt na joypada od XO.

 

Ja z kolei dorosłem do jakieś retro konsolki, popykałem ostatnio w klasyki z GB na N2DS córki, ale niezbyt mi wygodnie. Podoba mi się jednak cholernie anbernic 35xx, zastanawiam się nad podstawową wersją, choć pewnie zaraz ta z plusem potanieje.

Jak żyć...

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, drozdu7 napisał:

W tych chińskich retrokonsolkach które mają wi-fi, jest możliwość logowania się do retroachievements?

 

W miyoo mini+, i w tym nowym g35xx da się. W innych konsolkach z wi-fi pewnie też. Screenscraper też fajnie działa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Andreal napisał:

polećcie jakiś rozsuwany joypad, nie musi być high-end, ważne, żeby był

Kiedyś takim dobrym sprzętem to była i-pega, nie wiem jak teraz, przykładowy link:

https://www.komputronik.pl/product/795377/ipega-gamepad-pg-9083s-z-uchwytem-na-telefon.html?saids=58700005701362708_p65046605193&gad_source=1&gclid=CjwKCAiArLyuBhA7EiwA-qo80Pif4ajIiEMWzfjKILkCl2eDTbTUm5fKI5XFUBXlzgDqojFRivKeExoC0OgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Andreal napisał:

Oo panie, to chyba jakoś lepszy uchwyt do pada kupię, zwłaszcza, że jeden nieużywany leży.

 

Liczyłem, że za jakąś stówkę pad składany można wyrwać.

 


Sprawdź jeszcze pada D8 z aliexpress, kilka tygodni temu coś czytałem o nim (raczej pozytywne opinie, więc chyba spoko, ale ręki nie dam sobie uciąć, musisz sam zrobić research :turned:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2024 o 18:37, Andreal napisał:

Rozważamy też uchwyt na joypada od XO.

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-telefonu-smart-clip-do-pada-xbox-series-s-x-11781514108 Tanie i dobre ale to model pod xss, jest też pod one. A i ważna uwaga z komentarza - jak masz akumulatorki to obudowa będzie przeszkadzała przy „zapinaniu”. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Stwierdziłem, że  - przynajmniej póki co - zamiast kupować retro-emu-konsolkę, spróbuję reanimować starego DSL, tak się składa, że mam kartę R4, więc wrzuciłem Twilight Menu i powiem wam, że naprawdę fajnie konsolka radzi sobie z grami 8 i 16 bitowymi. Czekam teraz jedynie na gumki przewodzące do krzyżaka, bo coś niedomaga. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...