Skocz do zawartości

Retro handheldy do emulacji


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

RG280V do mnie dotarł. Retromimi wysłało z Belgii, więc nie miałem żadnych opłat dodatkowych. To dla informacji zaznaczam, gdyby ktoś chciał coś od nich zamawiać. Wysyłka darmowa z trackingiem.

 

Krótko i bez czarowania - sprzęt raczej wymaga troszkę zabawy i ogarnięcia z początku. Mój egzemplarz niestety ma chyba walnięty slot na drugą kartę SD, bo nie ważne czym i jak formatuję do FAT32, to konsola niczego nie wykrywa. Po dłuższych bataliach stwierdziłem, że zainstaluję inny CFW na większą SD i wszystko będzie chodziło tylko z jednej karty.

 

Ogólnie to jest to, czego się spodziewałem, mniej więcej. Konsola jest mała, lekka, ale fajna i wbrew pozorom wygodna. Ekran jest dobrej jakości i gry GBA czy SFC są ładne i czytelne. Oczywiście to nadal emulacja na OpenDingux. Pod tym względem jest różnie, bo zdarzają się w grach drobne artefakty graficzne, czy dźwiękowe. Aczkolwiek rzadko i nie przeszkadzają one w rozgrywce. Możliwe, że da się też wgrać inne/lepsze emulatory czy programy, ale tym się pobawię innym razem, bo ogólnie nie jestem na czasie w tym temacie.

 

Jednak jako zabawka faktycznie PRZENOŚNA, to sprzęcik jest elegancki. Mały, lekki, poręczny, z dobrym ekranem i głośnikiem, zmieści się do kieszeni spodni, czy do torby. Taka zabawna, którą faktycznie mogę chcieć ze sobą zabierać poza dom, w przeciwieństwie do np. Switcha, który zajmuje tyle miejsca, co pół laptopa... Ale nawet do pogrania chwilkę w łóżku czy na kiblu to jest to wygodniejsze, niż jakikolwiek oficjalny handheld, jaki posiadam, czy nawet telefon. Co jak co, ale ekran dotykowy nigdy mi nie zastąpi prawdziwych przycisków.

 

Brak gałki trochę ogranicza możliwości w niektórych grach, ale coś za coś. Ja i tak nie planuję grać w nic zręcznościowego z PSX. A dzięki temu nic z konsoli nie "wystaje".

 

Generalnie to taka zabawka "pick'n'play", bez zbędnego czekania. Ogólnie koncept mi się podoba i może kiedyś w przyszłości zainteresuję się jeszcze czymś mocniejszym, co odpali np. GameCube'a, a może i nawet PS2, kto wie. Na ten moment jednak poniekąd spełniło mi się "marzenie" sprzed 15 lat, kiedy to bardzo chciałem mieć GB Micro, lub inny podobny handheld. Teraz marzy mi się, żeby mieć tyle czasu na granie, co 15 lat temu... ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Episode 330 - Analogue just released their Pocket portable FPGA game system that plays Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance and even Game Gear games with an optional adapter. In the future it will also play Atari Lynx and Neo Geo Pocket Color cartridges. But is this device any good or it simply a money grab?

Edytowane przez philipo
Odnośnik do komentarza

YT podpowiedziało mi taką zabawkę:

 

Bardzo podobny koncept do RG280V i w zależności od ceny chyba będę śledził dostępność tej konsolki, bo wygląda fajnie.

 

Sam RG280V okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę, pomimo pewnych mankamentów (głównie dotyczących emulacji pojedynczych tytułów). Bardzo często po konsolkę sięgam, zarówno żeby pograć w coś tylko 5 minut, jak i pomęczyć nieco dłużej. A i tak raptem liznąłem możliwości tego sprzętu, bo nie mam zbyt dużo czasu i ochoty bawić się w instalowanie kolejnych aplikacji/emulatorów czy gier. Używam konsolki głównie do GBA, SFC i GBC i do tego nadaje się świetnie. Z czasem spróbuję również jakiś Arcade. Jak na małą zabawkę za niecałe 300zł to było warto, zdecydowanie.

 

Tylko PSX jednak odpada. Jakość emulacji niby nie jest zła, choć zależy od gry, ale jednak to już są pozycje, które bardziej by się nadawały na większy ekran. To już wolę odpalić legalnie Vitę albo PSP w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Suavek napisał:

Tylko PSX jednak odpada. Jakość emulacji niby nie jest zła, choć zależy od gry, ale jednak to już są pozycje, które bardziej by się nadawały na większy ekran. To już wolę odpalić legalnie Vitę albo PSP w takim przypadku.

 

Wnioskuję, że masz w takim razie PSP i/lub Vitę, w takim razie czemu kupiłeś ten chiński szajs? Pytam serio, bo to wygląda tak jakbyś w pewien sposób dublował sprzęty.

Odnośnik do komentarza

W sumie już tu o tym pisałem, ale kupiłem go ze względu na rozmiar i wygodę.

 

Konsolka jest mała, lekka, wbrew pozorom poręczna i idealnie nadaje się właśnie do gier retro, które chciałem nadrobić, lub pograć - głównie jRPG i strategie, z kilkoma pierdołami zręcznościowymi do odpalenia na parę minut i odstawienia.

 

Sprzęt i gry odpalają się w kilka sekund. Idealne rozwiązanie "pick and play". Konsola ma rozmiar 2/3 złożonego DS Lite, i 1/2 PSP. Do tego jest naprawdę leciutka. W niektóre gry można grać nawet jedną ręką. Pomimo tego jakość wykonania wcale nie jest zła i sprzęt z pewnością nie rozleci się od mocniejszego ścisku.

 

Jakość ekranu jest lepsza od np. PSP. Gry GBA i SFC wyglądają idealnie i nie mam do czego się przyczepić. Głośnik też jest zaskakująco dobry i mocny.

 

Już kiedyś bawiłem się w emulację na PSP, ale to nie to samo. Poza tym zanim PSP się odpali, to ja już zdążę usnąć. ;)

 

A tak ogólnie, to posiadam w domu 2x PSP, 2x NDS, 2x 3DS, PSV i Switcha, więc mów mi jeszcze o dublowaniu sprzętów... ;) Ten chiński szajs to taka fanaberia, ale zarazem świetne uzupełnienie, czy tam wypełnienie jakiejś niszy. Jakaś nowość, na innym OS, którym można się pobawić, pokombinować, zainstalować coś nowego. A to wszystko na sprzęcie mieszczącym się w dłoni. Jasne, nie każdego takie coś będzie bawić. Kto inny wpadnie i będzie marudził na wielkość ekranu. A w moim przypadku jest to akurat to, czego szukałem i prawdę mówiąc w ostatnich tygodniach odpalam ten sprzęt częściej, niż Switcha.

Odnośnik do komentarza

Czarować w drugą stronę też nie chcę. Pisałem wyżej, że mój egzemplarz ma chyba walnięty drugi slot SD, co trochę ogranicza jego możliwości. I na ten moment jedyne czego się boję, to właściwie ile ten sprzęt pożyje od strony technicznej, skoro to "chińszczyzna". OS pół biedy, bo i tak wszystko jest na karcie SD, więc nawet gdyby coś się zbrickowało, czy nie wiem co, to można to jeszcze odratować.

 

No ale dałem za to około 280zł, więc nie majątek. A podobno kiedyś można było jeszcze taniej ten sprzęt dorwać. Za taką cenę konsolka jest naprawdę spoko i na ten moment jestem zadowolony.

 

Tym sposobem pogrywam sobie krótkie partyjki w WarioWare Inc, Rhythm Tengoku, czy Macross: Scrambled Valkyrie i parę innych, a w gotowości mam kilka gier japońskich z angielskimi patchami, jak Shin Megami Tensei 1-2, IF, Mother 1-3, Super Robot Wars J i inne. Gorzej z dostępnym czasem, żeby to wszystko ogarnąć, ale tu tym bardziej konsolka jest pomocna, bo tak jak wspomniałem, szybko można odpalić, pograć, zapisać save state i wyłączyć, bez noszenia ze sobą żadnego większego sprzętu i ładowarek.

 

Ale tak jak pisałem, dla mnie główny urok, to gabaryty RG280V. Jestem krótkowidzem, więc rozmiar ekranu mnie nie boli, a nawet i odpowiada. Ot zabawka, mini-konsola. Raczej większej konsoli bym nie chciał na swoje potrzeby. A nawet jeśli, w przyszłości, to tylko jeśli emulacja np. GC lub PS2 osiągną sensowne rezultaty. Wtedy faktycznie coś większego się kupi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

The Odin Pro Is the most powerful Android Based Handheld emulation / Gaming Handheld we ever tested! The Odin Pro Is powered by a Snapdragon 845 CPU and backed by 8GB of ram! In this video we do an unboxing, take look at the Odin software, Run some Benchmarks, Test out some Native android games like Genshin Impact and Minecraft plus we take look at Cloud gaming and we see just how well the new AYA Odin Pro handles emulation like PSP using PPSSPP, N64 with Mupen, Dreamcast Using Redream, 3DS with CITRA, Gamecube and Wii Using the Dolphin emulator and even PS2 using Aether SX2!

Edytowane przez philipo
Odnośnik do komentarza

Większość opisałem już wyżej i niewiele się zmieniło od tego czasu. Jedyny mankament w moim przypadku, to bateria, a dokładniej wskaźnik naładowania. Możliwe, że to wina wgranego przeze mnie CFW, gdyż zawsze pokazuje on naładowanie ok. 44%, nawet jeśli bateria jest pełna, lub na wyczerpaniu. W efekcie zdarzyło mi się, że się rozładowała konsolka niespodziewanie.

 

Będę miał więcej czasu, to się może jeszcze pobawię kiedyś oprogramowaniem itp., ale na ten moment jest to dokładnie to, czego chciałem, czyli mini-handheld do sporadycznej/szybkiej gry w tytuły GBA, SFC i GBC. Nie bawiłem się jeszcze w Arcade, jestem mocno do tyłu. Podobnie Retroarch - zainstalowałem, ale działa mi on gorzej niż wbudowane emulatory, a ja się nie znam za dobrze, żeby się bawić w konfigurowanie itp.

 

Chciałem małą konsolkę "pick and play" i mam. Gdybym to samo miał w większej obudowie, to bym nie był aż tak zadowolony. Raz jeszcze, mnie chodziło o gabaryty głównie. Jeśli ktoś chce dobrą emulację, to są lepsze handheldy na rynku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne retro grono.Pytanie za 100 pktów,szukam przenośnej konsolki dla moich rodzynków w wieku 5,6 lat.Bedzie to ich pierwsza styczność z tego typu grami.Myślałem o czymś w stylu GB color którego sam w dzieciństwie nie miałem ale nie wiem czy jest sens płacić za jakąś kolekcjonerke skoro pewnie jak trochę podrosną trzeba będzie myśleć nad jakimś switchem. Z góry dziękuję za wszelaką pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Odpowiem tak - popularna to jest x12. Chińska tandeta - ktoś powie ze już lepiej psp kupić. Może i lepiej ale tu masz wszystko gotowe i nowe. 
To x12 to tani badziew, ale siedzę w pewnym miejscu na necie i co jakiś czas wpada rodzic i pyta „gdzie ściągnę gry 

na x12?”. Także musi to być chyba jakiś hit… Aha, jest kilka modeli. Porównaj parametry i zdecyduj sam. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Dokładnie Retroid Pocket 2+ dostał potęznego boosta względem poprzedniej wersji i kosztuje jedynie $99.

Podbijam temat bo jak wczoraj wspominałem planuje kupić dzieciakom pierwszego henda.Pytanie odnośnie tego retroida, gdzie najlepiej takiego zamówić? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...