Skocz do zawartości

Crysis 4


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pupcio napisał:

Crysis to ten sam przypadek co serious sam. Powstało to tylko żeby pochwalić się silnikiem i jakimś cudem ludziom się to przy okazji spodobało

No nie zgodze sie co do SS. To nie byl jakis uber mega wyszukany shooter jak wyszedl ale kurde ten uczuc jak stoisz na srodku pustyni, slyszysz jakies krzyki i dudnienie a potem doslownie zalewa cie fala przeciwnikow nadplywajaca z horyzontu. Jedynka to serio spoko gra choc wiem ze potem bylo roznie.

 

Crysis 1 ma fatalny gameplay spier.dolony przez system mocy pancerza. Nie wiem kto wpadl na pomysl zeby za kazdym razem wybierac opcje nawet jesli chcemy tylko wyzej skoczyc. Drenaz energii jest potworny a akcje ze gdzies tam wskakujemy, walimy piacha, znikamy, zabijamy czolg jednym uderzeniem to pic na wode fotomontaz (doslownie) z trailerow.

 

Dwojka za to wszystko to poprawila, chciales skoczyc wysoko no to przycisk skoku i pelny pasek mocy a jak nie bylo mocy to skakales nisko, proste. Wszystko pod reka bez jakiegos zje.banego menu kolowego. I mozna bylo sie bawic a nie siedziec w krzakach, wlaczyc kamo jak w jedynce i po 5s dostac ostrzal bo juz sie zdazylo wyczerpac.

 

Trojka to w sumie dalej dwojka, nie pamietam jakichs rewolucyjnych zmian ale to wlasnie pokazuje jak mocno zje.bana byla czesc 1 i jak dobrze w skafander robila czesc 2.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W tamtych czasach ps3 nawet grafika wtrójce nie robiła jakiegoś szału, choć trzeba przyznać, że miejscami jest naprawdę świetnie, ale tylko miejscami. Nie ma startu pod tym względem do serii Killzone, z naciskiem na KZ3. Zbieramy też jakieś znajdźki, które nudza się już po pierwszych kilku. Feeling strzelania jest całkiem ok, odgłosy też na poziomie. PRzez całą grę przechodzi się bez emocji, coś tam się dzieje, troche strzelania, trochę skopanego jeżdzenia buggy i tyle. System rozwoju postaci jest beznadziejny. Niby daje on możliwość, żeby grać na różne sposoby, ale i tak jak już wykupimy najważniejsze dla nas perki to olewa się resztę i gra się na jedno kopyto. Na minus ostatnia sekwencja ze strzałem. Żeby trafić do celu to próbowałem 4razy bo gałką cholernie trudno było wyczuć co i jak. Ostatnia scenka przed napisami wygląda jakby była zrobiona wykorzystując moc dwóch połączonych konsol ps2. Bieda. Lubię FPSy, ale trójka Crysis to zawód i nie ma co jej porównywać do części drugiej.

 

Abstrahując od trójki to dizajn serii jest generycznie piecowy. A wygląd tych obcych nigdy na mnie wrażenia nie robił. Jakieś połączenie predatorów z obcym i jakimś zwierzakiem może. Feling strzelania lepszy jest w KZ albo w BFie.

Odnośnik do komentarza

Serious Sam był tak odjechany, jakoś tak pozytywnie dziwny z tą swoją hordą dziwacznych potworów, plus to uczucie o którym wspomniał wyżej Mejm (cisza, aż nagle horda z tymi krzykami), taki... żywy, nieprzynudzający, że mnie to urzekło już za gówniarza, jeszcze u kuzyna, kiedy nie miałem własnego PC. A widziałem też u niego po raz pierwszy w tym czasie Max Payne 1 i GTA3.

Odnośnik do komentarza

Ja grałem, ale nigdy pierwszego Crysisa nie przeszedłem (ledwo zacząłem fabularnie), a włączałem ją, żeby ot tak sobie postrzelać, pobawić się fizyką i popodziwiać. Coś jak z włączaniem GTA tylko po to, żeby bez celu pojeździć i robić rozwałkę.

 

W sumie, jest teraz promocja na GOG, to może kupię i tym razem przejdę kampanię. Na konsoli by mi się nie chciało, ale na PC, na K+M to każdy FPS gładko wchodzi i nie męczy. No i nigdy nie miałem kontaktu z Warhead, który podobno jest niezły.

 

25 minut temu, Szymek napisał:

Czuć że masz na sobie coś zabójczego. 

Akurat to uczucie "czucia się kozakiem" związane z pancerzem w jedynce też mi towarzyszyło. :) I jest to jedna z tych rzeczy, które odnośnie Crysis zapamiętałem.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Szymek napisał:

Może dlatego lubię serię bo nie grałem w pierwsza część :) a dla mnie to jest najlepszy pancerz w grach. Czuć że masz na sobie coś zabójczego. 

 

No to w jedynce zupełnie brak tego uczucia, bo tam masz kalesony z papieru - dwa strzały byle koreańca i Prophet do piachu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2022 o 15:00, Szymek napisał:

Jeszcze muza Hansa w dwojce <3 w multi swego czasu też trochę pograłem. Mi tam dizajn się podoba a dźwięki pancerza to mogę na dzwonek ustawić, takie są kozackie. 

Ostatnio kończyłem 3 z EA Play i bawiłem się przednio. Remasterki też z przyjemnością kiedyś sprawdzę. 


Pamiętam, cudowny kawałek. :fsg:
 

W dniu 28.01.2022 o 16:11, Wredny napisał:

No i zajebiście, czyli nie jestem sam.

Wychodzi na to, że gierka nie podoba się tylko lewakom i młodocianym bezguściom od wypasania krów Marszczkoniem :Coolface:


Nie jesteś. Ja też uważam, że seria jest :good2: Oczywiście są różne gusta. Nie jest powiedziane, że Crysis każdemu musi się podobać, ale dla przykładu pierwsza cześć otrzymała 9/10 od recenzentów i 8/10 od grających. Subiektywnie można dać grze 4/10, ale obiektywnie wychodzi na to, że nie tylko graficzka w tej grze robiła robotę.

Wracając do 4ki, ciekawe czy będzie, jak lata temu :yao:
u4blFm2.jpg

Bo na konsolach zapewne będzie do wyboru kilka trybów graficznych. I oby skupili się już tylko na bieżącej generacji. :shotgun:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...