Skocz do zawartości

Street Fighter 6


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Też ostatnio trafiam w pierwszej walce na kozaków (platinum/diamond/master). O ile w 1 rundzie jakoś stawiam skuteczny opór, to w następnych rundach wycierają mną podłogę :P No ale z drugiej strony walka z takimi graczami to nauka, zbieranie cennego doświadczenia i oduczanie się małpiego skakania :D

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Ja tam bym chciał wygrać jakiś turniej dla ego, trofeum to dodatek :cool2: 

 

7 godzin temu, Alastor84 napisał:

Też ostatnio trafiam w pierwszej walce na kozaków (platinum/diamond/master). O ile w 1 rundzie jakoś stawiam skuteczny opór, to w następnych rundach wycierają mną podłogę :P No ale z drugiej strony walka z takimi graczami to nauka, zbieranie cennego doświadczenia i oduczanie się małpiego skakania :D

 

Też wyrwałem pierwszą rundę temu masterowi, niestety szybko się dostosował i z każdą rundą było coraz gorzej. 

 

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Właśnie się dowiedziałem że dostanę SF6 od kobiety na urodziny więc bedzie można pomasterować haha. Lubię takie wyzwania, mordobitki gdzie liczy się taktyka a nie mashowanko. Od czasu T3 i T4 nie młóciłem w nic podobnego, StritFajter ostatni jaki ogrywałem to już nawet nie pamiętam, dwójka może. Zatem zobaczymy czy paluchy i głowa sprawne będą na tyle aby sobie poradzić z prosami :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Btw od wczoraj tydzień kwalifikacji do grand prix battle hub. Graczy będą dzielić na dwie grupy, pierwsza to ci co w kwalifikacjach po prostu wygrają 20walk w bh (xd co za lamarskie wymaganie) i resztę.

 

Ciekawe jak te turnieje rozwiną w przyszłości, obecnie to trzeci typ turnieju jaki jest w sf6, po zwykłych open i z podziałem na ligi.

Odnośnik do komentarza

@wet_willy

Willy, gra na sticku czy na padzie w to? 

 

Robię podjazd do SF, zawsze jednak odbijałem się przez kręcenie kołek na padzie. Może jakbym miał sticka to bym się ogarnął, czy jeden uj i na padzie też się da tylko ćwiczyć?

 

Gram na padzie od Xa. Zdania są podzielone przynajmniej przy tekkenie jak ktoś gra mishimamami. Jedni twierdza, że pad od ps2 najlepszy, drudzy, że ps4, trzeci, że jednak od xboxa. Raczej ludzie są zgodni, że pad od ps5 się nie nadaje. Szukam jakiegoś uniwersalnego rozwiązania, co by pozwoliło też grać w SF i nie wiem czy sie ładowac w sticka skoro mam pamieć mieśniową na pada, bo tak gram od 30 lat. 

 

Odnośnik do komentarza

Graj na tym na czym ci wygodnie. Nie ma reguly i to nie dziala tak, ze jak kupisz hit boxa to bedziesz wygrywal czesciej. Widzialem jak typy przesiadaly sie ze sticka na hb, jak wygrywali turnieje padem od ps4 a najlepszy gracz obecnie jedzie i wygrywa padem od ps5.

 

Zanim nie wrocielm do sf po latach niegrania tez myslalem, ze to musi byc stick no bo przeciez nie pad. Ale jak zaczalem ogladac prosow to mi sie zmienilo. Jesli piszesz, ze grales glownie padem to moim zdaniem na plus i zaczalbym od niego. Ja w sf gralem glownie na klawierce i naturalnie ciagnelo mnie do hb, a padem z kolei gralo mi sie srednio i musialem sie przyzwyczaic (a i tak pamiec z dziecinstwa wciaz podpowiada mi klawiature/hb).

 

I podziwiam zapal. Mi by sie dzis juz nie chcialo siadac do nowego fightera. Zainstalowalem ostatnio demko king of fighters 14 czy 15 i czulem sie jakbym gral w bijatyki pierwszy raz w zyciu. Juz sf5 mial troche nowosci wzgledem poprzednikow a sf6 wyniosl to jeszcze wyzej. Ale moze jesli siadziesz do tej odslony bez bagazu przeszlosc to bedzie ci latwiej. No i dzis jest wuchta poradnikow na yt wiec bedzie o wiele lepiej sie uczyc niz z kryptycznych, pisanych maczkiem tutoriali w pe sprzed 15 lat. Powodzenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

18b90d8583465-screenshotUrl.thumb.jpg.bae8ab3481ea378664a840902bebec79.jpg

 

Gierka 10/10! Mega ogromny plus za tryb World Tour oraz ogólnie za setting, mechanikę i poziom trudności. Lubię to! Swego czasu czułem się na osiedlu mocny w Tekkena3 z postacią "ksiao ju" i "joszimitsu". Tutaj to inna bajka, leją mnie okrutnie w hubie póki co, jak urwę jedną rundę w walce to jest dobrze. No ale nie grałem w żadnego SF od ponad 15tu lat. Trzeba się wyzbyć starych przyzwyczajeń bo tu zdaje się walczy się ciut inaczej, chyba bardziej chodzi o kontry, umiejętny blok i dobry timing w rzucaniu specjalami.

 

Może e-kolega @wet_willy rzuci jakiegoś pro tipa dla początkującego fajtera? :teehee:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...