Jump to content

Aliens: Dark Descent


Shen

Recommended Posts

 • 9 months later...
 • 2 weeks later...
 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

No dobra. Na PS5 są dwa tryby graficzne, co przy takim poziomie grafiki jest dla mnie żartem. Z dystansu wyglada to ładnie, z bliska twarze postaci to wczesne PS4 lub nawet późne PS3. Jest aktywna pauza która może zwalniać lub stopować akcję. Zagrałem pierwsza misję i przerżnąłem, wszyscy zginęli. Misja jest dosyć długa bo fpytkę chodzenia a obcych jest sporo, atakują grupami i niestety w ferworze walki jest mało skutecznych argumentów. Amunicja dosyć szybko się kończy i tak szczerze wielkiej krzywdy obcym nie robi te strzelanie. Grupa marines jest randomowa, dopiero od następnej misji będzie można ich wybierać wg uznania. 
To nie jest gra w stylu XCOM a bardziej rozbudowany RTS z elementami taktyki.

 • Thanks 1
Link to comment

Pierwsza misja za mną. Gram na poziomie Nightmare, więc jest sporo wczytywania zapisów, bo można łatwo popełnić błędy. Ale nie ma jakiejś tragedii, nawet potężnego Crushera udało się ubić bez większego problemu. Najważniejsze to nie stać w miejscu tylko cały czas się ruszać i używać wszystkich dostępnych skilli. Gra robi zapisy głównie przy robieniu zadań głównych, albo jak robimy schron, ale tracimy wtedy narzędzia, więc coś jak z tuszem w Resident Evil. Póki co bawię się bardzo dobrze, stresik non stop jest że stracimy cały zespół. Warto robić często odwroty do naszego autka ponieważ ma ono działko które mega pomaga przy walce z wieloma przeciwnikami.

f7240834e24c41bcd3d41e6960fdfdfb.jpg

 • Upvote 1
 • Thanks 1
Link to comment

Dopiero pękła pierwsza misja wprowadzająco tutorialowa, ale już czuć potencjał. Klimat filmów wylewa się z ekranu: gadżety, dźwięki, bazy i ich wnętrza. Wszechobecne zaszczucie, niepokój. Masa możliwości walki taktycznej jak: ogień zaporowy, który dobrze ustawiony może przesądzić o zwycięstwie nad twardymi przeciwnikami, flary doświetlające  które zwiększają celność, broń dodatkowa, granatniki, strzelby. Trzeba przestawić się na sposób sterowania, bo tu klikasz gdzie drużyna ma się przemieścić. Centralna baza w której odbywa się leczenie, projektowanie, badania naukowe - coś na styl Xcoma. Zapowiada się miodnie.

20230625_214953.png

 

20230625_215021.png

.

 

510f6ff6-027f-40a7-a90a-4207791db969.png

 

Czuję, że trylogię filmową sb odświeżę, bo klimat złapałem.

Edited by Crazy Horse
 • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...