Skocz do zawartości

Aliens: Dark Descent


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie przez niedawno odświeżane filmy (kwadrologia, bo cztery są i dwa "Prometeusze", z których jeden też ma Alien w tytule:D) kupiłem.

188f19a50b270-screenshotUrl.thumb.png.2450ca5a74615453767316457505edce.png

Ale to k#restwo jest trudne na Nightmare, nie wiem, czy przejdę pierwszą misję - sekwencja z pierwszym użyciem działka u pani weterynarz to jakaś masakra.
Fabularnie jest nawet nieźle, ale gra cierpi na przeładowanie współczesnymi chujowymi motywami - głównie bardzo silne, aroganckie kobiety.
Klimat jest mocny, zaszczucie jest, trochę wkurza słabe spawanko - alieny szybko rozwalają taką barykadę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spawanie to tylko, żeby schron zrobić w jakimś pomieszczeniu. Wiem, że tam chyba misja tego wymagała, ale ogień zaporowy, granat i shotgun w ruch. Ogólnie wszystko co masz. Jestem w trakcie Misji 5 na Nightmare i nigdy nie robiłem barykad, szkoda narzędzi na to.

Ogólnie używajcie motion trackery, żeby zwabiać alieny na drugą część mapy. Jak macie ARC w pobliżu to postawcie obok niego kilka trackerów i jak będziecie potrzebować to odpalacie któryś i ARC zrobi resztę. Na mapach bez ARC używa się ich, żeby zrobić sobie gdzieś miejsce. Do tego dużo min, szczególnie na trasach patroli.

Najważniejsi są jednak snajperzy. Jednym strzałem możecie z daleka wykończyć obcego bez podnoszenia alarmu. Chodzę z dwoma snajperami, bo mam już poziom infestation na maxa i patrole biegają przeważnie po 2. Czasami czekam na końcu korytarza aż wejdą i szybko ich wykańczam.

Nie zapomnijcie zmienić w opcjach spowolnienia na pauzę. No chyba, że wam pasuje, ale na nightmare bez pauzy to już w ogóle byłoby ciężko.

Niestety gra ma też dużo bugów (i nie mam na myśli alienów), niektóre z nich związane nawet z misjami, których nie da się ukończyć i trzeba wracać do jakiegoś punktu zapisu. W pewnym momencie jest też moment, że decydujemy o losie ocalałych, niestety gra myśli, że zrobiliśmy obie rzeczy jednocześnie, co potem trochę odbija się w Otago. Takich głupotek jest znacznie więcej, jak chociażby niedziałający przycisk w menu.

Mam nadzieję, że to ogarną, bo gra ma genialny klimat i seryjnie staramy się unikać alienów za wszelką cenę.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest trudna nawet na normal. Grałem misje w kopalni i już mnie strzelało. Walą Ci obcy dosłownie hordami, mimo dwóch wieżyczek trzeba mieć tonę cierpliwości. 
Przywiązanie do tych marines jest praktycznie zerowe, bo giną łatwo, wyglądają słabo i charyzmy tez nie maja zbyt wiele. Liczyłem na sztywna ekipę. Po pewnym czasie te ciągłe korytarze nudzą.

7+/10 to uczciwa ocena

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ukończyłem gierkę na Nightmare. Misja 11 zdecydowanie najtrudniejsza z całej gry, więc koniecznie zostawcie sobie kilka dni przed jej rozpoczęciem, żeby wrócić i odetchnąć. Misja 12 wpada od razu po 11 i gramy z góry ustalonym zespołem, więc nie trzeba się martwić.

Świetna gra, klimat gęsty i najlepsze Alieny od czasu Isolation. Problemem są okropne bugi, także niech patch już wlatuje, bo ja grałem od nowa dzisiaj w trybie bez zapisów, to najpierw mapa zaczęła chodzić w 5 fpsach, a potem zniknął mi cały HUD, razem z radarem, a to tylko wierzchołek góry. Mimo wszystko gra się super, oby był sequel.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.06.2023 o 06:45, kakus napisał:

Trudna, fajna , ale mnie jakoś nie do końca podchodzi. Sterowanie na padzie jakoś mi w tego typu grach po prostu nie siedzi, za dużo kombinacji z przyciskami i opcjami, przynajmniej jak dla mnie. Może stary już jestem i marudzę :sorry:

Ja właśnie chciałbym zakupić sobie ten tytuł na ps5, ale obawiam się jak to będzie ze sterowaniem na padzie? W sumie nic nie wiedziałem o tej grze, przypadkiem zobaczyłem to na kanale Corle1 i muszę przyznać, że jak na rtsa, to nawet fabularnie jest całkiem nieźle. Obejrzałem jego 2 gameplay-e i tyle mi wystarczyło by się mocno zainteresować opisywanym tytułem, cena też spoko 159 na płycie. Ktoś może się wypowiedzieć o wersji konsolowej? Rzeczywiście jest tak ciężko na padzie, jak opisuje kakus?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...