Skocz do zawartości

Resident Evil Zero


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bzduras napisał:

Jezu, rankingi xD Ja mówię o tym, co widzę na forach, na redditach, na twitterach, w rozmowach z ludźmi którzy są faktycznie fanami serii i ją znają a tu jakiś prywatny ranking ciecia-randoma Davida Coulsona z Insider Gaming (kto to jest?) mi wrzucasz i mówisz, że "no fani mówią, że to gówno". Kolego, tak się bawić nie będziemy.

Ja jebie, to sobie zobacz na Reddicie

 

przecież zero prawie zawsze przy końcu, przeszedłem wszystkie i 0 też dałbym na końcu w mainline już po pociągu, dalej nie trzeba nawet patrzeć. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Ja jebie, to sobie zobacz na Reddicie

Ja jebię, kolego, od czasu od kiedy mam dostęp do internetu siedzę w miejscach silnie związanych z RE i to, o czym piszesz to jest mniejszość :) Ile ten post ma odpowiedzi, 16, z czego 9 faktycznie wypisuje ranking. Super próba przy prawie 550k użytkowników, serio xD

Konsensus jest taki, że to dobry RE, jak obserwujesz i uważasz inaczej no to spoko, ale nie podawaj tego jako prawdy absolutnej bo z tą prawdą to się TROSZKĘ mijasz w takim wypadku.

 

"Ale tu ktoś dał na ósmym miejscu, a tu na dziesiątym!" - no nic dziwnego skoro seria ma tyle świetnych części w swoim portfolio. Ciężko grze dobrej przebić się ponad gry bardzo dobre i wybitne, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście możesz tak uważać i nie mówię Ci, że masz teraz na rozkaz zmieniać swoje zdanie, ale na litość - umiejętność oddzielenia swojej opinii od ogółu opinii przydaje się w takich dyskusjach. Co innego napisać "nie podoba mi się" a co innego napisać "fanom się nie podoba i taka jest prawda". Na tym wątek skończę, koń i RE0 jaki jest każdy widzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poza forum to nie widziałem, żeby ludzie tak płakali o te skrzynki i uważali RE0 za najgorszę odsłonę serii. To faktycznie straszne, że jest tyle backtrackingu, że trzeba tyle biegać, kombinować z ewipunkiem i nauczyć się omijać przeciwników przebiegając 5 razy przez ten sam korytarz. Gdyby tylko było tak jak w poprzednich częściach, że idziesz cały czas przez siebie i nigdy nie musisz odwiedzać tych samych korytarzy i pomieszczeń.... oh, wait.

 

Wiadomo, że giereczka nie ma startu do RE1 czy RE2, ale spokojnie można ją postawić w rankigu gdzieś pośrodku najlepszych odsłon, a takich Residentów jak RE5 czy RE6. Jeszcze jak ktoś gra na hardzie to mogę zrozumieć bóldupienie i sięganie po cheaty, bo gra go przerosła, ale na normalu albo easy, gdzie wszystkiego jest w opór i wystarczy kasować po drodze każdego przeciwnika i później już tylko cofnąć się te parę pomieszczeń po upuszczony wcześniej key-item lub naboje do strzelby? Robienie z igły widły. 

Odnośnik do komentarza

Nie no jak ktoś siedzi w residentach i ogrywa każdą część po x razy to wiadomo że i 0 i CV będzie się bardziej podobało (bo przy drugim i kolejnym przejściu wiadomo co robić), ale jak ktoś ma zrobić jedno podejście, zaliczyć i odłożyć to może być słabo, tym bardziej że te gry poprzedzały RE2, RE3 i RE1 Remake.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bzduras napisał:

"Ale tu ktoś dał na ósmym miejscu, a tu na dziesiątym!" - no nic dziwnego skoro seria ma tyle świetnych części w swoim portfolio. Ciężko grze dobrej przebić się ponad gry bardzo dobre i wybitne, nieprawdaż?

 

Czekaj, czekaj. Tutaj nawet ja się wtrącę. Sam mówisz, że tej grze jest ciężko się przebić ponad gry bardzo dobre i wybitne i że to nie jest nic dziwnego, że w rankingach zajmuje miejsce 8 czy 10. Czyli sam uznajesz tak samo jak Krychu, że jest jedną z gorszych w serii, skoro uważasz, że jest 8-9 lepszych od niej gier. Bo jak może być inaczej, jest 10 w kolejności i jest jedną z lepszych ? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Josh napisał:

Ale ja nie bronię tej mechaniki i nie twierdzę, że została dobrze zaprojektowana, nie cisnę też po graczach, którzy ściągają sobie moda ze skrzyneczką, niech każdy gra tak jak mu wygodnie. Tylko nie udawajmy, że wywalanie z gry istotnej mechaniki wokół której jest obudowana cała gra i zastępowanie jej zupełnie inną, dla własnej wygody, żeby grało się łatwiej i przyjemniej, nie jest cheatowaniem. Jak ktoś stworzy modyfikację do og RE4 pozwalającą Leonowi jednocześnie chodzić i strzelać to też wiadomo, że uprzyjemni to rozgrywkę, ale na podobnej zasadzie spierniczy cały balans rozgrywki, bo ta gra nie została stworzona, żeby grać w nią w taki sposób. 

 

No i serio, nie przesadzajmy już że dropienie przedmiotów gdzie popadnie jest AŻ TAK tragiczne. Ta gra nie jest tak gigantyczna, żeby nie dało się przebiec te kilka pomieszczeń wstecz po upuszczoną wcześniej apteczkę czy klucz, zwłaszcza że da się biegać jednocześnie dwiema postaciami co daje w sumie 12 slotów na itemki, a to więcej niż w jakimkolwiek innym klasycznym Residencie.

Tak jak wspomniał Nyu z modem nie da się upuszczać przedmiotów na ziemie więc latania z eq jest tyle samo ile w każdym klasycznym residencie. Ja tam wyjebongo bo nie gram w te gry ani żadne inne żeby czuć jakieś niesamowite wyzwanie więc wolałem sobie umilić tym "czitem" gre niż się męczyć w sumie nie wiem po co :wujaszek: rozumiem że ktoś woli grać w oryginalną wizje twórców ale dla mnie to jest zwyczajnie idiotyczny pomysł który chyba nie bez powodu był w jednej grze na miliard w tej serii. Ale poza tym to średnio rozumiem narzekania na 0. Pociąg to jedna z najlepszych miejscówek w serii a reszta też trzyma poziom do samego końca, mi się mega dobrze w to grało

Odnośnik do komentarza
  • Najpopularniejszy mod do tej gry to stash
  • Billy jest debilem
  • backtracing i qte to jest dramat większy niż gdzie indziej
  • ten 1 boss to skorpion, serio xD? 
  • strzelanie lepsze w RE6 (no ok, żarcik) :beka:

To by wystarczyło, żeby wyżej ocenić nawet Revelations 2, czy RE5 

 

ale już nie będę się schylał, może kiedyś skończę, podobno są dalej jakieś fajne rzeczy...

Odnośnik do komentarza

Debilem w sensie ai czy jako postać? Bo ai gorsze ma sheva z re5 A debil jako postać to komplement w tej serii.

Backtracking i qtr? Tzo?:wujaszek:

Zwierzaki bossowie to klasyk tej serii.

Nie, rev 2 nie jest lepsze. Rev1 też nie. Nawet bym nie porównywać tych gier bo zawsze dzielę sobie residenty na klasyczne i te akcyjniaki bo to zupełnie różne gry pod tą samą nazwą 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Pupcio napisał:

Debilem w sensie ai czy jako postać? Bo ai gorsze ma sheva z re5 A debil jako postać to komplement w tej serii.

Backtracking i qtr? Tzo?:wujaszek:

Zwierzaki bossowie to klasyk tej serii.

Nie, rev 2 nie jest lepsze. Rev1 też nie. Nawet bym nie porównywać tych gier bo zawsze dzielę sobie residenty na klasyczne i te akcyjniaki bo to zupełnie różne gry pod tą samą nazwą 

To w takim razie 0 można porównać tylko z 1 Remake.

 

Zatem najgorszą grą z tych 2ch jest 0. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, KJL napisał:

 

Czekaj, czekaj. Tutaj nawet ja się wtrącę. Sam mówisz, że tej grze jest ciężko się przebić ponad gry bardzo dobre i wybitne i że to nie jest nic dziwnego, że w rankingach zajmuje miejsce 8 czy 10. Czyli sam uznajesz tak samo jak Krychu, że jest jedną z gorszych w serii, skoro uważasz, że jest 8-9 lepszych od niej gier. Bo jak może być inaczej, jest 10 w kolejności i jest jedną z lepszych ? 

No raczej nie. Seria ma mega duzo sztosow i takie gry jak RE6. To ze w rankingu moze miec miejsce nr 8 nic nie znaczy. Jak bys mial serie gdzie jest rowno 10 sztosow to przy ukladaniu rankingu jeden z tych sztosow i tak musialby dostac miejsce nr 10 co nie czyniloby takiej gry slaba bo to nadal sztos. Ranking RE to ranking w duzej mierze gier genialnych, swietnych i bardzo dobrych. Zero jest dobre ale nie najlepsze czy genialne wiec ma takie miejsce jakie ma.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, KJL napisał:

 

Czekaj, czekaj. Tutaj nawet ja się wtrącę. Sam mówisz, że tej grze jest ciężko się przebić ponad gry bardzo dobre i wybitne i że to nie jest nic dziwnego, że w rankingach zajmuje miejsce 8 czy 10. Czyli sam uznajesz tak samo jak Krychu, że jest jedną z gorszych w serii, skoro uważasz, że jest 8-9 lepszych od niej gier. Bo jak może być inaczej, jest 10 w kolejności i jest jedną z lepszych ? 

Gdybym to ja miał zrobić swój ranking RE to wyglądałby on tak:
 

Spoiler

1. RE2 Remake

2. RE4/Remake (obie genialne, nie będę ich rozbijać i potraktuję jako jeden byt - jak komuś to nie pasuje to wyobrazi sobie, że dałem remake na 2 miejscu a OG na miejscu 2.5)

3. RE1 Remake

4. RE2

5. RE3

6. RE7

7. RE8

8. Code Veronica

9. RE0

10. RE3 Remake

11. RE5

12. RE:R2

13. RE1 (oryginał)

14. RE:R

15. RE6

Jak łatwo zauważyć miejsca 1-6 okupują gry WYBITNE bądź BARDZO DOBRE, miejsca 7-14 okupują gry DOBRE, a miejsce 15 okupuje RE6 xD To, że te gry które są wyżej na liście uznałem za LEPSZE od RE0 nie znaczy, że RE0 jest SŁABE. Ta seria jest ogromna i przez większość czasu dawała nam absolutne sztosy, ale gier DOBRYCH, które nam zaserwowała absolutnie nie można nazwać krapami. Na tle serii nie są tak dobre jak jej szczytowe osiągnięcia, ale jako gry w próżni absolutnie się bronią i nie zasługują na nazywanie ich badziewiami. Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę zrozumiale i wiadomo o co kaman, jakby tam coś jeszcze wymagało doprecyzowania albo zagmatwałem za bardzo swój strumień świadomości to daj znać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

No raczej nie. Seria ma mega duzo sztosow i takie gry jak RE6. To ze w rankingu moze miec miejsce nr 8 nic nie znaczy. Jak bys mial serie gdzie jest rowno 10 sztosow to przy ukladaniu rankingu jeden z tych sztosow i tak musialby dostac miejsce nr 10 co nie czyniloby takiej gry slaba bo to nadal sztos. Ranking RE to ranking w duzej mierze gier genialnych, swietnych i bardzo dobrych. Zero jest dobre ale nie najlepsze czy genialne wiec ma takie miejsce jakie ma.

Czyli jest jedną z najgorszych w serii 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Czyli jest jedną z najgorszych w serii 

No nie, bo jak bys chcial wrzucic wszystko z serii to by sie okazalo ze DUZO tego jest DUZO nizej. Bzdruras wrzucil 15 giereczek a przeciez daleko tej liscie do uwzglednienia wszystkich residentow (i pewnie przy wszystkich RE6 by tak wysoko nie bylo xDDD). RE Zero to dla mnie dobra gra, bez modow skonczylem juz 3 razy i skoncze pewnie duzo wiecej (bo uwielbiam te klasyczne residenciki). Piszac "jedna z najgorszych" wydzwiek jest taki jak by to naprawde slaba gra byla. Slabe to bylo Umbrella Corps czy ten caly Verse (w ten od 8 jeszcze nie gralem xDD)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pawelgr5 napisał:

No nie, bo jak bys chcial wrzucic wszystko z serii to by sie okazalo ze DUZO tego jest DUZO nizej. Bzdruras wrzucil 15 giereczek a przeciez daleko tej liscie do uwzglednienia wszystkich residentow (i pewnie przy wszystkich RE6 by tak wysoko nie bylo xDDD). RE Zero to dla mnie dobra gra, bez modow skonczylem juz 3 razy i skoncze pewnie duzo wiecej (bo uwielbiam te klasyczne residenciki). Piszac "jedna z najgorszych" wydzwiek jest taki jak by to naprawde slaba gra byla. Slabe to bylo Umbrella Corps czy ten caly Verse (w ten od 8 jeszcze nie gralem xDD)

Cała lista liczy może tych 30 tytułów, ale raczej nikt z Nas nie brał ich tutaj pod uwagę. Mainline + CV + REvelations 1/2 i tyle. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Teraz, KrYcHu_89 napisał:

Cała lista liczy może tych 30 tytułów, ale raczej nikt z Nas nie brał ich tutaj pod uwagę. Mainline + CV + REvelations 1/2 i tyle. 

Tak wiem ale wrzuciles jakis ranking z dupy sugerujacy ze Zero moze byc slabe a nie jest. Chyba ze ktos sie nie zna na grach video ale zakladale ze rozmawiamy w sprawdzonym gronie fanow Residencika :rayos:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...