Skocz do zawartości

Tekken 8


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdania, że nie ma się czym przejmować. Ktoś robi taunt lub ki-charge, t-bag, czy jeszcze coś innego? I co w związku z tym? Ja mam się przez to gorzej poczuć, przypomnę, w gierce o biciu się chłopem w masce jaguara z niedźwiedziem lub dużym robotem? Nie ze mną te numery. Ktoś odmawia walki? No ma takie prawo, nie ma za to kary, może srać mu się zachciało po tym jak robił t-bag. Za 15 sekund masz kolejną walkę. Dla mnie nie jest to zbyt duża sprawa.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.04.2024 o 14:59, Shankor napisał:

Ja jestem zdania, że nie ma się czym przejmować. Ktoś robi taunt lub ki-charge, t-bag, czy jeszcze coś innego? I co w związku z tym? Ja mam się przez to gorzej poczuć, przypomnę, w gierce o biciu się chłopem w masce jaguara z niedźwiedziem lub dużym robotem? Nie ze mną te numery. Ktoś odmawia walki? No ma takie prawo, nie ma za to kary, może srać mu się zachciało po tym jak robił t-bag. Za 15 sekund masz kolejną walkę. Dla mnie nie jest to zbyt duża sprawa.

Trochę wyciągam trupa z szafy ale co mi tam :)

 

Z całym szacunkiem kolego ale pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Rozegrałem już ponad 4 tysiące walk online (tak pokazuje licznik) i wnioski z czasu spędzonego z TK8-online są takie: syf i tanizna. Chamskie zachowania ludzi to jak mniemam w światku tekkenowym norma? OK, odnotowałem. Podobnie jak notoryczne uciekanie z walk. Cóż, widocznie takie standardy. W sumie miałem chęć i zapał by jakoś spróbować się w tej gierce odnaleźć, ale po tych 300h uznałem, że nie warto równać do dołu.

 

Zwalony ranking (punkty przyznawane/zabierane na zasadzie "z dupy"). Balansu w tej grze nie ma praktycznie wcale. Sidestep nie działa wybiórczo. Początkowo sądziłem, że tylko ja mam z nim problem ale nie, ludzie praktycznie nie używają SS'a bo jest on zwalony, a przez to szalenie ryzykowany. Więc z gierki 3D (w teorii) robi nam się 2D, więc gdzie leci się na pałę atakami z przewagami na bloku lub ciosami crushującymi akcje przeciwnika. Defensywy również brak. To bitka w której dobrze jest raz wybić\przewrócić przeciwnika, donieść go do ściany, a później nie pozwolić mu wstać. To wszystko. Generalnie nie mój cyrk i nie moje małpy. Moje natomiast spore rozczarowanie. "Sceną" (tak to nazwijmy) oraz samą grą (a ściślej mówiąc jej systemem, cała reszta autentycznie mi się podoba).

Edytowane przez Amer
  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Ja pisałem o przejmowaniu się tym "cyrkiem". Sprawa indywidualna. Co do zarzutów to generalnie ze wszystkimi się zgadzam, z tym że nie odczułem tego w takiej skali jak Ty, bo mam 45h na liczniku, kolesia co się rozłączył w trakcie meczu miałem 1 raz. Balans i ewentualne dopracowanie systemu (ten słaby SS w szczególności) to niestety pieśń przyszłości, może za rok będzie to przypominać coś kompetytewnego.

Nie zmienia to faktu, że lubię sobie czasem pograć. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę jak zepsute były inne części to T8 i tak wypada niezle na start.

Ja wbiłem raijina kilkoma postaciami i robie przerwe. Evo w ten weekend a później nowy patch więc wróce sprawdzić. W tej chwili jak gram Bryanem na takiego Dragunova to mam flashbacki z T7 jak Fakha dodali. Dobitnie czuć, że przegrywasz z postacią a nie graczem. Albo po prostu jestem za słaby jeszcze żeby Bryanem lepiej grać.

 

Co do "community". Jest dokładnie tak jak w każdej popularnej grze online niezależnie od gatunku. Syf i chamstwo jak napisaleś @Amer :)

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie to... dzięki :) Za normalny odzew, serio. Pisząc post wyżej spodziewałem się raczej odp. na zasadzie: "eee, chuja się znasz, pograj więcej, tak do 8k godzin to załapiesz może, ew. skill issue", a tu panowie @Shankor & @UberAdi logicznie, składnie i w punkt. I widzicie, forumek (w jakiejś części) to teoretycznie także dzicz, bluzgi, przepychanki i wolna amerykanka, a ja (mimo że absolutnie nie trawię tego typu zachowań) siedzę tu od lat bo jednak można też liczyć na sensowną dyskusję i argumenty.

 

A ten sidestep, nom - było (także tu) kilka głosów że działają jak należy, nie pamiętam już dokładnie kto krzyczał o tym najgłośniej. No i tak... Oglądam masę walk z TK na top poziomie, masę dosłownie, a SSy pojawiają się od święta. Za to jest od cholery durnego parcia do przodu i gnojenia pod ścianą.

Edytowane przez Amer
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak trolujemy, to trolujemy. W ważnych sprawach (gierki) jesteśmy poważni i do rzeczy ;)

Jeśli ktoś twierdzi, że gra jest w idealnym miejscu to żyje w innej rzeczywistości, albo gra Fengiem lub Dragiem. Podejrzewam, że Bamco będzie doiło ósemeczkę dłużej niż część siódmą, a co za tym idzie - prędzej czy później wezmą się za balans i rzeczy ważne (bo póki co zajęli się śmiechu wartym Tekken Passem, który obejmuje śmieci które były darmowe w T7 oraz starymi kostiumami nie pasującymi do obecnych modeli postaci za hajs). Ja osobiście też jestem w stanie zrozumieć inną perspektywę - poświęciłeś grze niemal 300h, moje wymądrzanie się po 48h byłoby t r o c h ę nie na miejscu. Nie zmienia to faktu, że jestem entuzjastą i na tekkenie zęby zjadłem, a co za tym idzie, mam swoją opinię.

Odnośnik do komentarza

@Di, jakby Ci się chciało to wrzuć proszę rozpiskę godzin dla streamów na następne dni. W sumie bardzo chętnie bym obejrzał całość. Będę zobowiązany. Odzyskałem dziś dwie rangi, które kilka dni temu gra perfidnie mi ukradła (krojąc 3 razy po 1200pkt...), więc ciśnienie trochę zeszło. Muszę zrobić przerwę od rankedów i z miłą chęcią pooglądam jak to spece od TK SS'ują na zawołanie ;)

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...