Skocz do zawartości

Pochwalcie się filmami


AK-47

Rekomendowane odpowiedzi

Moje? Dopiero odebrałem. Ściągam folie i zaliczam.

Mam kilka boxow- Batman Nolana czy Kompania Braci na DVD. Fotka kolegi str wcześniej mnie tylko umocniła w przekonaniu ze boxy to syf- wyglada jak z innej parafii. Dlatego olalem wydanie boxowe Bonda gdzie w kartonie sa upchnięte 24 filmy, tylko idę w każdy film w osobnym pudełku. Czysto, schludnie, czytelnie. Ma cieszyć oko polka. 
Do tego nie trawie steelbookow. Jak już wspomniałem, to takie patrz i nie dotykaj. Złapałem się na 3 części Star Wars i żałuje.

Jak ktoś chce, to mogę mu to puścić w dobrej cenie. Wezmę zwykle wydanie- mimo wszystko biorę filmy do których wracam i nie biorę jak leci- czytaj nie idę na ilość.

Oprocz Bonda to plan jest na Władcę, Obcego i może Piraci z Karaibow. Do tego dobije niedobitki jak Pulp Fiction czy Fight Club. Jestem fanem Denzela Washington’a, ale jak widzę „Lot” za 100zl to odpuszczę ale może gdzieś wpadnie na promocji. 
 

@Sqtr78 Moja opinia absolutnie nie ujmuje Twojej kolekcji. Przypomniałeś mi o jednym z lepszych musicali- „Grease”.Muszę zobaczyć czy na BR wyszedł „Hair”

 

 

@grzybiarzKupilem trylogie Mafii na xboxa- 3 płyty w kartonowym pudełku. Wyglada jak pół zza krzaka na tle reszty normalnych pudełek, do tego czarna farba schodzi z narożników. Nigdy więcej….
 

 

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

mi się marzy zebranie seriali na plytach bluray w 4k. 

Ale wszystko w jakiejś jednej serii, a nie każdy filmy potem inaczej wydany i miszmasz na półce.

Ostatnio mówię do kobity "ale Breaking Bad był dobry". I stwierdziłem że wtedy nie były tak popularne smartfony, więc oglądało się w 100% będąc skupionym na serialu. A dzisiaj non stop zerkam w ten jebany telefon :( Może dlatego tak mi się ten serial wtedy podobał? :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Gdzieś natrafiłem na wykres że filmy uhd nie stanowią nawet 10% sprzedaży płyt (coś ponad 6%). Cały czas całkiem mocno trzymają się filmy DVD. Widzę w temacie że też sporo ludzi posiada. Bo generalnie czy taki Szeregowiec Ryan przestanie być świetnym filmem jeśli obejrzy się go w niższej jakości? Ja tam nawet lubię to ziarno, pasuje do starych filmów;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No BR na premierę to raczej 90 zł.

Taki Top Gun Maverick czy Wiking w 4k to nadal ok 130zl.

To są prawie trzy nowe filmy w streamingu(średnio 54zl). Lubiłem zbierać płytki, nawet może i bym wrócił do tego ale no przy ilości filmów jakie chciałbym zakupić to robi się masakryczny koszt

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

No BR na premierę to raczej 90 zł.

Taki Top Gun Maverick czy Wiking w 4k to nadal ok 130zl.

To są prawie trzy nowe filmy w streamingu(średnio 54zl). Lubiłem zbierać płytki, nawet może i bym wrócił do tego ale no przy ilości filmów jakie chciałbym zakupić to robi się masakryczny koszt

podobnie, jeszcze kilka lat temu zbierałem dvd i br ale teraz tylko streaming. już pomijając najbardziej prozaiczny powód brak miejsca to cena br to przesada. ostatni film jaki kupiłem (dostałem) to pewnego razu w hollywood w 2019 i na tym koniec

 

o ile gierek nie lubię cyfrowo tak filmy streamingowo to bajeczka. cena 55 zł za nowość czy 15 za wypożyczenie, albo w abonamencie, sekunda sprawdzenie na upflix gdzie co jest. ostatnio się łapie nawet na tym, że wole wypożyczyć film online mimo posiadania go fizycznie.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Słupek napisał:

cena 55 zł za nowość czy 15 za wypożyczenie,

Dokładając to że konto można mieć na dwie osoby i np zrzutka na nowość, no trochę tych plusów jest.

Wiadomo obawy licencyjne są uzasadnione, ale to dotyczy każdej gałęzi rozrywki już. Chociaż takie Gwiezdne Wojny mimo 50 lat na karku nadal są normalnie do kupienia, wiec może nie będzie tak źle.

Chociaż szkoda że właśnie cenami nie próbują walczyć z rosnącą siłą platform vod

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.07.2023 o 18:42, drozdu7 napisał:

Gdzieś natrafiłem na wykres że filmy uhd nie stanowią nawet 10% sprzedaży płyt (coś ponad 6%). Cały czas całkiem mocno trzymają się filmy DVD. Widzę w temacie że też sporo ludzi posiada. Bo generalnie czy taki Szeregowiec Ryan przestanie być świetnym filmem jeśli obejrzy się go w niższej jakości? Ja tam nawet lubię to ziarno, pasuje do starych filmów;)


Ja kupuję praktycznie tylko DVD, czasem BR, jak widzę, że jest w okolicach 50zł, ale jak mam opcję DVD za 15-40zł, a BR za 100 to ch#j w dupę temu blureju :reggie:
UHD to nawet nie obczajam, bo i po co. Zresztą filmy z żoną oglądamy na mojej wysłużonej Full HD Bravii 55", więc tam nawet nie zobaczyłbym wodotrysków.
Poza tym nie lubię tej czystości obrazu na OLEDzie i jeszcze tych upłynniaczy, przez co seriale czy filmy wyglądają jak jakieś sitcomy.
No i odtwarzacz BR jakoś tam skaluje obraz, więc nie mam jakiegoś rozmazanego gówna, jak niektórzy starają się mnie przekonywać.

W przypadku filmów nie mam też tak, jak niektórzy tutaj ("wspaniały pokaz HDR, piękna czerń" itp).
Dla mnie film to przede wszystkim historia i aktorstwo - jakoś aspekty "graficzne" zupełnie mnie nie interesują, no chyba, że tylko na tym film bazuje (dlatego AVATAR jest kupiony na BR).
Już prędzej muzyka i dźwięk ma dla mnie znaczenie - kino domowe jest, więc wszystko się zgadza.

Nie wiem, ile mam filmów na nośnikach, ale pewnie będzie z 500 gdzieś, co jakiś czas dokupuję kolejne, o których sobie przypomnę (bo interesujących nowości wychodzi coraz mniej niestety).
Kiedyś, jak dorobię się wreszcie prawdziwie męskiej jaskini, to oprócz gierek wyeksponuję też filmy (teraz mam mega problem ze znalezieniem tego, co chcę odpalić, bo wrzucone do szafy bez ładu i składu, kilka rzędów jeden za drugim).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Malignant" - 4K PL (Lek. i Sub) - ostatnio wpadł do kolekcji (dopiero co budowanej! Początki, z których kolekcjonersko-geekowsko jestem zadowolony).

 

- Od lewej: 6 pierwszych filmów, to obrazy 4K STEELBOOK, wszystkie w wersji polskiej; tak samo wszystkie w opcji polskiej są pozostałe filmy z tworzonej kolekcji! Bang, bang! 

 

IMG20240221165331.thumb.jpg.ca072b8ce71a90184edeba19dd9cbf50.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...