Skocz do zawartości

Ostre


Mejm

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ostrosci przewija sie w Smakoszu co jakis czas czy to w sosach, noodlach albo czipsach. Ale nie ma jednego odnosnie wpier.dalania ostrego zarcia. Lubicie? Gardzicie?

 

Ja dopiero zaczynam na powaznie z tymi doznaniami bo zawsze preferowalem lagodne przyprawy. Na pierwszy ogien poszly swieze papryczki czili w makaronach a dzisiaj wjechalo to:

 

1128_1.jpg

 

No spocilem sie. Palce mi mrowily na koniuszkach i podnioslo sie cisnie w uszach xD Ale dalem rade bez popijania nabialem (chociaz po wszystkim zajadlem troche czekolady). Same noodle nawe ok ale dosc drogie 6zl. Pocwicze jeszcze troche i porwe sie na te koreanskie z kurczakiem ziejacym ogniem.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Mejm napisał:

Temat ostrosci przewija sie w Smakoszu co jakis czas czy to w sosach, noodlach albo czipsach. Ale nie ma jednego odnosnie wpier.dalania ostrego zarcia. Lubicie? Gardzicie?

 

Ja dopiero zaczynam na powaznie z tymi doznaniami bo zawsze preferowalem lagodne przyprawy. Na pierwszy ogien poszly swieze papryczki czili w makaronach a dzisiaj wjechalo to:

 

1128_1.jpg

 

No spocilem sie. Palce mi mrowily na koniuszkach i podnioslo sie cisnie w uszach xD Ale dalem rade bez popijania nabialem (chociaz po wszystkim zajadlem troche czekolady). Same noodle nawe ok ale dosc drogie 6zl. Pocwicze jeszcze troche i porwe sie na te koreanskie z kurczakiem ziejacym ogniem.

Nie ma co się bawic w tańcu i zamawiaj najlepszy makaron instant na świecie

https://allegro.pl/oferta/zupka-makaron-ramen-super-ostry-kurczak-140g-9545817411

 

image.png.beeacb1a2d41ba2a9110383297e238d8.png

 

 

Odnośnik do komentarza

jadlem takie tylko ze czarne, chyba drugie najostrzejsze z serii. Ale kurwa gdzie tam jest smak kurczaka to ja do dzisiaj sie zastanawiam, to jest doslownie pasta chilli ktora sie ten makaron zalewa, koreanskie budy ze smazonym kurczakiem uzywaja tego jako sosu do kurczaka smak identyczny

ten shin ramyun dla mnie o wiele lepszy, samyangi to raczej taka urban legend

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, grzybiarz napisał:

A jak z tą ostrością dla zdrowia? Bo niby Hindusi używają tych przypraw i mimo syfu nie chorują, ale nie wiem czy to przez ostre żarcie, a tolerancje na brud.

Zdrowo tak sobie pojeść ostrego? Ja Kubie papryki jalapeno ale sam zrobiłem, całkowicie inny aromat niż gotowowiec.

Jak jestes zdrowy, nie masz wrzodow, to nic ci nie bedzie.

Kapsaicyna faktycznie ma wlasciwosci antybakteryjne, wspomaga tez odchudzanie, obniza cisnienie krwi itd

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam pikantne i ostre. Na codzień dużo używam tego sosu.

9BF0E6A8-34C2-4DF0-AA92-DF07548F2BAA.thumb.jpeg.cd6c5c1679fed55235968a00326858ce.jpeg

 

Ba kiedyś nawet szukałem i mierzyłem się co mnie pokona :) mam tak że praktycznie co i jak bym zjadł ostrego już nie ma tylnego pieczenia.  Prawdopodobnie to mój jedyny nałóg.

Dodam, że do pewnego wieku bardzo nie lubiłem doprawionych rzeczy. Dopiero na strusiach się wkręciłem w ostre. Chodzenie na ostrą pizzę i piwko, no i jakoś mnie to wkręciło. Co znamienne czym późniejszym pora dnia mam większą ochotę/lubię ostre. Np z rana to praktycznie w ogóle nie tykam. No i idealne tło do ostrego to wino albo piwo (lepiej) dlatego zdecydowanie wolę ostre dania „stałe” niż zupy, bo przyjemniej się zpija.

 

Co do zdrowotności to kapsaicyna ma wiele pozytywny właściwości dla organizmu. Działa też mocno anty nowotworowo. Ostrożność jedynie trzeba zachować jak mamy jakieś problemy gastryczne lub w rodzinie tendencję do nowotworów układu pokarmowego (żołądka). 


 

ps Teraz na weekend obok mojego domu w naszej lokalnej restauracji pojawiła się nowość. Ofc idę spróbować w piątek pod jakiegoś krafcika. 

 

 

CDF89AB3-957E-4995-8303-97AA795B4C89.png

544F4D07-BF54-494B-AC11-44A6EF5C2E66.jpeg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

JA PIERDOLE JAK MNIE WKURWIAJĄ TAKIE CIOTY, NO KURWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WPIERDALAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WPIERDALAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO WYJEBAŁBYM STAREGO WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE PIKANTNE I OGIEŃ I PIEKŁO. ROZUMIEM NADAĆ WYRAZISTOŚCI, ALE ZABIJAĆ CAŁY SMAK POTRAWY DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI PIECZENIA JAPY? KSZTUSISZ SIE, POCISZ I LECI CI Z NOSA. MOŻNA O PORÓWNAĆ Z ROZKOSZĄ PODCZAS DŁAWIENIA SIĘ CHUJEM. PRAWDZIWE JEBANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI TWARDZIEL MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKAŚ PIZZERIA CZY U SIEBIE W KUCHNI. CO TAM MATI ZAMÓWMY PIZZE, DLA MNIE MEGADIABLOPIZDAMEXICANOOSTRA Z DODATKOWYMI PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓBOWAĆ SEBA? TYLKO MASZ POPIJ MLEKIE BO SIĘ WODO NIE POPIJA XD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE SIE WYSRAĆ MOIM MEGA PIEKĄCYM STOLCEM, AHH NIE MA TO JAK BRUTALNE PIECZENIE ODBYTU I WALENIE KONIA DO CHRZANU.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Shen napisał:

Nie ma co się bawic w tańcu i zamawiaj najlepszy makaron instant na świecie

https://allegro.pl/oferta/zupka-makaron-ramen-super-ostry-kurczak-140g-9545817411

 

image.png.beeacb1a2d41ba2a9110383297e238d8.png

 

 

 

Ostatnio się zdziwiłem, bo był w Lidlu, to kupiłem (6 zł z hakiem). Tak, to brałem na allgro.

Ogólnie, to smakowo jest fajny i widać, że makaron jest kilka klas wyżej od naszych rodzimych produktów, ale jednak wysiadam po chwili jak zaczyna wszystko piec (usta, oddech, czkawka itp.) i niestety z połowa leci do kosza. Aczkolwiek spoko sprawa raz na jakiś czas zaserwować komuś na "spróbowanie" przy piwku albo tak dla sportu.

Edytowane przez Metoda
Odnośnik do komentarza

W ogóle śmieszna historia, bo raczej mało co mnie łamie i robi na mnie wrażenie, ale „pokonał” mnie w tym roku hot dog  edycja świąteczna z białą kiełbasą na Orlenie. Ten sos chrzanowy na mnie bardzo dziwnie działał. Nie robił ostrości w jamie ustnej tylko w nosie, czułem jakby mi się mózg rozpuszczał, trochę jak z opowiadań Psyko

ze stosownego tematu. No nie dałem rady tego zjeść :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...