Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Pupcio napisał:

Na ten moment zagram tylko dlatego bo "goście od persony" nie podoba mi się design postaci A sama gra jest wyprana z kolorów A technologicznie to chyba jedną nogą na ps3 siedzi. Zagram na pewno ale trailery mnie nie nastroiły pozytywnie 

Graficzka rzeczywiście słaba, ale to wychodzi nawet na PS4, mnie się setting mega podoba, bo trochę czuć , że Evangelion tutaj siedzi. 

image.thumb.png.1953f36af9ad5eb2560e5f5444807ac5.png

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Paleta kolorów jest bogatsza, niż Persony 3-5 razem wzięte. ;) No ale stylistyka to kwestia subiektywna. Mnie nic tu nie razi. Graficznie szału bez w segmentach gameplay'owych, no ale nie udawajmy zaskoczonych - to jest Atlus. Zawsze mogło być gorzej, jak w Soul Hackers 2. ;)

 

Z gry najbardziej mnie ciekawi ogólny setting. Gameplay w stylu Persony zawsze uzależniający i mile widziany. Fabuła i bohaterowie się okaże. Nie napalam się jak masy na trailer GTA6, ale jestem na tyle zaintrygowany, że na premierę pewnie kupię.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Suavek napisał:

Paleta kolorów jest bogatsza, niż Persony 3-5 razem wzięte. ;) No ale stylistyka to kwestia subiektywna. Mnie nic tu nie razi. Graficznie szału bez w segmentach gameplay'owych, no ale nie udawajmy zaskoczonych - to jest Atlus. Zawsze mogło być gorzej, jak w Soul Hackers 2. ;)

 

Z gry najbardziej mnie ciekawi ogólny setting. Gameplay w stylu Persony zawsze uzależniający i mile widziany. Fabuła i bohaterowie się okaże. Nie napalam się jak masy na trailer GTA6, ale jestem na tyle zaintrygowany, że na premierę pewnie kupię.

Nie no na pewno to będzie megahit w pewnych kręgach, robi to core team, fabularnie, gameplayowo musi wyjść. 

 

Ale trochę z tą grafiką racja - dziwne, że Remake P3 wygląda dużo lepiej xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Persona vibes :obama:

 

I dużo nowych newsów tutaj.

 

System walki zgodnie z moimi przypuszczeniami to hybryda i podobno będzie można wybrać, czy walczyć w action, czy turn based (głównie przydatne na low lvl enemies). 

 

https://www.gematsu.com/2023/12/metaphor-refantazio-details-setting-tribes-prologue-and-unique-gameplay-mechanics

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:

Bardziej nahajpowali mnie tym materiałem niż trailerem gry:wujaszek:

Mocna ekipa to robi od strony artu kurcze. No i ten system walki zapowiada sie na swietna rzecz i może w końcu po tylu latach jrpgi przestaną męczyć bułe z biciem żelków na 1 lvlu po 100 godzinach gry 

Jak zobaczyłem ten filmik o tym samym pomyślałem, nic nie wkurzało mnie bardziej w Personach niż brak szybkiego rozwiązywania konfliktu z randomami. Może to będzie pierwsza Persona na mniej niż 100 godzin xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
39 minut temu, Beelzeboss napisał:

nie wiem jak grałeś w tę 5, ale jak jestes ponad lvl randomow, to mozesz w nich wbiec i natychmiast giną.

Ale to było ability z confidanta Ryujiego (chyba lvl 7) i działało od bardzo wysokiej różnicy lvl. Równie dobrze mogłeś  na to w ogóle nie wpaść przez całą grę, nie robiąc jego Confidanta do tak wysokiego poziomu. To było dodatkowo zjebane totalnie w P5, bo nie dawało expa, ani itemów (przez to zalecano robic Ryujiego do lvl6). W Royal na szczęście to poprawili i dawało to exp i szanse na itemy. 

 

W nowej Yakuzie jest to zrobione lepiej, a w Refantazio to ma być po prostu zrobione zupełnie inaczej, zapewne tak:

- na niższym levelu będziesz mógł walczyć sobie w Musou style, co dalej da jakiś poziom wyzwania i urozmaici rozgrywkę

- więksi przeciwnicy w turach

- dodatkowo będzie jeszcze trzecia mechanika, przez co niektóre skille będą również w realtime, będzie można zacząć walkę w musou style, a potem przełączyć się na turę

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.03.2024 o 11:27, Beelzeboss napisał:

 

mozliwa data wydania gierki. Bede mial zagwozdkę czy czekac na info na temat wersji na switcha 2.

 

Brzmi jak idealny czas na kolejny jRPG do ogrania, koniec roku zapowiada się cichutki, jeżeli chodzi o premiery. 

 

Jako, że day1 na Steam liczę na poziom optymalizacji przynajmniej na poziomie P5R (to chyba ten silnik ich będzie,  a nie Unreal?), jeżeli chodzi o Steam Decka, bo tą platformę wybiorę raczej na 100%. 

 

Szkoda braku PL, bo mogliby znowu potrenować, trochę Sega mało konsystentnie podchodzi do tematu języka polskiego. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Jaka jest do tej pory skuteczność tych odwiecznych plotek "jakiś jeden sklepik wrzucił tymczasową datę więc na pewno mają inside dojścia i lepiej wiedzą niż sami twórcy kiedy gra będzie skończona i to jest data!"? Przekracza jeden promil?


Jeśli gra wyjdzie faktycznie rok po ogłoszeniu, to będzie coś nowego dla Atlusa, o ile to faktycznie jest produkcja równie duża co SMT czy Persona. SMT V czy Persona 5 nie odzywały się tak długo po ogłoszeniu, że ludzie zaczynali wątpić, czy one faktycznie istnieją. Ale ogłoszenie ostatecznej konkretnej daty następowało na kilka miesięcy przed premierą, więc na razie wszystko wydaje się możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ogqozo napisał:

Jaka jest do tej pory skuteczność tych odwiecznych plotek "jakiś jeden sklepik wrzucił tymczasową datę więc na pewno mają inside dojścia i lepiej wiedzą niż sami twórcy kiedy gra będzie skończona i to jest data!"? Przekracza jeden promil?


Jeśli gra wyjdzie faktycznie rok po ogłoszeniu, to będzie coś nowego dla Atlusa, o ile to faktycznie jest produkcja równie duża co SMT czy Persona. SMT V czy Persona 5 nie odzywały się tak długo po ogłoszeniu, że ludzie zaczynali wątpić, czy one faktycznie istnieją. Ale ogłoszenie ostatecznej konkretnej daty następowało na kilka miesięcy przed premierą, więc na razie wszystko wydaje się możliwe.

 

Bardzo wysoka skuteczność to jest w przypadku wszystkich tych leaków ostatnio, a szczególnie tych dotyczących Atlusa :). Zresztą jak @Suavek pisał Fall 2024 zostało nawet podane oficjalnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...