Skocz do zawartości

PlayStation 2 Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

Ale miałem rozkminkę przed chwilą. Recenzja Resident Evil 4, krótkie podsumowanie Kosa w oceniaczce, strona 41.

 

"Najlepszy sequel wszech czasów, a także niedościgniony wzór psychologicznego horroru".

 

What? Że jak? Żaden sequel to nie jest, a tym bardziej psychologiczny horror. Przecież narzekano w recenzjach na debilną, pretekstową fabułę. No chyba że coś mnie ominęło i teraz inaczej się patrzy na RE4? Traumy z młodości? Strach przed eurotripem? Silne kobiety w typowo męskiej grze video?

 

Szybko rozkminiłem że chodziło o Silent Hill 2 i tam też w recenzji jest identyczne podsumowanie werdyktu (Komoda).

 

Swoją drogą na tej samej stronie Koso pisze o "zeszłorocznym remaku" RE4, a to przecież GOTY 2023 kandydat :)

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Przeglądam ten numer i w głowie się nie mieści jaką bibliotekę miało PS2 i jak zapewne nigdy, żadna konsola nie przebije takiej liczby kozackich tytułów. Najlepsza konsola w historii.

 

Wtedy kazdy chcial zrobic cos nowego, wyjatkowego. Cos czego jeszcze nie bylo, jakos sie wyroznic.

A teraz? :sadkek:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie no z tym mgsem 2 przecież wszystko się zgadza chłopaki. Czarna owca w rodzinie mgs psująca jej reputacje nawet 22 lata od premiery :) 

 

 

Dobra a poza tym to jestem już w połowie i co tu dużo pisać (niech kmiot sobie pisze, recenzent yebany :gigabeta:) jest super. Co wspominki to wspominki. Sonka 2 chyba najważniejsza konsola mojego życia więc czytam i cieszę morde. Wielkie dzięki Rogera i ekipa, przypomnieliście zagrajmerowi dzieciństwo w tym trudnym czasie przed 30stką:wujaszek:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Na razie na szybko przekartkowałem, ale dołączam do zachwytów na temat tego dobra, recek cała masa, stary layout robi robotę dla wczuwki. Od razu naszła ochota na pogranie w parę tytułów, które są recenzowana, a w nie nie grałem. Bo jednak generacja PS2 mnie może nie ominęła, ale grałem wtedy na PC, a PS2, którą kiedyś dostałem miała padnięty laser, więc nie za bardzo uczestniczyłem w tej generacji. Zawsze było zazdro u kolegów, którzy miel, bo u mnie rodzice nie byli skłonni do wydawania kasy na takie głupoty. Wczoraj sprawdziłem emulatory i nawet się okazuje, że na macOS bardzo sprawnie działają, więc pewnie coś nadrobię, chociaż w sumie fajnie by było mieć konsolkę.

 

Plus dla Łapusza za rehabilitację z okładką, należy pochwalić, że nie schował głowy w piasek. No i elegancko, że gazetka będzie klejona, a nie zszywana. Przecież te zszywanie wygląda jakby miało się zaraz rozpaść.

 

Widać, że te numery specjalne robią robotę, konsol do opisania jest jeszcze mnóstwo, oby się tylko nie przejadły i żeby może były bardziej dokładnie robione. Przy takich projektach to raczej nie mają jakiegoś napiętego deadlinu (wiadomo, że jakiś jest, bo inaczej ciężko by było się spiąć), ale można jeszcze trochę przedłużyć na ostatnie szlify.

 

Już na wstępie w wykazie autorów znalazłem 1 mały błąd (a jeszcze nie przeczytałem żadnych treści) - znak { zamiast ( przy ksywce Zaxa. Wiem, mała pierdoła, ale zwracam na takie rzeczy uwagę :D No ale nie mogę przejść obojętnie wobec szparowania obrazków, to już wygląda słabo, bo dużo z nich jest po prostu niechlujnie wyciętych, jest tak zwane halo, są ząbki, w pewnych miejscach jest nieusunięte małe fragmenty tła (na tyle małe, że można przeoczyć, ale są w wielu przypadkach). Ale skrajne przypadki podrzucam w fotkach (to oczywiście nie wszystko), bo to wygląda po prostu jak szybkie automatyczne zaznaczenie, którego nikt potem nie poprawił. A wystarczyło po prostu poświęcić chwilę korzystając z piórka.

 

IMG_6161.thumb.jpeg.220bde38321e43b3cd7484eaab365042.jpegIMG_6165.thumb.jpeg.1a088c4b82958aca096ac41401ee10c6.jpegIMG_6164.thumb.jpeg.5b1f5aefeb363fe8bef911e96b5271d5.jpegIMG_6163.thumb.jpeg.7afcf487c2a7f32ae0ed26b5bd51ea39.jpeg

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, aux napisał:

Ale miałem rozkminkę przed chwilą. Recenzja Resident Evil 4, krótkie podsumowanie Kosa w oceniaczce, strona 41.

 

"Najlepszy sequel wszech czasów, a także niedościgniony wzór psychologicznego horroru".

 

What? Że jak? Żaden sequel to nie jest, a tym bardziej psychologiczny horror. Przecież narzekano w recenzjach na debilną, pretekstową fabułę. No chyba że coś mnie ominęło i teraz inaczej się patrzy na RE4? Traumy z młodości? Strach przed eurotripem? Silne kobiety w typowo męskiej grze video?

 

Szybko rozkminiłem że chodziło o Silent Hill 2 i tam też w recenzji jest identyczne podsumowanie werdyktu (Komoda).

 

Swoją drogą na tej samej stronie Koso pisze o "zeszłorocznym remaku" RE4, a to przecież GOTY 2023 kandydat :)

 

Heh, to pierwsze rozkminiłeś i chyba faktycznie błąd (nie mam jeszcze numeru w rękach), a co do drugiego, to chyba podświadomie założyłem, że premiera magazynu slipnie się na 2024 :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kultowy Trial Mountain, leśny tunel z prześwitującym słońcem (ale to robiło wrażenie wraz z odbiciami na karoserii), a potem hardcorowy zakręt 180 stopni. Dobry screen Roger wybrał. Co ciekawe, w GT7 tego nie uświadczysz bo las został zabetonowany :)

 

Ja tam lubię w simach zarówno prawdziwe jak i fikcyjne trasy, a najlepiej moim zdaniem to wyszło w Gran Turismo 4, gdzie dodali świetne fikcyjne trasy, ale również prawdziwy Nurburgring Nordshleife. Ten to jest kozak, mega frajda dla miłośników leśnych tras.

 

Tu fajnie widać ewolucję Trial Mountain od PS1 do PS5. Ogromny skok jakościowy między szarakiem a czarnulą, a potem głównie kosmetyka (ładniejsze niebo, oczo.jebne oświetlenie, wyższa rozdziałka ofkors itd.).

 

 

Edytowane przez aux
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Te rozkminy o ocenie MGS 2 autorstwa HIVa :kekw: Nie wiem, dlaczego niby dano mu ten tytuł do recenzowania. Gość gra w te popierdółki typu platformówki dla dzieci i wyścigi (aka jeżdżenie w kółeczko), kiedyś może jeszcze w bijatyki i takie gry powinien recenzować.

Dostał MGS2, która jest grą dość trudną w przekazie, złożoną, a do tego jeszcze z szokiem w postaci głównego bohatera, którym uczyniono Raidena. Chłop się wynudził, filmików nie oglądał, z gry nic nie zrozumiał, na siłę chciał być kontrowersyjny i dorobiono do tego jakaś legendę, która się do dzisiaj za nim ciągnie.

 

Natomiast w Neo Plus wajchę przesunięto w drugą stronę. Recenzje pisał chyba Grabarz i ten z kolei przesadzał, waląc tekstami "ta gra czyni ludzi lepszymi" :yao: Dał chyba 10/10. 

 

Miałem grę na premierę, na X360 wyciągnąłem calaka i dla mnie gra zasługuje na 8,5/10. Co innego MGS3, który jest dla mnie absolutnie najlepsza grą na PS2 (zaraz za nim Vice City) i z czystym sumieniem jest to dla mnie gra na ocenę 10/10.

  • Plusik 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja swoje pierwsze PS2 kupiłem gdzieś w 2007 albo 2008 od kumpla za 60 zeta z nieoryginalnym padem, GT4 i SC3. Gierki były kupione dosłownie kilka dnia wcześniej. Kumpel sprzedawał, bo laser nie czytał płyt DVD a to częsta usterka w fatach była. Później w 2008 kupiłem nową slimkę, którą kilka lat później byłem zmuszony sprzedać, ale do samego końca nie ściągałem z niej tej przezroczystej folii obok klapki napędu.

W ciuchlandzie kupowałem gierki po dwa zeta, albo nagrywałem verbatimy bo miałem FreeMCboot. Nastawiałem linki do rapidshare w JDownloaderze na noc, rano zazwyczaj było pobrane.

Ehhh... to były czasy. Kumpel czasem podrzucał mnie do domu po szkole, wpadał do mnie i obijałem mu mordę w Budokai Tenkaichi 2 a potem dla jaj oglądaliśmy trudne sprawy. Dużo dobrych wspomnień.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nie miałem ps2, po szaraku niestety mi odjebało i całą generacje przegrałem jako jebany blacharz, dopiero na ps3 wróciłem na jedyną słuszną platforme. Na szczęście kumpel co mieszkal drzwi obok miał czarnule, to najważniejsze hity jak RE4, SotC, Devil May Cry itd ogrywałem u niego. Reszte jako hd remasterki na ps3.

  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...