Skocz do zawartości

Legion Go - kolejny handheld PC


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

@Czoperrr

 

To nie to samo co rogal. To całkiem nowa. klasa :)

Trzyma się go dobrze jak na tę gabaryty. Ekran piękny choć czasem brakuje vrr ale da się i żyć bez tego. Brakuje póki co blokady FPS. Rozgrywka jeśli chodzi o prędkości bardzo podobna jak na rogalu

Największy atut jak dla mnie to odłączane joye, rewelacja! Póki co uczę się trybu FPS ale jest przyzwoity, czułość ok. Aaaa i bym zapomniał bateria, no Rogal się chowa :)

 

To tak na szybko, wiem chaotycznie ale coś wam napisałem.

 

Liczę że Lenovo jak to zrobi Asus uraczy nas poprawkami bo jest co robić, wiadomo początki :)

 

 

peace!

Edytowane przez Assassins_78
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał:

Ale z brakiem możliwości locka klatek to mocno żenada że się nie wyrobili z tym na premierę w sofcie

 

Każdy sprzet ma bolączki wieku dziecięcego :) 

 

14 minut temu, NemoKOF napisał:

Brak FPS limitera i jednocześnie VRR to naprawdę słabo na start. Pewnie da się czymś innym zlimitować ale WOW, super pomysł wydać to w takim stanie.

 

Limiter już jest w fazie BETA i ludzi piszą, że działa idealnie. Co do VRR to naprawdę czuć jego brak dopiero przy około ~30 FPSach, Ja przynajmniej to widzę i czuję.

Edytowane przez Assassins_78
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Jak tam @Bigby zassało ? :)

 

Jak najbardziej. :)

Powoli doprowadzam Legiona do idealnego dla mnie poziomu, zachwycam się ekranem, cieszę z dodatkowej względem Decka wydajności. Granie na tym w rpgi typu Wasteland 3 albo Baldur's Gate 3 to czysta przyjemność. :drakeyeah:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Baldur to dość wymagająca gra chyba.

Za parę dni DD2 i Horizon2 na PC. Ciekawe jak to będzie latać, ogólnie czy w najbliższym roku dwóch będzie można na tym cisnąć w rozsądnej jakości i tych 30-40 fps.

 

Wymagająca, ale trzyma FPSy o wiele lepiej niż Deck. I to jeszcze w wysokich detalach. 

 

DD2 już czeka w kolejce. :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Baldur to dość wymagająca gra chyba.

Za parę dni DD2 i Horizon2 na PC. Ciekawe jak to będzie latać, ogólnie czy w najbliższym roku dwóch będzie można na tym cisnąć w rozsądnej jakości i tych 30-40 fps.

Fsr3.0 i framegenerator już są na rynku i osiągają fantastyczne rezultaty. Obecnie o wiele lepiej z tymi technologiami radzi sobie rog/legion z uwagi na nowszy procek więc nie dość, że sama surowa moc większa niż u Valve to jeszcze lepiej ogarniają obecnie te nowe wspomagacze.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Daffy napisał:

Obecnie o wiele lepiej z tymi technologiami radzi sobie rog/legion

No ja mam świadomość że mówimy cały czas o przenośnym urządzeniu, dlatego napisałem o stabilnych 30klatkach i żeby nie wyglądało jak guwno rozmazane. To wtedy wyrzucenie 3200zl jeszcze mialoby sens.

Bo mnie akurat nie ruszają jakieś 120fps w gta czy skyrimie bo na hooy mnie to. Raczej interesuje mnie czy jeśli będę miał taki kaprys to będę mógł sobie odpalić Avowed i porobić questy ;)

 

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie z cenami. I Legion Go i Rog Ally normalnie w sklepiej można dostać w cenie porównywalnej do SD 1TB. Jak nas nie ciśnie na nówkę, to jest sporo na rynku używek, często z papierami więc mamy powiedzmy 1.5 roku gwarancji za np 2200 (Asus) 2500 (Legion). To nie jest zatrważająca różnica pomiędzy tym a OLEDem. SD konkurencyjny jest jedynie w wersji LCD bo to idzie wyrwać za powiedzmy 1200. Ale różnica w wydajności jest spora a to są już ogólnie takie pieniądze "okołokonsolowe" a nie 3800 na start jak za laptopa. 2200 można spokojnie dać za takie urządzenie.

Odnośnik do komentarza

Ty już chyba pół roku się zastanawiasz czy kupić czy nie kupic. Od pół roku byś mógł już bawić się sprzętem, a jeśli pojawiłyby się gry co by nie ogarniały przenośnie to byś sprzęt sprzedał z małą stratą albo byś olał te tytuły, a skupił się na masie innych chodzących fantastycznie

Odnośnik do komentarza

Jak masz kasę, nie zastanawiaj się, bierz. 

 

Trochę się obawiałem tego sprzętu. Wiadomo, Windows w handheldzie, wielkość, waga i te sprawy. Po tygodniu użytkowania jestem jednak w pełni usatysfakcjonowany. Decka mi nie zastąpi, bo tamten świetnie sprawdza się do większości gier, gwarantuje solidny czas pracy na baterii i świetną ergonomię. Jest też bardziej konsolowy, prostszy w obsłudze.

 

Ale Legion Go nadrabia innymi rzeczami, a i w powyższych aspektach za bardzo nie odstaje (za wyjątkiem baterii). Dla mnie Windows jest prosty i intuicyjny, bo korzystam z niego ponad 20 lat, dodatkowo pozbyłem się tego całego systemowego bloatu i skonfigurowałem całość typowo pod gaming. Dłoni za dużych nie mam, ale urządzenie trzyma mi się wygodnie, jest dobrze wyprofilowane, nie czuje zbytniego zmęczenia, "joycony" są mega sztywne, solidnie umocowane (w niektórych egzemplarzach zdarza się duży luz).

Bateria szału nie robi, szczególnie w większych grach, i o tym każdy wie. Ja jednak nie mam problemu z graniem na kablu, bo i tak prawie wszystkie sesje odbywają się w domu, czy to u siebie czy u dziewczyny. Najważniejsze, że nie muszę nikomu zajmować TV, mogę rozłożyć się gdzieś z boku, na kanapie, w łóżku itp. i spędzić tę godzinkę czy dwie z jakimś tytułem. Okazjonalnie pograć podczas jakiejś dłuższej podróży pociągiem, autem, samolotem, gdyby taka potrzeba zaszła.

 

Najważniejsze w Legion Go to piękny ekran i wydajność. Taki Baldur's Gate 3 jest w pełni grywalny na wysokich ustawieniach w 3 akcie, gdy na Decku często widziałem poniżej 20 klatek. W Banishers Ghosts of New Eden mogę ustawić o oczko wyższe detale (srednio-wysokie) i mieć jeszcze lepszy framerate, dodatkowo bez okazjonalnych spadków poniżej 30 FPS gdy na ekranie więcej się dzieje. Wiele innych gier, które gdzieś tam miały problem z utrzymaniem 30, 40 czy 60 klatek, na GO są stabilniejsze.

 

Czy nowe tytuły, jak nadchodzące, wymienione kilka postów wyżej Avowed będą grywalne? Tego nikt nie wie, ale pomijając fatalną optymalizację, nie widzę problemu żeby nie działały jak na handhelda przystało, z oczywistymi ograniczeniami.

 

Aha, o czym warto pamiętać, to hałas wentylatora. Przy pełnej mocy i obrotach na minutę rzędu 6000+, jest jak dla mnie nieznośnie. Na szczęście do dobrej wydajności gamingowej i temperaturowej nie potrzeba ustawiać 30w i najwyższych prędkości wentyla. W Baldurze trzymało około 5200-5300 RPM oraz 65 stopni na CPU i GPU.

W innych grach nie jest natomiast niczym nadzwyczajnym ujrzeć zaledwie 55-60 stopni przy 4000 RPM. Chłodzenie daje radę, ale mimo wszystko przydałaby się jeszcze większa nad nim kontrola.

 

Może niedługo skończy się miesiąc miodowy, ale na razie w pełni polecam. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...