Skocz do zawartości

Legion Go - kolejny handheld PC


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie jeden temat. Tym bardziej, że to wcale nie jest dopiero trzeci sprzęt tego typu, bo było tego znacznie więcej, zanim koncept zyskał taki rozgłos.

 

Fajny bajer z odpinanymi kontrolerami w tym Legionie, w tym jeden z trackpadem. Niemniej jednak cena i gabaryty nie zachęcają, przynajmniej mnie osobiście. Niby sprzęt ma być przenośny, a mam wrażenie wszystko robi się większe i cięższe. Bardziej by mnie zainteresował sprzęt, który poszedłby w drugą stronę, nawet kosztem mniejszej wydajności. Taki mini-handheld-PC, mniejszy od Switcha czy Decka. Może z czasem.

 

  Lenovo Legion Go
Ekran 8,8" IPS 2560 x 1600 px, 144 Hz (16:10)
97% DCI-P3, 500 nitów, 10-punktowy dotyk
Procesor AMD Ryzen Z1 Extreme 
(8C/16T, 3,3 - 5,1 GHz)
Układ graficzny AMD RDNA Graphics
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5X (7500 MHz)
Pamięć wbudowana 256 GB / 512 GB / 1 TB PCIe 4.0 NVMe M.2 (2242)
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
Akumulator Kontroler - 900 mAh
Konsola - 49,2 Wh / 65 W
Złącza, porty i sloty 1 x Audio-Jack 3,5 mm
1 x slot na karty pamięci microSD
2 x USB typu C (USB 4.0, DP 1.4, PD 3.0) 
Wymiary i waga Konsola - 210 x 131 x 20 mm / 640 g
Konsola z kontrolerami - 299 x 131 x 41 mm / 854 g
Głośniki  2 x 2 W
System operacyjny Windows 11 Home
Wersje kolorystyczne Czarny (Shadow Black)
Cena 799 euro (w przeliczeniu - 3570 zł)

 

https://www.purepc.pl/lenovo-legion-go-znamy-pelna-specyfikacje-cene-i-date-premiery-asus-rog-ally-moze-czuc-sie-zagrozony

 

 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Ukukuki napisał:

Ten to będzie kocur https://www.purepc.pl/ayaneo-kun-najmocniejsza-przenosna-konsola-szykuje-sie-do-debiutu-amd-ryzen-7-7840u-wraz-z-64-gb-ram

 

Bateria 75 Wh (dwa razy tyle co Deck czy Rog). Za to waga 900 gram :sadkek:

Noooo rozdzielczość ekranu i procesor Laptopowy (typowo) musi mieć ogniwo wieksze :) 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Suavek napisał:

Zdecydowanie jeden temat. Tym bardziej, że to wcale nie jest dopiero trzeci sprzęt tego typu, bo było tego znacznie więcej, zanim koncept zyskał taki rozgłos.

 

Fajny bajer z odpinanymi kontrolerami w tym Legionie, w tym jeden z trackpadem. Niemniej jednak cena i gabaryty nie zachęcają, przynajmniej mnie osobiście. Niby sprzęt ma być przenośny, a mam wrażenie wszystko robi się większe i cięższe. Bardziej by mnie zainteresował sprzęt, który poszedłby w drugą stronę, nawet kosztem mniejszej wydajności. Taki mini-handheld-PC, mniejszy od Switcha czy Decka. Może z czasem.

 

  Lenovo Legion Go
Ekran 8,8" IPS 2560 x 1600 px, 144 Hz (16:10)
97% DCI-P3, 500 nitów, 10-punktowy dotyk
Procesor AMD Ryzen Z1 Extreme 
(8C/16T, 3,3 - 5,1 GHz)
Układ graficzny AMD RDNA Graphics
Pamięć RAM 16 GB LPDDR5X (7500 MHz)
Pamięć wbudowana 256 GB / 512 GB / 1 TB PCIe 4.0 NVMe M.2 (2242)
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
Akumulator Kontroler - 900 mAh
Konsola - 49,2 Wh / 65 W
Złącza, porty i sloty 1 x Audio-Jack 3,5 mm
1 x slot na karty pamięci microSD
2 x USB typu C (USB 4.0, DP 1.4, PD 3.0) 
Wymiary i waga Konsola - 210 x 131 x 20 mm / 640 g
Konsola z kontrolerami - 299 x 131 x 41 mm / 854 g
Głośniki  2 x 2 W
System operacyjny Windows 11 Home
Wersje kolorystyczne Czarny (Shadow Black)
Cena 799 euro (w przeliczeniu - 3570 zł)

 

https://www.purepc.pl/lenovo-legion-go-znamy-pelna-specyfikacje-cene-i-date-premiery-asus-rog-ally-moze-czuc-sie-zagrozony

 

 

Chcesz coś mniejszego? Niedługo wyjdzie kolejny, właśnie mniejszy. Poważnie go rozważam xD 

 

Odnośnik do komentarza

No ale najpierw Switch a potem Steam Deck pokazały, że jest miejsce na rynku i zainteresowanie. A rozwój zintegrowanych grafik był koniecznością żeby coś tu ugrać. Uki akurat tak jak ja, jesteś tutaj prekursorem tych zabawek, ja zacząłem od GPD WIN 1 i widzę, jaką niesamowitą drogę to pokonało wszystko. Natomiast nie ma co się czarować - dopiero sukcesy tych 2 maszynek nakierowały na ten segment dużych producentów vide ASUS i LENOVO.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Pytanko mam apropo ekranu, to w sumie dotyczy też roga.

 

Rog i legion mają ekrany o natywnej rozdzielczości sporo większej niż deck. Odpalanie gier w natywnej rozdzielczości ekranu raczej sprawia że dodatkowa moc tych sprzętów niejako marnuje się na tą rozdzielczość zamiast na podkręcaniu detali lub większej ilości klatek. I tutaj rodzi się pytanie - jak na tych sprzętach wygląda 720/800p w porównaniu do 800p na decku gdzie jest to natywna rozdzielczość ekranu

Odnośnik do komentarza

Tam gdzie rozdzielczość można mnożyć bezpośrednio, wygląda to dobrze (Lenovo) a tam gdzie nie, lekko jest rozmazane (Rog). Natomiast źle nie jest. Są inne plusy i minusy - rog ma panel z VRR i jest to panel poziomy natywnie, przez co żadna gra nie ma z tym problemu. W lenovo jest to pionowy panel z tabletu bez VRR. Brak VRR to nie ma co opisywać, kto wie co to jest to rozumie ale pionowy panel wymaga czasem grzebania w plikach systemu lub gry bo gra widzi rozdzielczość odwrotnie niż powinna i może mieć problem z odpaleniem gry fullscreen i nie dotyczy to jedynie starych gier. Taki problem ma domyślnie np RDR2 z Vulkanem - gra odpala się na na 1/4 ekranu. Oczywiście przejście na DX niweluje to ale fakt, że lenovo tak to zrobiło pozostawia niesmak.

Edytowane przez NemoKOF
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...