Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno poganiaj po rynku głównym i okolicach, są tam też dookoła restauracje (nawet w znośnych cenach ale to było z 8 lat temu), czasem można trafić wieczorem na jakieś występy. Warto też wstąpić do Royal Museum of the Armed Forces and Military History. Jeśli chodzi o żarcie to jedyne co zapamiętałem to dobre frytki z masą sosów do wyboru i smaczne piwa (nawet losowe z marketu za 2-3 euro było dobre).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poza Brukselą, polecam tez odwiedzić Antwerpię. Bardzo ładne zadbane miasto z bogatą historią. Jedno z moich ulubionych europejskich miast. Poniżej kilka fotek:

 

20231222_173049.thumb.jpg.bc0c1c1cb92ca96bd42780e507ce1502.jpg

20231222_143316.thumb.jpg.83eb1187ed5cc697177793a849693551.jpg

 

Jest tanio i bezpiecznie, polecam uważać jedynie na parkingi i koniecznie czekać aż bilet się wydrukuje z bramki wjazdowej. Co nie jest takie oczywiste no czasem automatyczne bramki łapią zwiechy umożliwiając wjazd bez wydrukowania bileciku. A bez niego wyjazd nie jest taki prosty. Dlaczego? W przypadku braku biletu, opłata za wyjazd z niektórych parkingów w centrum może odchudzić portfel o 40€ :[

Odnośnik do komentarza

Bruksela jest brudna, syfna, pelna imigrantów i bezdomnych, zresztą mam wrażenie że cała Belgia jest taka. Jeżeli chcesz coś zwiedzić sensownego to Bruggia i Antwerpia. Jestem ogromnie rozczarowany tym krajem. Pracowalem tam około 10 lat temu. Nigdzie nie spotkalem sie z takim rasizmem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, standby napisał:

Bruksela jest brudna, syfna, pelna imigrantów i bezdomnych, zresztą mam wrażenie że cała Belgia jest taka. Jeżeli chcesz coś zwiedzić sensownego to Bruggia i Antwerpia. Jestem ogromnie rozczarowany tym krajem. Pracowalem tam około 10 lat temu. Nigdzie nie spotkalem sie z takim rasizmem.

Ze strony Belgów? Ciekawe, zawsze myślałem, że to miły naród. 

Odnośnik do komentarza

Będę w Brukseli niecałe 4 dni w czerwcu. Wygląda na to, że w samym mieście za wiele do zwiedzania nie ma. Rynek i jego okolice, atomium, przejść się dzielnicą mocodawców Tuska i szlakiem komiksowych murali no i to chyba tyle. Do tego jakieś pół dnia na Waterloo i spokojnie powinien zostać mi dzień na wypad do Antwerpii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...