Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, zakupiłem sobie ostatnio NDS lite'a z allegro, ale on ma taki problemik, mianowicie gdy dotykam czasami stylusem po prawym dolnym rogu, dostaje głupawki konstrastowej, oba ekrany robią sie mocno białe, i trzeba jakoś palcem przycisnąć ekranik żeby przstało. wiecie co to może być ? a pozatym mam takie kropeczki czerwone, też na dolnym ekranie, mało widoczne, ale jednak, wiecie ocb?

Odnośnik do komentarza

a mocno naciskasz tym stylusem? czasami jak sie nacisnie za mocno to ekran sie robi troszke jasniejszy w miejscu naciskania, np jak nacisiniesz na monitorze lcd to takie cos wystepuje.

Skoro oba ekraniki wariuja to chyba jest powazniejszy problem

Te czerwone kropeczki to pewnie hot pixele, duzo ich masz?

 

 

Lepiej odeslij ta konsole bo ma wady.

Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa? problem nie powinien dotyczyć obu ekranów jednocześnie gdyż nie są one ze sobą fizycznie połączone niczym z wyjątkiem obudowy w której się znajdują! czy twoja konsola jest w oryginalnej obudowie? może to kwestia nieumiejętnego złożenia urządzenia lub felernie wykrojonej obudowy, w takim przypadku lekki nacisk w jednym miejscu może powodować naprężenia w innych miejscach co mogło by dać taki efekt! ale ja osobiście nie spotkałem się z czymś takim...

 

mniejsza o przyczynę, jedyne co możesz zrobić bez otwierania konsoli i dochodzenia przyczyn to dobra dokumentacja fotograficzna przedmiotu i odesłanie go do sprzedającego z jednoczesnym powiadomieniem allegro o zwrocie.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to nie zwalałbym na chińską produkcje zamienników :) bo są one całkiem na poziomie, co do tego co na zdjęciu to konsolka przeszła garażowy remont generalny! ekrany na mój gust są recyclowane (fajne słowo) z innych konsol lub po czyszczeniu chemicznym, to tłumaczyło by mnogość przepaleń... co do obudowy to bez 2 zdań jest oryginalna! tyle że pochodzi z 2 różnych egzęplarzy :D prawdopodobnie dodać do tgo można nieumiejętne złożenie i mamy cały obraz twojej sytuacji...

 

Nie zastanawiaj się 2 minut and odsyłką!!! a i zrób innym przysługę i opublikuj w swojej sygnaturze kto to cię tak na allegro urządził! niech drań ma za swoje!!!

 

Szczerze to sprowadzałem swego czasu lepiej wykonane refurby prosto z chin lub korei, przynajmniej tamte maszyny były odnawiane fabrycznie a nie tak jak ta sztuka!!

 

ps. pamiętam że podobny problem z kontrastem miałem gdy bawiłem się starym zalanym ekranikiem z serwisowanej konsoli, wtedy przyczyną był brak warstwy dziwnej pasty której zastosowania nie rozumiem do końca, rzeczona pasta znajdowała się między podświetleniem ekranu a matrycą! ze względu na jej konsystencje z początku myślałem że to klej ale okazało się że nie!

 

ps2 ekranów się nie reperuje od razu wymienia się je! to co napisałem w ps1 to czysty eksperyment na zepsutym wyświetlaczu

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza

Satoru Iwata: następny NDS będzie posiadać motion sensor i grafikę wysokiej rozdzielczości (HD).

http://www.asahi.com/digital/pc/OSK201001050110.html

http://www.siliconera.com/2010/01/05/hi-definition-nintendo-ds-successor-with-motion-sensor-in-the-works/

 

To chyba zmienia dotychczasowe zdanie Nintendo na temat rozdzielczości HD, choćby w przypadku Wii, któremu jakby nie patrzeć przydało by się trochę więcej mocy.

Odnośnik do komentarza

Spekulacji na temat tego jaki będzie nowy DS jest już sporo a najgorsze w tym wszystkim jest że to że wszystkie informacje na bazie którys serwisy i portale spekulują pochodzą bezpośrednio od Niny :( ponad to nie raz się wzajemnie wykluczają!

 

Pewnie N ma kilka zespołów pracujących jednocześnie nad nowym cackiem :) mam tylko nadzieje że nowy produkt będzie kompatybilny ze starymi grami! i że nie będzie to konsolka tylko "download&play) tak jak PSP GO.

 

Zobaczymy co nam wysmażą? ja osobiście nie spodziewam się nowego sprzętu wcześniej niż na gwiazdkę 2011, po żyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Satoru Iwata: następny NDS będzie posiadać motion sensor i grafikę wysokiej rozdzielczości (HD).

 

To chyba zmienia dotychczasowe zdanie Nintendo na temat rozdzielczości HD

No raczej HD to ta kieszonka nie będzie miała. Zresztą, czy w ogóle jest jakiś wyznacznik, ile wynosi HD dla ekraniku 3-calowego? Z tego co wiem - nie... "Wysoka rodzielczość" Iwaty może więc oznaczać wszystko. Przecież nie będzie mówił, że planują sprzęt z niską rozdzielczością. Ot, standardowa gadka.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za zainteresowanie, i sorry ze nie odpowiadałem. wyslalem dzisiaj kolesiowi konsolke, powiedzial ze odda do naprawy do znajomego, i zobaczy co da sie zrobic. jesli naprawi, i wszystko bedzie hulać, to git. jesli bedzie chcial oddac kase, to tez git. mowi ze to konsolka żony, i ze nigdy nie bylo z nią problemów.

 

Taa z tą konsolą na pewno wszystko było ok :) i wcale ale to wcale nie była grzebana przez "jutubowego" fachowca :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Elo, chciałbym podłączyć swoją konsolke do neta, znaczy chciałbym pograć sobie przez WIFI w pare gierek, ale poprzez internet. problem w tym że mam Router tylko z jedną anteną, przez którą dostaje neta, z anteny na dachu, ewentualnie moge zalozyć tą malutka antenke, ale wtedy net ledwo hula.

 

jakies rady, co mialbym zrobic zeby sobie tak pograc ?

Edytowane przez Grzybosław
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra wymysliłem tak że zrobiłem z laptopa acces pointa, znajduje mi go na nds'ie, ale nie moge sie połączyć, jest kłudeczka otwarta, zasięg jest, wchodze, probuje połączyć ale wtedy nie ma zasiegu, i wywala error :51301

 

heelp jestem bezsilny, można jakoś w xp zrobić żeby nadawało w 802.11B ? być może to jest problemem, pomoz ktos to normalnie blowdżoba strzelę :(

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Następca Goal3 na NDS?

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,7623812,Na_DS_nadciaga_nastepca_kultowego_Goal_3_.html

Jeśli to prawda i gra będzie tak dobra jak Goal 3 to kupuję NDS. Po dziś dzień dziwię się, że nikt nie wrzucił gier z Kunio Kun na Wii store, PSstore i XBL marketplace...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz starego classica to bez baterii nie pograsz

jeśli masz "nowego" classica to możesz śmiało zmieniać baterie przy włączonej ładowarce - w czasie gry :)

na DS Lite nie ma szansy żeby wystartować konsolkę bez baterii, może są inne wersje pcb/zasilania ale te z którymi miałem kontakt nie startowały bez baterii

W przypadku DSi nie mam pojęcia bo sam nie posiadam ( i nie chcę) a konsolkami klientów nie zwykłem się bawic ponad dokonanie niezbędnych napraw...

Całkiem prawdopodobnym jest że masz padniętą baterię lub spalone bezpieczniki! jeśli to classic to dupa bo baterii jak na lekarstwo, mnie zostały same chińskie i na dodatek gównianej jakości... do lite-a baterie jeszcze kupisz, co do bezpieczników to bez fachowca się nie obędzie bo trzeba lutować lub ciąć i kleić zależy od metody wymiany.

 

Jeśli twoja konsolka zapala się i po chwili gaśnie (lampka lub lampka i ekrany) to na 80% bezpiecznik, pozostałe 20 procent to kijowe złożenie konsoli po rozgrzebaniu lub inne usterki techniczne. Rada jest jedna idź do serwisu bo sam zakatujesz konsolkę...

Odnośnik do komentarza

To DSLite.

Otwierana nie była - tutaj mam pewność.

Sam ją otworzyłem i... nie wiem czego nawet szukać ;)

Objawy takie jakie pisałem - z baterią niby się ładuje - dioda się pali i tyle.

Ale ZERO reakcji na włącznik - ani nic się nie zapali, ani nie zadźwięczy i tak dalej...

 

Czy jeśli bateria jest do tyłka - to konsolka z nią się nie uruchomi? Pytam, czy warto kupować nową - jaka jest wtedy szansa (przy tych objawach co napisałem), że konsolka ruszy?

Wiem, że to wróżenie z fusów, dlatego pytam czy DSLite podłączony do samej ładowarki powinien się uruchomić?

Odnośnik do komentarza

Spróbowałem na wersji euro z końca 2008r i o dziwo działa bez baterii? gdzie moja konsolka z początku 2007 USA nie działa w ogóle :) także tu loteria...

 

Nie opłaca ci sie baterii kupować bo to wydatek od 40zł a jak się okaże że konsolka zaliczyła zgon to tylko na niepotrzebny wydatek się narazisz.

 

Więc mówisz że lampka niby ładuje ale konsola nie reaguje na przycisk włącznika w ogóle? nie zapala sie lampka zasilania nawet na chwilkę żeby potem zgasnąć? (nawet ułamek sekundy?)

w takim przypadku podejrzewałbym:

- bezpieczniki i kontrolke zasilanie (do wymiany)

- układ zasilający na pcb - tego nie opłaca się naprawiać chyba że masz dobrego znajomego elektronika w przeciwnym wypadku cena takiej naprawy zaczyna się od ponad 100zł

- ... jeszcze kilka pesymistycznych teorii xD

- konsolka doznała szoku należy ja rozłożyć na części pierwsze sprawdzić czy niema jakichś luźnych komponentów i czy pcb nie jest pęknięte/niekompletne, sprawdzić wszystkie taśmy rozłączyć sprawdzić czy nie są złamane lub przerwane i ponownie bardzo dokładnie wpiąć. DS to dość kompleksowe bydle i np. złe podłączenie taśmy od ekranu daje taki sam efekt jak spalony bezpiecznik f2 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...