Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Toki Wo Kakeru Shoujo- Bardzo przyjemne, zabawne anime. Opowiesc o pewnej dziewczynie ktora przez przypadek odkrywa w sobie zdolnosc do skakania w czasie. Nie specjalnie rozwarzna zaczyna wprowadziac lekkie poprawki do swojego otoczenia( lepsze oceny w szkole, swata znajomych, unika klilku przykrych wypadkow) okazuje sie jednak, ze pewne niechciane skutki uboczne nielatwo jest naprawic. Cholera powiem wam, ze dawno zadna animka tak bardzo mi sie nie podobala, poltory godziny siedzialem i brechtalem przed monitorem z malych gagow, a wspomnienia po nich chodzily mi po glowie przez reszte dnia. Jesli chcecie sobie odpoczac od waszych ulubionych hardcorowych serii, sprawdzcie ten stuff koniecznie.

Odnośnik do komentarza

polecam to co wczesniej wymienione

Akira - matrixowe skojarzenia, Ninja Scroll,

Ghost in the shell (wszystko) - klimatyczne, Fullmetal Alchemist,

Cowboy Beepop,Animatrix, Ksieżniczka Mononoke, Spirited Away, Blood: Last Vampire

 

ale nie oglądałam dotychczas lepszego anime od

ERGO PROXY!

 

moja wyobraźnia karmiona książkami s-f przeobraziła sie właśnie w ten serial,

który w dodatku ma swoją własną oryginalna historię, nic tu nie zostało spartolone,

obraz i odczucia z oglądania powalaja mrokiem, pieknem, filozoficzna mądroscią

postacie są bardzo charakterystyczne, wciąga jak nie wiem co

numero uno111111

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Anime po których zakonczeniu mialem straszne poczucie pustki ktore trzeba bylo jak najszybciej wypelnic kolejną świetną historią:

 

FMA - za piekna historie o braterstwie

GunGrave - za Brandona i Harry'ego

Samurai Champloo - za całośc : )

Samurai 7 - za samurajów

Rurouni Kenshin OVA - nie mozna tego ominac

Basilisk - ninja :D

Elfen Lied - za Myuuuu : *

Ergo Proxy - całośc obejrzałem jednym tchem, zjaebista fabuła i mała Pino jest słodka :)

 

teraz próbuje zlapac Ninja Scroll z jap dubb.:)

Odnośnik do komentarza

No scena w windzie to mały majstersztyk - jedna z najlepszych scen jakie widziałem w anime. Końcowe epki może są słabsze, ale zakończenie jest imo bardzo dobre i znakomicie zamyka historię.

 

- genialne AMV z Gungrave, oglądać tylko jak widziało się anime bo są ogromne spoilery.

 

Zaprzestanie oglądania po 1 epku w tym przypadku to po prostu zbrodnia bo chwilkę później historia cofa się kilkanaście lat do tyłu i ten arc, te jakieś 15 epizodów to ogień. Jak ktoś lubi gangsterskie klimaty to aż nie wypada aby tego nie zobaczył (ja nie lubię, ale anime wciagnęło mnie na maxa).

 

Krótki, ale bardzo dobry trailer autorstwa znajomego -

. Spoiler free. Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
Odpuscilem przy 2 odcinku. Za bardzo kojarzylo mi sie z beznadziejnym Berserkiem.

Błąd. Początkowo anime może i kojarzyć się z Berserkiem (IMO raczej z DMC, białowłosy madafaka z dwoma gnatami...), ale potem to już jest taki bardziej Godfather; brudny, gangsterski klimat, cała ta otoczka kryminalna, do tego ciekawie rozwijająca się fabuła, świetne, bardzo wyraziste postacie i minimum akcji. Możesz żałować, że tak szybko się zniechęciłeś.

 

Od siebie mogę polecić Gintamę, zdecydowanie najlepsze komediowe anime ever (a już myślałem, że FMP: Fumoffu nic nie przebije).

Claymore ze swoimi charyzmatycznymi bohaterkami i brutalnymi, a przy tym niesamowicie efekciarskimi walkami też stanowi łakomy kąsek.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio oglądam polecone tu Pumpkin Scissors. Klimat nieco pod FMA podchodzi, humor może nie tak wyrazisty (ale podany ze smakiem), historia nieco naiwna, a temat trochę oklepany... ale mimo fajnie się to naprawdę ogląda. Takie to wszystko lekkostrawne, wspaniały zapychacz czasu :) Historia jest oczywiście dość poważna, są sceny brutalności, więc nie jest to jakaś tandetna komedyjka. Coś właśnie w stylu FMA, tylko może mniej skomplikowane i bez magii, za to w klimacie Niemiec po pierwszej wojnie światowej.

Odnośnik do komentarza
Przychodzą mi do głowy takie tytuły:

 

- Genshiken

- Honey and Clover (choć tu mamy głównie obyczaj, a humor miejscami ... abstrakcyjny)

- Nodame Cantabile

- Oh! My Goddess

- REC

- Samurai Champloo

- ewentualnie Trigun jeszcze

 

Dzięki Manni :) Te REC dobre, bo coś słyszałem...?

Odnośnik do komentarza

[

W życiu nie nazwałbym tego anime komedią. (Honey & Clover)

 

Dlatego napisałem, że to głównie obyczaj. Jednak elementy komediowe są i do tego naprawdę fantastyczne - czasem nawet działające lepiej, niż stricte komediowe serie.

 

BTW - "Honey & Clover" będzie leciało na AXN Sci-fi niedługo, razem z m.in. "Cowboy Bebop".

 

Dzięki Manni :) Te REC dobre, bo coś słyszałem...?

 

Proszę :). Dobre, choć krótkie (dziewięć 12-minutowych epizodów), ale ogląda się bardzo przyjemnie.

Edytowane przez Manni
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...