Skocz do zawartości

Metal Gear Solid


Rekomendowane odpowiedzi

Minęło dobre 10 lat jak grałem w MGS1 ale z tego co pamiętam to podczas walki z Psychomantisem jak wciśniesz guzik odpowiadający za widok z oczu Snake`a (czyli chyba trójkąt) to będzie pokazany nie jego widok tylko widok z oczu Mantisa dziki czemu będziesz wiedział skąd patrzy czyli tam będziesz musiał strzelać jeśli tak nie jest to nie wiem tyle już lat minęło i myślę że pada do drugiego portu też przełączałeś.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wyobrażacie sobie to że ja mając kilka dobrych lat temu PSX'a premiere jak i samo "istnienie tej gry" przespałem? Przeoczyłem po prostu XD. Teraz chcę to nadrobić grając tak jakby chronologicznie do wydarzeń tam się dziejących(Mgs3 już przeszedłem, terz mgs1 na psp :) ) . Może fanem nagle się nie stane ale chce się po prostu dowiedzieć, zrozumieć fabułe gry....

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, jestem w więzieniu, wiem mniejwięcej jak uciec lecz na początku się poddałem przy torturach(nie bardzo wiedziałem o co w tym chodzi :/ ) lecz przeczytałem że gdy się poddasz to Meryl ginie a ja chciałem grać tym "innym" scenariuszem czyli że Meryl będzie żyć. Wczytałem save'a, nie zginąłem przy torturach i Meryl przeżyła. Byłem w więzieniu i ku mojemu zdziwieniu strażnik(Johny? XD) nie chciał iśc do kibla i Otacon nie przyszedł. Strażnik zamiast pójść "na posiedzenie" powiedział że Ocelot chce mnie wziąć jeszcze raz na tortury! Tego już nie przeżyłem mimo wciskania O :/. Czy tak zawsze się dzieje? Co trzeba zrobić?

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Musisz przeżyć... Wiem, wiem, od tego naprawdę boli cała ręka. Ale dasz radę, zapisz po pierwszym torturowaniu, i próbuj ile się da w drugim. Nie patrz na monitor, gdy tylko usłyszysz dżwięk, zacznij mashować :circle: . Dasz radę, zufaj mi.

 

Jesteśmy z tobą, bo wszyscy przez to prześliszmy.

Odnośnik do komentarza
Ufff ok dzięki za rady, spróbuje i później zdam "relację" ale chyba mi się po tym PSP rozwali XD.

Bez przesady ze nie umiecie mashowac przycisku:). Ja mam zawsze na to taktyke - nie naciskaj kciukiem a palcem wskazujacym, w tym momencie wszystkie "masherskie" motywy w grach w ogole beda latwe do przejscia.

Odnośnik do komentarza
No z tego co pamiętam to tortury są 2 razy. Musisz oba przeżyć aby Meryl przeżyła.

Mogą być nawet 3 razy jeśli nie wykorzystamy triku z Ketchupem.

 

Ufff ok dzięki za rady, spróbuje i później zdam "relację" ale chyba mi się po tym PSP rozwali XD.

Bez przesady ze nie umiecie mashowac przycisku:). Ja mam zawsze na to taktyke - nie naciskaj kciukiem a palcem wskazujacym, w tym momencie wszystkie "masherskie" motywy w grach w ogole beda latwe do przejscia.

Ja też mam doskonałą technikę mashowania kciukiem, która kiedyś mi pozwoliła przejść tortury w MGS1 na hardzie z pełnym paskiem życia.

Odnośnik do komentarza

Kładziesz pada na kolanie. Lewą ręką mocno go trzymasz, a kciukiem prawej ręki naciskasz przycisk tak by jednocześnie drżała Ci ręka. Chodzi o to, że kciuk trzymasz sztywno (ale ten jest oczywiście ugięty), a cały ruch wykonujesz całą ręką. Nie wiem czy coś z tego zrozumiesz :), ale warto popróbować różnych technik. No i warto wspomnieć, że w MGS1 (PSX) gra nie obsługuje analogowych przycisków (bo PSX takowych nie miał), więc przyciski trzeba naciskać trochę mocniej niż w torturach w MGS2. Chociaż to zależy pewnie czy grasz na DS czy DS2. Reasumując: jak grasz na DS2 to naciskaj przycisk trochę mocniej.

 

EDIT: Nie mam pojęcia jak chodzą przyciski w PSP, ale może one są przyczyną Twoich problemów :).

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza

Ufff o dziwo udało się ^^. Przeszedłem te tortury dwa razy, uciekłem z tego więzienia i nareszcie mogę grać dalej. Byłem w pełni przekonany, że mój kciuk jest szybszy od palca wskazującego, jednak myliłem się :P. W pierszym etapie nie straciłem nic z życia, później było trochę gorzej a przy 3 fazie to już mega szczęście. :D

 

 

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

Edit. Teraz mam zabawę z PAL Key'em :/. Wiem, że karta zmienia kolor pod wpływem temperatury ale czy jak pójde do chłodnie tam gdzie Raven był i zmieni mi się kolor tej karty to zdążę dobiec do komputera zanim kolor znów się zmieni na taki jaki jest w temp pokojowej? Bo coś mi się nie wydaje, by trzeba mieć niezłego speeda i pewnie będzie więcej niż jeden strażnik(plus kamery :/)

 

PS: Sorry za podwójny post ale tak, nikt tego tematu nie zauważybo niby "nie bedzie nowych postów w temacie", jak ktoś odpowie to proszę modków o zedytowanie albo...co tam chcecie :P.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.