Skocz do zawartości

Metal Gear Solid


Rekomendowane odpowiedzi

Gra ukończona, końcówka wrzuciła mi ciary na plecach( i ta muzyka na napisach końcowych...)...tylko nie rozumiem jednego -

w jaki sposób Liquid przeżył upadek z Metal Gear'a? Czy to po prostu..."niedopatrzenie" czy da się jakoś to wytłumaczyć? :P

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

w jaki sposób Liquid przeżył upadek z Metal Gear'a? Czy to po prostu..."niedopatrzenie" czy da się jakoś to wytłumaczyć?

 

 

Hm... Oraganizm The Boss'a różnił się trochę od organizmu zwykłego człowieka. Więc jego synowie, też nie są tacy zwyczajni. Po za tym, Liquid w ogóle jest bardzo żywotny, najpierw Harrier, póżniej Metal a na końcu jeszcze skosiłeś go z M60 a i tak dychał. na pewno nie jest to niedopatrzenie, po prostu na MGs trzeba patrzeć "trochę" jak na sci - fi.

 

 

BTW: Dotrwałeś do końca napisów?

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
Kładziesz pada na kolanie. Lewą ręką mocno go trzymasz, a kciukiem prawej ręki naciskasz przycisk tak by jednocześnie drżała Ci ręka. Chodzi o to, że kciuk trzymasz sztywno (ale ten jest oczywiście ugięty), a cały ruch wykonujesz całą ręką. Nie wiem czy coś z tego zrozumiesz :), ale warto popróbować różnych technik.
O dokladnie:). Nia zginanie palca a drżenie całej ręki. Dzięki temu np swego czasu w FF8 przy animacjach summonów można było mashować przycisk, by wzmocnić atak stwora. Wyczytalem na necie ze tylko Alexander mial wystarczajaco dluga animacje by odpalic maksymalnie silny atak odpalany po bodajze 255 nacisnieciach przycisku. Mi bez wiekszych problemow i z zapasem czasowym udawalo sie to nawet przy summonie z najkrotsza animacja (Quazencotl czy jakos tak). Tak samo smialem sie, kiedy wyczytalem w necie, ze przed "ryba" w RE 4 da sie jedynie raz uciec na lodz. Osobiscie dla zgrywy doplynalem razy 5 zanim mi sie znudzilo (mimo to nie schwytal mnie). Technika drzacej reki niezwykle przydatna dla kazdego Gracza - popdisano: Komodo - mistrz drążcej ręki (ciekawe gdzie ją sobie tak wyrobil.... hmm:). Edytowane przez KOMODO
Odnośnik do komentarza

w jaki sposób Liquid przeżył upadek z Metal Gear'a? Czy to po prostu..."niedopatrzenie" czy da się jakoś to wytłumaczyć?

 

 

Hm... Oraganizm The Boss'a różnił się trochę od organizmu zwykłego człowieka. Więc jego synowie, też nie są tacy zwyczajni. Po za tym, Liquid w ogóle jest bardzo żywotny, najpierw Harrier, póżniej Metal a na końcu jeszcze skosiłeś go z M60 a i tak dychał. na pewno nie jest to niedopatrzenie, po prostu na MGs trzeba patrzeć "trochę" jak na sci - fi.

 

 

BTW: Dotrwałeś do końca napisów?

 

 

No tak ale jeśli "jego synowie też nie są tacy zwyczajni" to czemu Liquid na początku walki na Metal Gear'ze "ostrzega" Snake'a że upadek nie przeżyje nawet taki jak on(Snake)... : / no ale ok....właściwie to nie można wogóle MGS'ów postrzegać jako "realna gra" więc chyba po prostu tak miało być, Liquid był wytrzymały po prostu...

 

 

Odp do BTW ^^: Tak, wszystko obejrzałem....

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
Ehh.. mam mały problem. Jestem już (chyba) przy końcówce. Aktywuję MG, jest rozmowa z Liquidem przez codec, pomieszczenie gazuje się, dzwonie do Otacona i lipa ten mi otwiera drzwi a on są wciąż zamknięte. Czy to wina gry? gram na PC (niestety).

 

też tak miałem, odszedłem od kompa następnego dnia było już normalnie, otworzył mi drzwi. Tak samo było jak ktoś miał Ratcheta size matters na psp nieoryginalnego. w któreś mapie nie dało się przejść dalej[jakiś przełącznik nie działał], ale wystarczy cierpliwie próbować aż w końcu się uda.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Kładziesz pada na kolanie. Lewą ręką mocno go trzymasz, a kciukiem prawej ręki naciskasz przycisk tak by jednocześnie drżała Ci ręka. Chodzi o to, że kciuk trzymasz sztywno (ale ten jest oczywiście ugięty), a cały ruch wykonujesz całą ręką. Nie wiem czy coś z tego zrozumiesz :), ale warto popróbować różnych technik.
O dokladnie:). Nia zginanie palca a drżenie całej ręki. Dzięki temu np swego czasu w FF8 przy animacjach summonów można było mashować przycisk, by wzmocnić atak stwora. Wyczytalem na necie ze tylko Alexander mial wystarczajaco dluga animacje by odpalic maksymalnie silny atak odpalany po bodajze 255 nacisnieciach przycisku. Mi bez wiekszych problemow i z zapasem czasowym udawalo sie to nawet przy summonie z najkrotsza animacja (Quazencotl czy jakos tak). Tak samo smialem sie, kiedy wyczytalem w necie, ze przed "ryba" w RE 4 da sie jedynie raz uciec na lodz. Osobiscie dla zgrywy doplynalem razy 5 zanim mi sie znudzilo (mimo to nie schwytal mnie). Technika drzacej reki niezwykle przydatna dla kazdego Gracza - popdisano: Komodo - mistrz drążcej ręki (ciekawe gdzie ją sobie tak wyrobil.... hmm:).

 

A myślałem, że tylko ja tak potrafię. ;)

 

Polecam "masherskie" minigierki (jak najszybsze wciskanie (A)) w różnych odsłonach Mario Party - tam można się sprawdzić. ;)

 

Nie ma bata na drżącą rękę. Spokojnie 5 razy szybciej niż ruszając samym palcem.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

Ameryki nie odkryję, ale kto ma okazję sobie ściągnąć MGSa z PS Store na PS3 niech zrobi to jak najszybciej. Grafika jest brzydka, ale kto powiedział, że to ważne. Gra się nie starzeje, świetnie trzyma w napięciu, żaluję że byłem tak mały kiedy miała ona swoją premierę, bo była wielkim przełomem. Dziś bawi świetnie, zostawia w kolejce FIFA 10:)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam. Mam pytanie, raczej banalne. Ostatnio utknąłem w Metal Gear Solid (gram po raz pierwszy) i chyba sam sobie nie poradzę. W których numerach był publikowany (o ile był) opis przejścia pierwszego MGS'a? I w ogóle czy jest jakiś wykaz z listą numerów PE do wszystkich opisanych gier?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie, raczej banalne. Ostatnio utknąłem w Metal Gear Solid (gram po raz pierwszy) i chyba sam sobie nie poradzę. W których numerach był publikowany (o ile był) opis przejścia pierwszego MGS'a? I w ogóle czy jest jakiś wykaz z listą numerów PE do wszystkich opisanych gier?

Bodajże w 14. A może byś tak opisał gdzie dokładniej utknąłeś..., obstawiam że większość forumowiczów zna tę grę na pamięć :P

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Dlatego jestem zdziwiony czemu nie dodają skanów okładki do MGS'a z PSStore XD

 

 

Jak nie jak tak? W MGSie z PSStore jest cała książeczka w formie elektronicznej, i tam znajduje się numer do Meryl.

 

 

Zostałem oszukany :). Z US PSStore kupowałem i nic takiego nie dostałem ^^.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.