Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_k

logitech drive fx

jak nie jesteś fanem ścigałek to zostań przy padzie - do kiery potrzeba czasu i objeżdzenia żeby jakieś tam wyniki były

wydaje mi się że ta kierownica nie ma force feedback - a jeśli tak jest to nie ma sensu zawracać sobie głowy takim sprzętem, tym bardziej że Forza (w przeciwieństwie do GT) ma mega dobrze odworowany model jazdy na padzie...

 

co do czasów na kierownicy - to różnie jest, wszystko zależy od gry i osobistych preferencji. w moim przypadku było tak że grałem na padzie w GT5: Prologue ok. 2 miesięce, a po przesiadce na kierownicę (pierwszy Logitech Drivig Force ze 180 stopniami obrotu) po 10 minutach miałem czasy lepsze o 1-1.5s, i to na tak krótkiej trasie jak Londyn. za to w Ferrari Challenge (gdzie do patcha nie dało się grać na kierownicy, ale poza tym gra na padzie jest prawie tak dobrze oddana jak w Forzy) musiałem ćwiczyć ok. 2 dni żeby dość na kierownicy do czasów jakie osiągałem na padzie, a potem i tak dużo lepszych czasów nie uzyskiwałem.

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

to co pisze @Luqat też częściowo zależy od auta - bo niektóre mają taki przebieg mocy/momentu że wyższy bieg wrzucamy w 3/4 skali, a automat zawsze ciągnie do czerwonej kreski ;) ale nigdy automat nie zastąpi manuala, bo praktycznie na każdym torze mamy zakręt w którym optymalnie jest pojechać bieg wyżej niż by wynikało ze skali obrotów, bo nie tracimy czasu na wyjściu z zakrętu :)

 

w każdym razie nawet jeśli czasy na kierownicy i na padzie mamy podobne, to przyjemność z jazdy na kierze z FFB jest tak duża że jak ktoś tylko ma taką możliwość i miejsce w mieszkaniu to nie ma co się zastanawiać :)

Edytowane przez pawel_k
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie chce się wtrącać bo nowy jestem :-Pale jak ktoś robi gorsze czasy na kierownicy od pada to chyba jest złym driverem? :-)trochę w tematu ogarniam posiadalem już sporo kółek od momo, df pro, dfgt, G25 a teraz G27 więc niema możliwości robienia gorszych czy takich samych czasów kraj na padzie. Odpowiedni setup kiery i czasy są o wiele lepsze bez dwóch zdań. A naj z kierownic to T500RS ale cena wysoka :-)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość pawel_k

jakby ktoś był zainteresowany to mogę sprzedać praktycznie nową DFGT (kupiona w grudniu na premierę GT6 w które pograłem kilkanaście godzin) wraz ze stojakiem Wheel Stand Pro - wszystko oczywiście stan idealny, kiera na gwarancji do grudnia 2015. cena 600zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiajaca jest tylko cisza w temacie kierownic. Taki szmat czasu po premierze konsoli nikt nic nie wie, nikt niczego nie potwierdza co bedzie z PS4 wspolpracowac. Oby Sony nie poszlo sladami MS wypinajac sie na swoich wiernych klientow. Ktos kto kupil specjalna edycje Fanateca dedykowana Forzie 4, wydajac niemale pieniadze, musi byc teraz niezle podk.rwiony nie mogac na niej grac w FM5

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chodziło raczej o wypuszczenie nowej kierownicy. Czegoś lepszego niż G27 która nie jest Hi End w porównaniu do Thrusmastera i Fanateca.

 

Wygląda na to że G27 jest ostatnią kierownicą od Logitecha która notabene doczekała się odświeżenia. Nowy model ma poprawione silniki które były podatne na wilgoć. Podobno jak przez dłuższy czas nie używało się kierownicy to coś tam w silnikach słabło. Szczegółów nie znam ale nowy model G27 jest dostępny w sieciach MM

Odnośnik do komentarza

Ładny ten Thrustmaster, ale mnie okrutnie jara ten potwór od Fanateca ;) co Paweł wrzucił. Mogliby do PS4 zrobić jakąś kierownicę na polską kieszeń, taki odpowiednik DFGT za około 500 zł. Mam nadzieje, że Sony/Logitech pójdą po rozum do głowy i zrobią sterowniki żeby sobie choćby takie DFGT podłączyć pod PS4 ;] 

Odnośnik do komentarza

Ładny ten Thrustmaster, ale mnie okrutnie jara ten potwór od Fanateca ;) co Paweł wrzucił. Mogliby do PS4 zrobić jakąś kierownicę na polską kieszeń, taki odpowiednik DFGT za około 500 zł. Mam nadzieje, że Sony/Logitech pójdą po rozum do głowy i zrobią sterowniki żeby sobie choćby takie DFGT podłączyć pod PS4 ;] 

 

ja również mam DFGT ze stojakiem. Trochę to co by nie mówić wysiłku - kaski kosztowało. 

jak wytną numer i na PS4 to nie będzie biegało z leksza się w....ie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość pawel_k

Wydaje się że z kierownicami do PS4 będzie tak jak wcześniej z Microsoftem - kierownice będą musiały być odpowiednio przygotowane i raczej nie ma co liczyć na wsteczną kompatybilność.

Na ten moment wygląda na to że nie będzie większego problemu z dwoma kierownicami od Thrustmastera - ta ostatnio zapowiedziana T300RS będzie miała wsparcie dla PS3 i PS4 (na tym zdjęciu http://www.gtpla.net/wp-content/uploads/2014/06/T300RS-6.jpg w lewym dolnym rogu widać przełącznik) ale ona będzie dostępna dopiero 15 sierpnia (i to nie wiadomo jak będzie z dostępnością, tym bardziej w Polsce), i w jednym z ostatnich filmów od Inside Sim Racing (chyba tu https://www.youtube.com/watch?v=hoi-aZx7GhQ ale głowy nie daję) kolo mówił że Thrusmaster niby zapowiedział że zaktualizują software do T500RS żeby działał z PS4, ale wiadomo że różnie z tym może być...

 

szczerze to jak masz za dwa miesiące zmieniać konsolę to ja nie wiem czy bym nie zaczekał z kupnem kiery pod PS4 aż sytuacja z nimi jakoś się unormuje - na ten moment raz że nie ma gier i trzeba czekać do końca roku na premierę Driveclub i Project CARS, a dwa że dalej nie wiadomo co wymyśli Logitech czy Fanatec. Niby Logitech wycofał się z kierownic, ale szczerze to skoro dalej produkują DFGT i G27 to nie zdziwię się że nie będą chcieli tracić rynku tylko zaktualizują software w swoich kierownicach (oby tylko nie musieli płacić haraczu Sony takiego jak żądał sobie Microsoft za "udostępnienie" technologii pozwalającej na to żeby kierownica działała z X360 - tam np. w przypadku Fanateca różnica za wsparcie kierownicy dla konsoli M$ wynosiła 70 euro!!!)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

W tej chwili nie ma co kupować kierownicy pod PS4 bo nie ma gier wyścigowych jak napisał pawel.GT6 spokojnie można skończyć bez męczenia się na padzie, na spokojnie na luzaku. Nie pamiętam żeby w GT6 było coś trudnego do zrobienia że kierownica jest potrzebna jak w przypadku GT5. 

 

Głęboko wierze że PS4 otrzyma sterowniki do tak popularnej kierownicy jaką jest G27, oraz inne tak samo. Chociaż to nie jest nic pewnego ponieważ z punktu patrzenia producenta bardziej opłacalne jest wyprodukować i sprzedać nową kierownice. Wówczas producent na tym zarobi, a co będą mieli z tego że będą wspierać kompatybilność z PS4 czy XboxOne? Czarno to widzę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...