Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Różnica pomiędzy DFP a Microsoft jest kolosalna. Będziesz zawiedziony. Kierownica M$ ma tak malutkie silniczki, że nigdy nie będzie ona zdolna do wygenerowania choć 50% takiej siły jaką posiada Logitech DFP. Niestety nie będzie moim zdaniem dobrej kierownicy do 360, jeśli nie zrobi jej Logitech na miarę DFP lub G25. O Logitechu FX wolę nie wspominać.

Odnośnik do komentarza
Grałeś może na DFGT w NFSy, burnouta ? jak się gra z takie gry arcadowe (czy da się w ogóle grać...)

 

Też mnie to interesuje. No i jak się sprawuje G25 w tych arcade'owych grach?

Wacham się - DFGT, G25 a może poczekać na G27.

Nie gram zbyt często we wyścigi, ale to w sumie tylko dlatego, że właśnie czekam na kupno kierownicy. Chcę kupić coś na lata, coś z czego będę zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany (G25 się kłania). Z kolei nie mam miejsca na jakieś wymyślne stelaże (tu by bardziej pasował DFGT). Sam posiadam prawo jazdy i nie ukrywam, że sprzęgło i zmiana biegów w trybie "H" badzo mnie kuszą (G25).

 

No i kwestia G27 - co z premierą? Tzn. wiadomo kiedy miałaby ona nastąpić? Jeśli zmienić ma się faktycznie tylko wygląd to nie ma sensu czekać (G25 wygląda hmmm "luksusowo", z kolei te diody i przyciski w G27 zamieniają ją w choinkę) chyba, że wraz z premierą potanieje G25.

 

Proszę o wyczerpujące odpowiedzi osób kumających i ogarniających temat ;)

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Co do NFS... ostatnim takim, w którego dało się grac przy użyciu DFP/G25 był chyba Most Wanted (ja grając jeszcze wtedy na PS2 bawiłem się świetnie, mogłem po przejściu całej gry zrelaksować się grając po 1-1,5h dziennie w NFS MW, a fun płynący z zabawy był niezmierny (oczywiście gra była dla kompletnego zrelaksowania się i wyluzowania - zwykła jazda po mieście i testowanie wozu, ponieważ kierownicy używałem głównie do gry w GT4, gdzie po kilkuset godzinach jazdy znałem te grę już tak dobrze, że czasami w nocy budziłem się bo śniły mi się nowe ustawienia do driftu - paranoja).

 

Co do gier ogólnie Arcade... miałem okazje zagrać u kumpla w MC:LA i NFS Undercover na swojej kierownicy i przyznam, że zadowolony to ja z tego nie jestem, w tych grach wymagana jest natychmiastowa reakcja, a nie siłowanie się z kierownicą :P Co innego mogę powiedzieć o normalnej jeździe (nie wyścigowej), tak samo bardzo fajny sposób na odprężenie i ciekawie można eksplorować miasta jeżdżąc spokojnie swoją bryką poginając "tylko"ok 200 km/h :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Jestem fanem wszelakich symulacji, ale czasem w dobre arcade zagram. Moja DFP od Logitecha ma ok 6lat a sprawuje się i wygląda prawie tak jak w dniu zakupu. Jestem przekonany, że Logitech Driving Force GT będzie godnym następcą.

Jeśli chodzi o arcadówki to grałem na niej w NFS Pro Street, Grid i Dirt i kilka innych mniej znaczących. W tym przypadku najlepiej kiera spisuje się przy pozycjach od Codemasters. Nie chodzi mi tu o fizykę pojazdów, która jest marna, lecz o same wrażenia z kierowania. W Dirt wstrząsy są solidne, kiera naprawdę wyrywa się z rąk, szczególnie przy prowadzeniu buggy. W Grid jeździłem sobie na kierownicy po torze testowym (solo) i wrażenia są wyśmienite. Przeklinałem co chwilę, że ta gra jest arcadówką do bólu... no ale czuje się na łapskach naprawdę wszystko, tarka na poboczach, uślizg kół, zmiana biegów... FF działa na 100%. W Pro Street sprawa wygląda nieco inaczej bo w tym przypadku fizyka pojazdów jest, delikatnie mówiąc, dziwna. Ale Pro Streeta kupiłem specjalnie na PS3 aby spróbować jazdy na kierownicy i muszę przyznać, że sprawiła mi sporo więcej frajdy niż jazda na padzie. Próbowałem też swych sił grając w F1 na PS3, ale tu znacznie lepsze czasy reakcji można osiągnąć na padzie choć Force Feedback działa nieżle. W F1 znacznie lepiej grało mi się na PS2 podobnie jak w przypadku GT na PS2 gdzie siła FF była była zdumiewająca.

 

Tak naprawdę wszystkim pragnącym poznać pełnię zalet prawdziwego systemu Force Feedback w DFP/DF GT/G25 proponuję zagrać właśnie w GT4.... emocje gwarantowane a wrażenia ciężko opisać słowami: Siła FF, kontrolowane poślizgi przy których nie utrzymasz kierownicy jedną ręką, ściąganie na tarkach, nadsterowność i podsterowność wozów skierowana wprost na twoje dłonie, "uciekanie" kierownicy podczas gwałtownego przyśpieszania, nierówności toru sprawiające, że jazda po prostej z prędkością 300 km/h to prawdziwe wyzwanie, hamowanie bez ABS-u do momentu gdy auto zaczyna stawiać bokiem a gdy odpuścisz hample kiera gwałtownie wyrwie się z rąk za sprawą "złapania" przyczepności, gdy auto podskoczy na nierówności lub tarce poczujesz utratę panowania bo kółko przez moment nie stawia żadnego oporu.... mogę tak pisać w kółko bo zostaje jeszcze jazda po szutrach i po mokrym. To właśnie dla GT4 kupiłem dobrą kierownicę i z bananem na twarzy nauczyłem się wszystkich torów na pamięć. Ta kombinacja DFP z GT4 uczy pokory podczas jazdy w realu i naprawdę najwierniej oddaje prawdziwą jazdę, a 900 stopni obrotu sprawia, że trzeba się nieźle nakręcić. Ta gra i dobra kierownica to potęga i mam nadzieję, że w GT5 będzie podobnie, bo po Prologue jestem mocno zawiedziony.

 

Więc jeśli nadal ktoś twierdzi, że dobry Force Feedback to dodatek zbędny, proponuję rundkę przy GT4 i DFP na torze Nurburgring. Jeśli się nie spodoba, to znaczy, że pad jest jedynym słusznym wyborem dla takiej osoby.

 

Na dzień dzisiejszy, gdybym wybierał kierownicę dla siebie, z całą pewnością była by to Logitech Driving Force GT. Wystarczą mi kosmetyczne zmiany w stosunku do DFP bo po co poprawiać coś co jest więcej jak dobre. G25 nie jest mi potrzebna bo jakoś na tę chwilę nie ma gier dla tak wyrafinowanego sprzętu. Psioczyłem swego czasu na zbyt wielkie kółko w G25, lecz po kilku rundach przy Ferrari Challenge stwierdziłem, że większe koło to zaleta.

 

PS: kilka moich spostrzeżeń, które znalazły się już na tym forum, można znaleźć tu: http://www.autopasje.republika.pl/kontakt.html

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza
Jestem fanem wszelakich symulacji, ale czasem w dobre arcade zagram. Moja DFP od Logitecha ma ok 6lat .....

 

 

Możesz mieć ją najwyżej 5 lat ;).

 

A co do wrażeń, FF jest o wiele silniejszy na 180st. niż 900. Jazda Nissanem R92CP w GT4 przy 180st z prędkością ponad 450km/h i siła FF ustawioną na 100% nie jest możliwa, chyba, że ktoś zamierza siłując się z kierownica urwać sobie ręce... :) polecam się przekonać na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Różnica pomiędzy DFP a Microsoft jest kolosalna. Będziesz zawiedziony. Kierownica M$ ma tak malutkie silniczki, że nigdy nie będzie ona zdolna do wygenerowania choć 50% takiej siły jaką posiada Logitech DFP. Niestety nie będzie moim zdaniem dobrej kierownicy do 360, jeśli nie zrobi jej Logitech na miarę DFP lub G25. O Logitechu FX wolę nie wspominać.

A to, to niby co jest? klik Poczytaj dokładnie wszystkie informacje o tych kółkach, pooglądaj porównania do G25 i recenzje na youtube i jeszcze raz się zastanów, czy faktycznie nie ma dobrej kierownicy do X0? ;)

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Zastanwiam się od kilku dni nad kupnem kierownicy do PS3. Zalezy mi zeby miała sprzęgło i zmiane biegów ( chyba to było "H" albo jakoś tak). Jak wygląda Logitech G25 w grach typu GT 5, MC w kwesti skrzyni biegów ( tylko sekwencyjna czy obie) i czy sprzęgło używa się taksamo jak w zwykłym aucie ( podczas ruszania i zmiany biegów? )

Edytowane przez Suboshi
Odnośnik do komentarza

Witam, niech mi ktoś napisze (ktoś kto posiada g25 + gt5p) jak wygląda kwestia sprzęgła w tej grze, wiem ze działa ale czy analogowo (tzn. gdy delikatnie puszczamy sprzęgło auto rusza powoli a gdy puścimy nagle szarpnie itp.) ? Czy może to całe sprzęgło to tylko taki pic na wodę fotomontaż? mam dfp i zastanawiam sie nad zamiana kółka ..

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Potwierdzenie doniesień o G27

 

G27 pojawiło się na oficjalnej stronie Logitecha.

 

http://www.gtplanet.net/logitech-g27-appea...mpanys-website/

Jedyne 329 funtów!!! Ja pierniczę ale sobie ceny śpiewają. Kto by pomyślał że akcesoria będą kosztowały więcej od samych konsol! Ja się wku*** jak przyszło mi zapłacić £39.90 za DualShock 3. Co za czasy!!

Odnośnik do komentarza

W arcade gorzje niż na padzie. Przetestowałem na ultra arcadowych grach jak NFS Undercover i Burnout 3. W przypadku B3 kiera mija się z celem. Trzymanie nonstop nitra przy równoczesnym skręcaniu odpada. Nie mówiąc o tym, że trzeba się nieźle naszarpać przy okazjii. Nie wspominam, że kompletnie dzikich nawyków można się nabawić jak ktoś za długo w takie coś na kiery pogra:D Ale dla przykładu: Nie potrafiłem przejechać kierą szybko trasy Formułą w B3. NIe wiem czy komuś się to udało. Osobiście odradzam. NIe do takich gier stworzono kierownice;D Chociaż pewnie w GTA grałoby się zacnie, gdyby były kompatybilne z Logitechami:D

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do G25 + gry arcade to da się tak grać czasem nawet całkiem przyjemnie. Ja z nudów odpaliłem kurzącego się NFS:PS i w sumie z kierownicą jedno oczko do oceny można dołożyć.

 

Sprzęgło w GT5P działa "digital" czyli jest albo go nie ma - niestety. Do tego na początku "miss-shiftuje" się strasznie i trzeba się przyzwyczaić - później już sam miód i przestaje się zwracać na to uwagę także naprawdę warto bo bolesne są tylko początki. Przy ruszaniu trzeba użyć sprzęgła i włącza się je "trójkątem" przed wyścigiem. Działają łopatki i normalna skrzynia "H".

 

- mam i bardzo polecam, stabilne, proste w złożeniu/rozłożeniu/przechowywaniu. Za tą cenę chyba ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Rewelka !!!

 

Co do czasów (porównanie tylko z GT5P) - u mnie była poprawa momentalna (all aids off + model jazdy pro) - kierownica daję dużo lepszą precyzję kierowania oraz władzy nad gazem i hamulcem. Łatwiej pokonywać łagodne łuki bez "dopikiwania" kierunku na padzie (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi), oraz dużo prościej hamuje się z odpowiednią siłą lub wychodzi z zakrętu z np 30% gazem co znacznie ułatwia hulanie mocniejszymi furkami (mniejsza podatność na "bączka" :D)

Edytowane przez Gerath
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie - mam pytanie, poniewaz przymierzam sie do kupna stojaka pod kierownice i samej kierownicy, czy jest jakis typ, ktory dziala zarowno pod konsola M$ jak i PS3? nie chcialbym kupowac 2 oddzielnie...

Czy ktos sie moze orientuje, czy LOGITECH DriveFX Axial Feedback do XBOX 360 pojdzie tez na PS3? :confused:

 

- mam i bardzo polecam, stabilne, proste w złożeniu/rozłożeniu/przechowywaniu. Za tą cenę chyba ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Rewelka !!!

Czy majac karte Visa Electron (mbank) moge zaplacic im w paypal ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...