Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Michał, ty w Forze 3 grasz na xboxowej kierownicy?

 

Grałem do niedawna - szajs się rozleciał :angry:

Ostatnio kupiłem Logi DFX, ale nie ma w tej kierownicy Force Feedback'u i nie jestem z niej zadowolony (mam na niej gorsze czasy niż na padzie).

 

A umiejętnościami z drogi się zupełnie nie sugeruj, bo pierwszy kontakt z kierą do konsoli będzie dla Ciebie szokiem - gwarantuję :D

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość pawel_k

da się grać na tych shifterach, podczas gry po prostu intuicyjnie się nimi operuje. spełniają więc swoją funkcję i nie przeszkadzają czy utrudniają gry. oczywiście lepiej by było mieć takie jak w G25/G27, sam szukałem nakładek ale nie znalazłem, nie wiem więc czy są....

 

w każdym razie większym utrapieniem tej kierownicy są pedały niż shiftery, więc jeśli jesteś jeszcze przed zakupem kierownicy i możesz sobie pozwolić na wydanie większej kasy to radzę kupić którąś z serii G

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

w każdym razie większym utrapieniem tej kierownicy są pedały niż shiftery,

 

Rozwiń swoją myśl :P

po prostu - pedały w DFGT wyglądają przy jakości kierownicy i jej force feedback'u jak jakaś zabawka wyrwana z kierownicy dla dzieci za 50zł od manty. zero precyzji, zero zróżnicowanej siły nacisku, po prostu tani plastik wsparty na jeszcze tańszej i cieńszej sprężynce. w gazie jeszcze to tak nie przeszkadza, ale precyzyjne dozowanie siły hamowania wymaga uwagi i skupienia się, a powinno być instynktowne i naturalne. czyli po prostu takie jak w genialnych pedałach w G25/G27 :)
Odnośnik do komentarza

@ Orion50 - warto przeczytać to http://www.frazpc.pl/b/229784. Tutaj chłopaki zastanawiają się, która kierownica lepsza. Najlepsze wnioski na samym końcu.

Jeśli chodzi o mnie to również potrzebuje kierownice do F1, także jesteśmy w podobnej sytuacji.

 

Mógłbyś dodać na czym polega ta słabość wykonania?

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Kierownica M$ nie jest warta nawet połowy tego co sobie producent za nią woła. O i le w grze sprawuje się dość przyzwoicie (całkiem niezły i dość dobrze wyczuwalny FF), o tyle jakość zastosowanych części woła o pomstę do nieba. Praktycznie wszystkie wewnętrzne części są wykonane ze słabej jakości plastików i nie są ze sobą idealnie spasowane, przez co bardzo łatwo o awarię. Kilkukrotnie użerałem się z wypadającymi sprężynkami z łopatek od zmiany biegów, w końcu mały metalowy ślizg oderwał się od plastiku i łopatki zaczęły chodzić ciężko, aż w końcu nie dało się komfortowo zmieniać biegów (przy szybkich redukcjach - jak w F1 - łopatki nie nadążały odbijać z należytą prędkością).

Kolejną wadą jest bardzo kiepski potencjometr od zakresu skrętu kierownicy. Jest on mało precyzyjny i kierownica ma przez to bardzo duży dead zone, dodatkowo wiele egzemplarzy ma źle skalibrowany ów potencjometr i kierownica zawsze będzie "patrzeć" minimalnie w lewo lub prawo, co w symulacjach jest nie do przyjęcia i bardzo utrudni grę.

 

Mniejszych lub większych wad konstrukcyjnych ta kierownica posiada jeszcze całe mnóstwo i długo by pisać.

Ja z całą pewnością tego bubla nie polecam, bo miałem dwa egzemplarze i z każdym były problemy. W pierwszym wytarła się wiązka kabli łącząca koło kierownicy z resztą elektroniki. Wysłałem kierownicę na gwarancję do M$. Po miesiącu dostałem nową sztukę z którą miałem potem całą masę ww. problemów.

 

Co do kierownicy Logitech DriveFX, to jest ona wykonana ZNACZNIE lepiej od kółka M$.

Pracuje bardzo płynnie, nie posiada luzów, ma znacznie lepszy i dokładniejszy potencjometr (można nawet ustawić jego czułość - są zdaje się 4 poziomy). Nie zaglądałem jeszcze do środka, bo niema takiej potrzeby :P , ale na bank zastosowane w niej części są znacznie lepsze - świadczy o tym kultura pracy całego kółka.

Tylko niestety dla mnie kiera ma jedną zasadniczą wadę - brak FF :confused:

Axial Feedback próbuje naśladować FF, ale to jednak nie to samo. Ja nie mogę się do tego przyzwyczaić... kompletnie nie czuje zachowania samochodu.

Niech świadczy o tym fakt, że lepsze czasy kręcę padem, co kiedyś gdy ogrywałem kierownice z FF było nie do pomyślenia. Natomiast jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z porządnymi kierami (Logi DFP, G25), to może się do AF szybko przyzwyczai i nie będzie to problem.

 

Tak czy siak z tych dwóch zdecydowanie polecam Logi DFX.

Odnośnik do komentarza

Ciężka sprawa. Pierwszy raz chcę kupić kierownicę i widzę , że wybór jest dość trudny..Kupić te od MS ale po pół roku sie rozsypie ?

A ten AF Logi jest dużo gorszy od FF ? Pytam jako osoba która nigdy wcześniej nie miała stycznośći z jakąkolwiek kierownicą w grach.

 

Hmmm... może nie tyle gorszy, co inny. Jako osoba nie grająca na kierownicy będziesz zadowolony :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy sobie realnie kto z niedzielnych graczy kupi kierownicę z serii G. Taka prawda że jedyny słuszny wybór to DFGT ze swoimi wadami i zaletami. Chyba że któreś z kierownic THRUSTMASTER świetne manetki zmiany biegów ale o kompatybilności z grami i jakości wykonania się nie wypowiadam bo nie wiem

Odnośnik do komentarza

Gdy już dorwiesz kółko, to od razu ustaw ją w najmniej czuły tryb pracy (dioda powinna mrugać jak najszybciej). Tylko ten tryb nadaje się do gry w simy, na pozostałych kiera jest zbyt czuła, a co za tym idzie wszystkie Twoje ruchy są bardzo nerwowo przenoszone na koła wirtualnego samochodu i bardzo trudno utrzymać optymalną linię jazdy (w najczulszym trybie ciężko jechać na wprost :lol: ).

Odnośnik do komentarza

Dostałem kierownicę w swoję łapki i co mogę powiedzieć. Wykonanie mnie pozytywnie zaskoczyło. Axial Feedback to całkiem co innego niż Force, ale na razie nie oceniam. Pierwsze wrażenie na plus. Jeśli chodzi o samą jazdę to frajda nieziemska, ale mój poziom spadł. Musiałem włączyć ABS i TCS bo nie umiałem się na razie ogarnąć. Udaje mi się kręcić w miarę niezłe kółka, po paru tygodniach może szybciej od nowa zacznę latać bez trakcji i ABS. Na razie się uczę. Kontry, zmiany biegów, to jest coś pięknego. Na razie testowałem tylko Fm3, ale zaraz biorę się za Race Pro. Na początku kółko było trochę za czułe i nie dało się jechać prosto, zwiększyłem trochę w opcjach martwą strefę i jest bomba. Tryb ustawiony tak jak mi Michał radził :) na Sim. Polecam wszystkim to kółko. Zwłaszcza, że ja za nie dałem jedyne 132 zł co jest moim zdaniem super ceną.

 

Ok. Jestem już po około 5 godzinach zabawy z kółkiem i mogę rozwinąć swoje wrażenia. Idzie mi coraz lepiej. Jestem już w stanie pojechać płynne kółko bez ABS'u i z wyłączoną kontrolą trakcji. W Forzie koło spisuje się genialnie, super przenosi wszelkie drgania, nierówości i tak dalej. Jeśli chodzi o Race PRO to także da się komfortowo grać. Jest trudno, ale na padzie też jest ciężko. Na kółku o wiele lepiej czuć wóz i ogólnie doznania są o wiele bardziej intensywne. Po całym wyścigu S klasą w Fm3 byłem po prostu zmęczony, a to o czymś świadczy. Niestety nie mam odniesienia co do innych kierownic, ale ten Logitech jest na prawdę dobrym sprzętem i polecam wszystkim, którzy mają wątpliwości. Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko F1 2010. Mogę powiedzieć, że nie ma chyba piękniejszej rzeczy w grach niż zakładanie kontr na Fujimi Kaido w swoim Subaru WRX 05 podczas driftu. Na kierownicy fun z gry można pomnożyć razy sto.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Witam, ma może ktoś doświadczenie z tym kółkiem ? http://allegro.pl/kierownica-ferrari-430-ffb-racing-force-gw-fv-nowa-i1225613716.html wygląd świetny, wykonanie też wydaje się na przyzwoitym poziomie i pedały lepsze. Grałem na LD FP i jak narazie jest to dla mnie świetna kierownica (pomijając serię G). Proszę o osoby którę miały z nią styczność o jakieś info, czy warto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...