Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_k

ma ktoś jakieś większe info nt. kierownicy Ferrari F430 Force Feedback Thrustmaster Racing Wheel?

 

chodzi mi o jakieś recki, szczególnie jak działa z ps3 (na stronie producenta jest napisane że jak na razie to jest wspierana tylko w Dirt 2 i Supercar Chalenge).

 

przyznam szczerze że po zobaczeniu recki tutaj

mam niezły zamęt w głowie.

Planuję kupić nową kierownicę zaraz po przeprowadzce do własnego mieszkania [OFFTOP]co miało być we wrześniu/październiku, ale jak działają polscy developerzy na rynku mieszkaniowym to szkoda gadać - więc moja rada: nigdy nie kupujcie mieszkania które nie jest w 100% oddane, a nie jeszcze się buduje, nawet jeśli już budynek stoi i zostały "tylko prace wykończeniowe na zewnątrz"[/OFFTOP], byłem przekonany że będzie to DFGT, tyle że ta kiera od Thrustmaster ma parę elementów które mnie przekonują:

- 270 stopni obrotu - wiem że wszyscy grają na 900 stopni, ale mnie ta wartość nigdy nie przekonywała w grach - za dużo kręcenia na nawrotach, a zakładanie kontry w poślizgu mnie zawsze denerwowało - namachać się rękami trzeba masakrycznie. Zawsze wolałem jechać nie odrywając rąk od kierownicy, sporo grałem na na tym Logitechu http://www.gameshome.com.sg/images/logitech/wheel_drivingforce_ex.jpg (ok. 180 stopni) i powiem szczerze w poślizgach znacznie przyjemniej jeździło mi się na niej niż na G25 czy DFGT

- metalowe, duże shiftery - coś co uwielbiałem w G25, i czego strasznie mi brakuje w DFGT (te małe przyciski to tania prowizorka). nawet w tej starej kierownicy co dałem linka wyżej były lepsze :(

- metalowe pedały o zmiennej sile nacisku - kolejna rzecz którą ta kiera góruje nad DFGT i wydaje się że nie odstaje wiele (jeśli w ogóle odstaje) od G25.

- super design i dobre wykonanie - wykonania nie ocenię bo nie dotykałem jej osobiście, ale w tej recenzji co zapodałem bardzo je chwalą.

 

Cena to ok. 600zł, sporo ale jeśli jakość jest na poziomie Logitech'a to myślę że byłoby warto. (chociaż teraz w komentarzach widzę że cena spadła w europie poniżesz 100 euro, więc powinna kosztować do 500zł)

 

To co mnie jak na razie odstrasza to marne wsparcie pod ps3 (kiera startuje więc może będzie lepiej), i na dobrą sprawę wielka niewiadoma jeśli chodzi o Gran Turismo 5. Jeśli bym wiedział że będzie ona wspierana na podobnym poziomie jak produkty Logitech'a (nie koniecznie osobne menu w ustawieniach, ale pełne wsparcie FF byłoby mile widziane) to bym się nie zastanawiał. "Manettino" to bajer, mogą go olać, ale właśnie tego wsparcia dla FF to strasznie się obawiam...

Może zatem macie jakieś doświadczenia w GT 3/4/5p (lub innymi konsolowymi symulacjami) z kierownicami obsługującymi FF innych producentów niż Logitech? dobrze działają? wolałbym nie wydawać 600zł na kierownicę i móc grać w nią tylko w Supercar Challenge i ewentualnie gry od Simbin na PC...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Rozkręcał już ktoś z Was oryginalną kierownicę M$?

W moim egzemplarzu właśnie "poszła" łopatka od zmiany na wyższy bieg, nagle coś w niej strzeliło i przestała odbijać do pozycji wyjściowej.

Do serwisu nie mam zamiaru jej po raz kolejny wysyłać, bo czas oczekiwania będzie pewnie bardzo długi, a pewnie i tak gwarancji nie uznają bo to uszkodzenie mechaniczne.

 

A obchodziłem się z nią bardzo delikatnie - jednym słowem szajs.

 

Edit: problem rozwiązany :)

Przyczyną awarii była malutka sprężynka, która jest zamontowana w łopatce. Sprężynkę włożyłem na swoje miejsce i hula, niestety gdzieś wypadł malutki metalowy ślizgacz po którym owa sprężynka powinna "jeździć", i teraz chodzi po gołym plastiku, przez co nie ma należytej płynności. Samo włożenie sprężynki na miejsce jest dość proste, ale i tak musiałem rozkręcić całą kierownicę aby powypinać wszystkie taśmy łączące wieniec z całą resztą.

 

Swoją drogą jak zobaczyłem wnętrze tej kierownicy to się przeraziłem. Wszystkie zębatki są wykonane z plastiku i sprawiają wrażenie bardzo nietrwałych :confused:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Gram sobie właśnie w demo GT5 na kierownicy, która mnie wkurza że tak powiem. Jak prostuje koła sama mi jeszcze kręci w lewo i prawo. Żyje własnym życiem. Przecież to są samochody Gran Turismo ze wspomaganiem, a czuję, jakbym traktorem jeździł. Właśnie zmieniłem force'a z 5, na 1. Kierownica to DrivingForce PRo . Czy to normalne?

 

Jak zmienić ten zakres obrotów. Ten Nissan nie ma kręcenia kierownicą 1,5 razy w jedną stronę...

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników "ścigałek" . Posiadam x360 i chciałbym zacząć grać na kierownicy w gry typu Forza3 czy zapowiadane F1 a nie mam zbyt dużo do wydania na "kierowajke" ponieważ kupuje TV, tak więc moje pytanie brzmi która kierownica z niżej wymienionych będzie kompatybilna z w/w grami? Wiem, wiem ciężko stwierdzić z F1 którego jeszcze nie ma ale są przecież kierownice które otrzymują tak zwany support i można na nich grać długi czas nie obawiając się o kompatybilność.

 

Oto modele na które mogę sobie pozwolić:

 

 

http://allegro.pl/item908628904_kierownica_logitech_formula_force_ex_gratis.html

http://allegro.pl/item913101626_salon_logitech_formula_vibration_feedback_gwar_24m.html

http://allegro.pl/item918160245_gaming_logitech_driving_force_wireless_promo.html

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich miłośników "ścigałek" . Posiadam x360 i chciałbym zacząć grać na kierownicy w gry typu Forza3 czy zapowiadane F1 a nie mam zbyt dużo do wydania na "kierowajke" ponieważ kupuje TV, tak więc moje pytanie brzmi która kierownica z niżej wymienionych będzie kompatybilna z w/w grami? Wiem, wiem ciężko stwierdzić z F1 którego jeszcze nie ma ale są przecież kierownice które otrzymują tak zwany support i można na nich grać długi czas nie obawiając się o kompatybilność.

 

Oto modele na które mogę sobie pozwolić:

 

 

http://allegro.pl/item908628904_kierownica_logitech_formula_force_ex_gratis.html

http://allegro.pl/item913101626_salon_logitech_formula_vibration_feedback_gwar_24m.html

http://allegro.pl/item918160245_gaming_logitech_driving_force_wireless_promo.html

 

Zdaje się każda z wymienionych przez Ciebie "kierowajek" nie jest kompatybilna z X360.

 

Tu masz Xbox'owy odpowiednik: http://allegro.pl/item910679371_logitech_xbox360_drive_fx_super_kierownica.html

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

 

Zdaje się każda z wymienionych przez Ciebie "kierowajek" nie jest kompatybilna z X360.

 

Tu masz Xbox'owy odpowiednik: http://allegro.pl/item910679371_logitech_xbox360_drive_fx_super_kierownica.html

 

 

Wielkie dzięki za informacje teraz w takim razie drugie pytanie czy ktoś używa/używał tej kierownicy i może mi coś o niej powiedzieć, czy można ją zakupić nie obawiając się, że będą jakieś komplikacje z kompatybilnością i usterkami? Sorka, że zadaje takie pytania ale jestem "zielony" w tym temacie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę cenę oraz to, że nie miałeś wcześniej do czynienia ze sprzętami z wyższej półki, to chyba warto na początek taką kiere kupić.

Na pewno będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż gra na padzie, a co do usterkowości to nie powinno być źle, w końcu to Logitech ;)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja chcę kupić kierownicę z myślą o PS2 (teraz) i PS3 (w przyszłości). Kiedyś miałem Driving Force EX i grało się spoko, ale już wtedy to nie było to. Kierownica była hałaśliwa i nie działały łopatki do zmiany biegów (kupiłem nową w MM). Tym razem byłem nastawiony na kupno DF GT, ale ona też jest głośna (granie w nocy u mnie w tym momencie odpada). Dlatego zdecydowałem się na G25. Powoli zbliża się premiera GT5 :biggrin: , dlatego nie ma co liczyć na niskie ceny niestety... W dodatku muszę się pospieszyć, bo niedługo może już nie być dostępna z racji wprowadzenia modelu G27 :confused: Na półce leży sobie GT3, ale na padzie nie chce się już grać...

 

EDIT

Teraz to dopiero mam dylemat. W ramach gwarancji dostanę nowe PSP w bundle packu z Tekkenem 6. Pytanie czy od razu konsolkę sprzedać i kupić G25 + WheelStandPro... Z drugiej strony nadchodzący MGS Peace Walker zapowiada się obiecująco. No nic, może test G25 (podobno takowy będzie) w kwietniowym PSXie rozwieje moje wątpliwości.

Edytowane przez kami30004
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ta kierownica co podałeś chyba nie ma pedałów ;)

 

 

a co do DFGT - sam chciałem w końcu kupić, udaję się do sklepu gdzie z kolegą kupowałem ją kilka miesięcy temu za 349zł, a tu zonk - teraz kosztuje 449zł ! :shok: patrze na allegro i faktycznie, nówki najtaniej od 420zł, używki 350-370zł. masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza

No to ładnie ;D

 

 

 

 

To nawet nie pytam o resztę, pewnie o 900* można zapomnieć.

 

Ma ktoś pomysły gdzie można się rozejrzeć za używkami DFP? Przekopałem pół internetu i jedynie na hamerykańskim amazonie jest dobra oferta, ale tam to mi cło do.je.bią, przesyłkę i wyjdzie z 500 zł :D

 

 

Odnośnik do komentarza

No to ładnie ;D

 

 

 

 

To nawet nie pytam o resztę, pewnie o 900* można zapomnieć.

 

Ma ktoś pomysły gdzie można się rozejrzeć za używkami DFP? Przekopałem pół internetu i jedynie na hamerykańskim amazonie jest dobra oferta, ale tam to mi cło do.je.bią, przesyłkę i wyjdzie z 500 zł :D

 

A jak chciałem sprzedać DFP w perfekcyjnym stanie (wręcz sklepowym) za bezcen, to chętnych nie było :P

Odnośnik do komentarza

Teraz, to sprzęcik zostaje już u mnie do końca :)

Właśnie zaczął się sezon F1, i mam ostatnio ogromną chęć grać w rFactora, a ta kiera w tej grze spisuje się wręcz doskonale.

No i pewnie przyda mi się, gdy ponownie kupię PS3 przy okazji premiery GT5 (kiedyś może w końcu ta gra ujrzy półki sklepowe :lol: )

Odnośnik do komentarza

Kto posiada kierownice Logitech G25 i ps3? jak się sprawuje ile gier obsługuje sprzęgło

Miałem kiedyś kierownice logitecha MOMO Racing Force i naszła mnie chęć na G25.Tylko nie wiem czy warto podobno nie działa z MotorStorm w Toca Grid opinie są podzielone wiec zastanawiam się czy warto wywalić tyle kasy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z was oddawał już g25 na naprawę gwarancyjną. Czy to gwara door-to-door? Kierownica którą chciałbym serwisować kupiona była w Szwecji, czy nie będzie problemu z uznaniem gwarancji w Polsce? Ile trwa naprawa?

 

EDIT

Po przetestowaniu na PC okazało się, że kierownica jest w pełni sprawna. Ale szczegóły dot. gwarancji są jak najbardziej mile widziane;)

Edytowane przez kami30004
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

wiem że pewnie czegoś takiego nie ma ale wolę się upewnić - czy do kierownicy Driving Force GT widział ktoś jakieś nakładki na shiftery które z przycisków zrobią prawdziwe łopatki? raczej nie ma, ale skoro do dual shocka coś takiego jest to kto wie ;) ( http://images.google.pl/images?q=TRIGGERS+GIOTECK - jakby coś to bardzo polecam)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Siemanizacja!

 

Jako świeżak na gruncie kółek (dziś kupiłem 4 miesięczną kierownice Logitech Driving Force GT), mam pytanie.

 

Po pierwszym szoku (jak się trudno jeździ - trudniej niż w realu :) ), zaczyna mnie zastanawiać pewna sprawa czy w grach takich jak F1 CE lub Dirt 1, gdzie koło ma zakres ok 180-200 stopni, to czy nie powinno się one blokować? Np w takim F1 widzę że powiedzmy po tych 200 st. auto bolid dalej nie skręca ale ja mogę jeszcze bez sensownie kręcić. Podobna sytuacja w CM Dirt 1

 

Kierownica nie powinna się blokować? może gdzieś to się ustawia w opcjach gier (ale nie zauważyłem).

 

Przy okazji, nie wiem czy to dobry temat ale jakie pozycje byście polecili do kiery ? (Po za F1 CE i GT5P)

 

pozdro i z gówry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

DF GT nie posiada chyba mechanicznej blokady zakresu obrotu (jeśli się mylę, to mnie poprawcie), co jest o tyle dobre, że nie ma możliwości tej blokady ukręcić :P. Natomiast powinna być wyczuwalna granica obrotu, spowodowana większym oporem stawianym przez silnik od FF. Po prostu kręć kierownicą na tyle, na ile dana gra się kalibruje ;).

Co do świetnych gier pod kierownicę, to polecam Dirt 2 :). Mimo, że gra ma naleciałości arcade, to zabawa i tak jest przednia :)

Odnośnik do komentarza

Po prostu kręć kierownicą na tyle, na ile dana gra się kalibruje ;).

 

 

A gdzie to sprawdzić na ile stopni jest skalibrowana?, na wyczucie, czy za zwyczaj jest to gdzieś podane w opcjach danej gry? Takie oznaczenie jest np w F1 CE albo GT5p?

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Spróbuj powoli kręcić kierownicą i zwróć uwagę, kiedy opór stanie się większy. Choć nie mam pewności, czy coś takiego na konsoli w ogóle występuje, bo na DF GT grałem tylko na PC, a tam za kąt obrotu odpowiada sterownik Logitech Profiler.

Z tego co pamiętam, to w opcjach GT5:P nie ma możliwości zmiany kąta obrotu - tam powinno cały czas hulać na 900 st.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Przy okazji, nie wiem czy to dobry temat ale jakie pozycje byście polecili do kiery ? (Po za F1 CE i GT5P)

ja polecam Ferrari Challenge i Supercar Challenge - pozycje graficznie słabe ale pod względem modelu jazdy są to top-simy na ps3.

koledzy z pracy też bardzo chwalą jazdę na kierownicy w NFS: Shift...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...