Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, co Wy tacy nerwowi jesteście :D Chciałem tylko posłuchać rad fachowców. Osób grających chociażby w Forze na kierownicy jest napewno wiele. Może macie jakieś swoje spostrzeżenia co do różnych ustawień kierownicy. Ja motorsportem na konsolach bawię się już od kilku (zaryzykuje stwierdzenie że nawet od kilkunastu :yes: ) lat i jak sięgam pamięcią od zawsze jeżdzę autami z wyłączonymi ABS-ami, TCS-ami, itp... a skrzynia tylko manual. Na początku na ps1, póżniej ps2, a teraz na X-ie podstawowym kontrolerem był pad który przy moich ustawieniach gry dawał mi wiele frajdy z jazdy. Wiele nocy nieprzespanych spędzonych przed konsolą w dąrzeniu do jak najlepszego czasu już w moim przypadku minęło i w tej chwili przeszedłem na konsolową emeryturę. Warunki mi pozwoliły że mogłem na stare lata w końcu zaopatrzyć się w porządną kierownicę + konkretny stojak WSP i ten zestaw powinien mi zapewnić wielką frajdę z jazdy!!!! Ale na razie mnie wqrwia, jak sterując kierownicą osiągam gorszy czas niż na padzie :angry2: . Może faktycznie tak jak Siarex mówisz potrzeba czasu, ale myślę że sporo riderów może zapodać swoje propozycje ustawień......Pzdr

Odnośnik do komentarza

myślę że sporo riderów może zapodać swoje propozycje ustawień......Pzdr

nie.

 

do tego trzeba samemu dojść. jeśli zmienisz ciśnienie w oponach to ja tobie nie napisze jaki to będzie miało efekt. sam się przekonaj. najlepsze jest eksperymentowanie. niby mogę coś napisać ale wówczas lata mojej ciężkiej pracy pójdą się kochać. no i najważniejsze że ps1 i ps2 to nie są platformy na których wydano gry zbliżone do sim. w których jakakolwiek zmiana miała by istotne znaczenie. zapodaj sobie coś na komputer, GTR 2 na przykład tylko żeby mnogość opcji cie nie przeraziła bo mnie na początku tak to odrzuciło że przez pół roku tam nie zaglądałem ale wyścigi online to nie zabawa dla dzieci i trzeba było długo dorastać, gdy zacząłem sie sam bawić w ustawieniach auta różnice czasowe malały regularnie.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Wczoraj dostałem Driving Force GT, odpaliłem GT5:P i muszę przyznać, że różnica w porównaniu do Driving Force EX na X360 jest baaardzo duża. FF działa zupełnie inaczej, dużo bardziej realistycznie, pedały też są wygodniejsze. szkoda, że shifter nie jest w układzie H, nawet bez sprzęgła. Generalnie zakup jak najbardziej trafiony.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. Chce zamówić kierownice logitech G25 oraz wheelstand pro (zaje..sta polska produkcja) www.wheelstandpro.com, ale zanim to zrobie chciałbym sie dowiedzieć jakie gry na PS3 sa w pełni lub prawie w pełni obsługiwane, oraz czy ktoś miał doczynienia z tym wynalazkiem, recenzje są bardzo pochlebne, ale chciałbym o pare rzeczy zapytać.

Dzięki

Odnośnik do komentarza

do każdej gry wychodzą patche które poprawiają działanie gry. dodatkowo wprowadzana jest obsługa coraz to nowszych urządzeń, i tak w chwili obecnej nie G25 jest aktualizowana ale G27 a to znaczy że z G25 żadna gra nie ma problemów. Tak więc z listy absolutnie najnowszych z pewnością nie będziesz miał problemów z :

 

Ferrari Challenge

Supercar Challenge

Need For Speed: Shift

GT 5 (gdy sie pojawi)

 

ja nie mam problemów nawet z takimi starociami pod ps2 jak RBR, WRC Evolved i GT4, konsola wykrywa kierownice bez problemów i tak samo w grach działa bez zarzutu. A ja pisze o PS2 :) sprzęcie z przed milionów lat. Po zakupie G25 wszystkie gry na PS3 będą działać z G25.

Odnośnik do komentarza

jak to nie?? najnowsze zawsze obsługują. w shift nie sprawdzałem bo to porypana gra ale bardziej profesjonalne jak Ferrari i Supercar mają a no i shift tez ma 900 stopni i 360, ale chyba można zmieniać. zresztą wszyscy i tak czekają na GT 5 które pewnie każdego rozczaruje bo nie ma tego i nie ma tamtego albo ma to i tamto a nie powinno mieć. anyway warto kupić G25 bo w tej chwili to chyba najlepszy wybór. multi platformowa kierownica

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy to dobry temat, jeśli nie to z góry przepraszam.

Dzisiaj odkurzyłem kilkuletnią kierownicę Speedlink 6698.

Zazwyczaj po podłączeniu z zasilaczem kierownica się ustawiała (kręciła się w obydwie strony, powracając na środek), niestety dziś wychyla się tylko w lewą stronę i już nie powraca, taka jakby zwiecha - dlaczego? Jakaś usterka? Da się to naprawić?

Mogło to być spowodowane graniem bez zasilacza? Bez tego niby FF?

 

Nie jestem jeszcze pewny czy do tej kierownicy mam odpowiedni zasilacz, jak mówiłem kierownica trochę przeżyła.

Czy mógłby mi ktoś podać link do zdjęcia zasilacza, ewentualnie napisać z jakim napięciem powinien działać zasilacz.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie, mam krótkie pytanie. Czy warto zakupic oficjalną kierownice do X360 ? Chodzi mi tu na razie wyłącznie o granie w trzecią Forzę, jak sie ta kierownica spisuje w tej grze..Oficjalna kiera MS do oficjalnej gry MS, więc niby powinno byc dobrze, ale opinie są różne. Dlatego chcę sie dowiedziec czy warto, bo niemal 4 stówki to niemałoo. Ale w sumie dla trzeciej Forzy kupiłem Xboxa, gierka fantastyczna, więc do pełni szczęścia brakuje mi porządnej kierownicy, a ta jest jedynym chyba wyborem dla Xboxa - w nowym Extrimie jest co prawda opis kółka Porsche, ale tysiąc złotych to cena nie na moją kieszeń. Dlatego poradźcie, czy łykac czy odpuścic i pozostac przy padzie..

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz najlepszej możliwej kierownicy do X'a za rozsądne pieniądze, to nic lepszego nie ma.

Sam posiadam takową i jestem z niej bardzo zadowolony. Trzecia Forza jest bardzo dobrze skalibrowana pod tą kierownicę, i kąt obrotu który ona posiada (coś ponad 200 st.) w zupełności wystarcza. FF choć nie tak mocny jak w kierach Logitech'a, to spełnia swą rolę znakomicie. Wszystkie efekty jak zerwanie przyczepności itp. są doskonale wyczuwalne. Manetki do zmiany biegów są duże i bardzo wygodne.

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z high-end'owymi sprzętami od Logitech'a, to będziesz zachwycony jakością tej kierownicy.

Pamiętaj tylko, aby brać jak najnowszy egzemplarz, pozbawiony wad poprzedniczek.

 

Edit: Jedyny mankament tej kierownicy, to dość dziwna podstawa pedałów (same pedały są bardzo dobrej jakości), do której trzeba się przyzwyczaić ;)

Edit 2: Przy padzie broń Boże nie pozostawaj, toż to profanacja tak świetnej gry (w Dirt'a 2 również gra się kapitalnie na tym kółku).

 

Edit 3: po dłuższym użytkowaniu kierownicy Microsoftu stwierdzam, że to szajs jakich mało. Kierownica jest bardzo awaryjna i tandetnie wykonana w środku (delikatne plastiki). Omijajcie ten badziew szerokim łukiem... kasę lepiej spożytkować na browar, a i jeszcze może na Logitecha Drive FX zostanie.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...