Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś sensownego stanowiska wyścigowego do kierownicy Logitech G25

Wazna jest dla mnie żeby było stabilne i nie goniło na boki przy ostrej jeździe. Wypatrzyłem takie cudo na alledrogo

 

http://allegro.pl/symulator-rallystpro-stojak-pod-kierownice-g25-g27-i1226520196.html

 

Pytanie czy kotś grał na czymś takim lub widział na żywo ? Jest to warte swojej ceny ?, bo to kupa kasy której nie chce wyrzucić w błoto

Edytowane przez kiender
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Witam, ma może ktoś doświadczenie z tym kółkiem ? http://allegro.pl/kierownica-ferrari-430-ffb-racing-force-gw-fv-nowa-i1225613716.html wygląd świetny, wykonanie też wydaje się na przyzwoitym poziomie i pedały lepsze. Grałem na LD FP i jak narazie jest to dla mnie świetna kierownica (pomijając serię G). Proszę o osoby którę miały z nią styczność o jakieś info, czy warto.

Sam niestety na niej nie grałem, ale parę stron wcześniej dawałem link do filmu gdzie był bardzo porządny test. I z niego wynikało że na pewno warto kupić.

 

Ja od siebie dodałbym jedno - jeśli stoisz przed kupnem kierownicy to wstrzymaj się do czasu premiery GT5 - po premierze gry będzie dokładnie wiadomo jak gra wspiera tą kierownicę. Bo jakością wykonania na pewno przebija kierownice od Logitecha (poza serią G), w grach na PC na pewno byłbyś mega zadowolony, ale jak się okaże że w grach na ps3 (a w szczególności w GT5) obsługa jej będzie znacznie gorsza niż DFGT, to ja bym wybrał jednak DFGT lub dołożył do G25/G27. Jak obsługa będzie dobra to sam się zastanowię nad zamianą swojego DFGT na właśnie tą kierę co pokazałeś...

Odnośnik do komentarza

Jednak zaczynam się powoli przyzwyczajać do Axial Feedback w Logi DFX :P

Wczoraj pograłem dłużej i udało mi się poprawić o 0,4s. mój dotychczasowy rekord Viperem na Circuit de Catalunya w FM3 :) Poprzedni czas kręciłem na kółku od MS. W moim przypadku dużego przyzwyczajenia wymagało to, że Logi DFX stawia bardzo niewielki opór w porównaniu do kółek z FF, oraz brak charakterystycznego wyrywania się kierownicy z rąk przy agresywnym atakowaniu tralek (niby jest to sygnalizowane jakąś tam wibracyjką, ale to zdecydowanie co innego). Duży problem sprawia też to, że całkowicie nie ma efektu utraty przyczepności na tylnej ośce, przez co mam duże problemy z wyczuciem co mocniejszych fur.

 

Tak czy owak jestem coraz bardziej zadowolony z tej kierownicy, tym bardziej, że kosztuje ona grosze.

Dziś na ostre testy powędruje Dirt 2 :)

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanko. Warto zakupić kierownicę Logitech Driving Force Ex? Głównie mam zamiar grać na niej w F1 2010 później może w GT 5. Rozchodzi się głównie o kasę bo trochę jej ostatnio ubyło i za bardzo mnie teraz nie stać na driving force gt, a na padzie nie ma takiego komfortu grania jak na kierownicy. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanko. Warto zakupić kierownicę Logitech Driving Force Ex? Głównie mam zamiar grać na niej w F1 2010 później może w GT 5. Rozchodzi się głównie o kasę bo trochę jej ostatnio ubyło i za bardzo mnie teraz nie stać na driving force gt, a na padzie nie ma takiego komfortu grania jak na kierownicy. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

sam sobie przed chwilą odpowiedziałeś - mnie nie stać na fanateca więc kupiłem logi drive fx - na moje ściganie starczy - od jutra testy - kiera + forza 3

Odnośnik do komentarza

Do GT5 się ta kiera kompletnie nie nada :confused:

Mój brat taką miał i w GT5P nie dało się na tym grać, bo GT5P do komfortowej gry wymaga kiery z 900 st. obrotu.

Tak po prostu skalibrowane są ustawienia w grze i nie dało się ich zmienić... wątpię, by w pełnym GT5 uległo to zmianie.

 

Efekt jest mniej więcej taki, jak grając w FM3 na Logi DFX ustawimy najczulszy tryb - byle ruch kółkiem i fura tańczy po całej trasie.

Odnośnik do komentarza

To już nie wina kiery tylko PD, że nie dali trybu dla kierownic gdzie zakres skrętu jest mniejszy. Ja z kierownicy jestem prze zadowolony i jestem pewien, że z F1 2010 będzie mega fun. Zwłaszcza, że Drive FX jest oficjalnie supportowane przez grę Codemasters, Spodziewajcie się solidnej recenzji na http://hardplayer.pl ;]

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Bzdury gadacie, ta kierownica jest w pełni wspierana w GT5p i na 100% podobnie będzie w pełnym GT5, nawet w ustawieniach są specjalne dla niej konfiguracje. Jeśli ktoś nie ma kasy na DFGT to zwykły EX też da wiele frajdy. Sam przechodziłem pierwszy raz GT5p na starym Logitechu Force Feedback (tym robionym pod GT3) i było bardzo przyjemnie.

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

no nie wiem, ja nie miałem problemów, jest czuła ale da się to łatwo opanować, a mniejszy obrót pozwala dużo łatwiej opanować poślizgi. teraz śmiagam na DFGT i oczywiście jest fajniej, ale na EX da się bez problemu grać

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew, ale mam jeszcze jedno pytanie możliwe, że głupie :tongue: ale to tylko dlatego, że to będzie moja pierwsza kiera i jeszcze się tak nie orientuje w temacie. Czy jest osobny model tej kierownicy (logitech driving force ex) zarówno na ps2 i ps3, jeśli tak to czym się różnią? No chyba, że jest jeden kompatybilny od razu z ps2 i ps3.

Odnośnik do komentarza

Polecam odwiedzić alledrogo za swoją kiere Logitech Driving Force GT zapłaciłem 403zł tydzień temu brałem (w sklepie nie dla idiotów mieli za 499zł !!!) wysyłka była kurierska z krakowa i na drugi dzień kiera była u mnie. Kierownica warta wydanej każdej złotówki. :thumbsup:

Edytowane przez porschman
Odnośnik do komentarza

o widzę że na alledrogo kierownica którą mi podaliście i za 389 można nabyć:), jeżeli jest warta zakupu chyba się skuszę:). jestem, laikiem w dziedzinie wyscigów(ostatnie w jakie grałem to gran turismo 2 w 1999roku:P), ale jak patrze na część piątą to myślę o skuszeniu się na secik gt5+kierownica:), prawda to ze w część piatą padem nie da się praktycznie grać??

Odnośnik do komentarza

Brednie - jak ma w miarę stabilny stół lub ławę, to da się bardzo komfortowo grać (ważna jest tylko odpowiednia wysokość blatu). Gram tak od wielu lat i jakoś nie narzekam, choć ostatnio zastanawiam się nad zakupem jakiegoś stojaka, bo robię się coraz bardziej leniwy i nie chce mi się za każdym razem montować i demontować kierownicy do ławy - tak to odstawi się kierownicę razem ze stojakiem do konta i po problemie.

 

Edit: tak w ogóle, to jeszcze chyba każdy z nas został obdarowany przez Bozie parą rączek i rozumkiem, więc przy niewielkim nakładzie pracy i praktycznie zerowych kosztach, porządne trzymadełko można sobie zrobić samemu. Wystarczy tylko chcieć ;)

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...