Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

E tam nie zasłużył, przecież magister wytłumaczył w temacie, że Bacca o dwie klasy lepszy od Dżeko. Występy w tej kolejce to kolejny dowód, potęgi Kolumbijczyka po prostu nie da się zatrzymać, defensorzy po kątach. No i ta produktywność jako dowód, 2 zdobyte gole przez ostatnie 4 miesiące ligi.

 

 

Nie no a tak serio to Donnaruma jest dobry i wygrywa mecze, bywa. Wspaniały golkiper, jeden z najlepszych. 

 

Pierwszy od ok. 48 lat dobry mecz Gerarda Deulofeu. No cóż, kariera Katalończyka to najlepsze przypomnienie, że największe gwiazdy rozgrywek U-19 niekoniecznie daleko na tym zajadą w seniorze. Właściwie to 90% z nich zawodzi. Tylko niektórzy nie, jak np. Fernando Torres, albo może teraz Marco Asensio (który ma za sobą dobry dorosły sezon, wiem że teraz w Realu jest wciskany po kątach). Deulofeu ciągle jest młody i piknie zamiata nogami. Emil Krafth, który niedawno zatrzymał Payeta w meczu Francja-Szwecja, kompletnie sobie z Deulofeu nie radził. Ha!

 

 

O Ligę Mistrzów już się nie ma co martwić. Tak jak podejrzewałem, oliwa wypływa i ACM już nie jest i tak w zasięgu podium, a na miejscu 7., które wydaje się bardziej adekwatne do gry. Za rok Włochy będą pewnie miały 4 miejsca w Lidze Mistrzów, ale wtedy być może Inter rozwinie się w czwartą ekipę, której nie żal delegować na ten poziom. Mecz z Juve był dobry, solidny, i udowodnił, że ekipa coraz lepiej się trzyma. Dobrze bronią, a to podstawa. Gagliardini to na razie kapitalny transfer. Wiadomo, jak grał w Atalancie, ale mimo wszystko to, że od pierwszego meczu w nowym klubie trzyma taki poziom, to wielki traf. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że nie miał asyst do tabelki, tylko że ogólnie nie pomagał Evertonowi wygrywać więcej meczów, z czym bez wątpienia zaczęli zgadzać się też trenerzy Evertonu. Deulofeu fajnie się ogląda powtórki najlepszych rajdów i ogólnie był tym ostatnim podającym w ekipie, no ktoś musi być, ale gorzej z pracą, pressingiem, nietraceniem piłki w co drugiej akcji (z obowiązkowymi sekundami na robienie miny typu "jak to panie, ja straciłem piłkę, niesamowite, faulowali mnie chyba"). Tacy gracze są najlepsi przeciw rywalom po prostu słabszym.

 

Na szczęście Deulofeu sam w wywiadach mówi, że dla niego się liczy zdobywanie goli i asyst, a nie jakieś tam drużynowe tiki taktiki i defensywa, więc na pewno jest też przekonany patrząc w Transfermarkt, że "wymiata", a pewność siebie to podstawa.

 

 

Suso sobie jakoś radzi, w sumie jest jednym z lepszych piłkarzy Milanu, tak że...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Potencjał w ofensywie mają kosmiczny - kwestia tylko tego, żeby drużyna miała "dobry dzień", a pokonanie takiego Realu jest jak najbardziej możliwe. 

 

Dzisiaj dobra okazja, aby się przekonać czy Napoli będzie kontynuować swoją dyspozycję z meczu z Bologną. Tym razem na drodze staje Genoa.

 

Piotrek Zieliński pewnie znowu zacznie w pierwszym składzie. Co ten chłopak gra tak od grudnia to ja nawet nie :obama: Śledząc jego ostatnie postępy, pozostaje tylko modlić aby bozia nie poskąpiła mu rozumu i szczęścia w karierze. Jeśli wszystko razem zagra to jestem zdania, że największe kluby Europy będą się o niego zabijać.

 

Piłkarzy o takiej motoryce jak Zieliński w swoim życiu widziałem może kilku - aż nie będę wymieniał nazwisk, żeby nie zapeszać. :banderas:

 

Dodać do tego technikę, przegląd pola i to, że potrafi się poświęcić dla drużyny to przy odpowiedniej pracy z Piotrka będzie prawdziwe monstrum.

 

I pewnie nie doczekamy w naszym kraju grajka o takich predyspozycjach przez najbliższe kilkadziesiąt lat. 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że nie miał asyst do tabelki, tylko że ogólnie nie pomagał Evertonowi wygrywać więcej meczów, z czym bez wątpienia zaczęli zgadzać się też trenerzy Evertonu. Deulofeu fajnie się ogląda powtórki najlepszych rajdów i ogólnie był tym ostatnim podającym w ekipie, no ktoś musi być, ale gorzej z pracą, pressingiem, nietraceniem piłki w co drugiej akcji (z obowiązkowymi sekundami na robienie miny typu "jak to panie, ja straciłem piłkę, niesamowite, faulowali mnie chyba"). Tacy gracze są najlepsi przeciw rywalom po prostu słabszym.

 

Na szczęście Deulofeu sam w wywiadach mówi, że dla niego się liczy zdobywanie goli i asyst, a nie jakieś tam drużynowe tiki taktiki i defensywa, więc na pewno jest też przekonany patrząc w Transfermarkt, że "wymiata", a pewność siebie to podstawa.

 

 

Suso sobie jakoś radzi, w sumie jest jednym z lepszych piłkarzy Milanu, tak że...

 

Zgadzam się z dużą częścią tego co piszesz o Deulofeu, bo wiem jak on gra - no ale ciężko oczekiwać by młody Hiszpan z Barcelony z drygiem do dryblingu grał inaczej, jakoś harował w pressingu czy defensywie.

 

Ale nie podałem "statystyk" jak to mam w zwyczaju heh nie wiedząc jaki one miały skutek. W pewnym momencie sezonu wrzuty Deulofeu na Lukaku były jedynym źródłem goli Evertonu i gdyby nie one, to Everton może nie spadłby z ligi, ale raczej walczyłby o utrzymanie. Sam nie wygrywa Evertonowi meczów, bo jest za słaby, bo tak jak pisałem, nie umie strzelać goli i ma słabe wykończenie. Wypożyczenie do Milanu nie znaczy że w Evertonie jakoś stracili zaufanie do niego, to raczej szansa na odbudowanie się, bo ostatnio w Premier League się dusił. Nie jest gorszy od takiego Mirallasa czy Lennona. Ja tam myślę że jeszcze sporo dobrego pokaże, bo gość ma talent, po prostu musi grać konkretniej.

Odnośnik do komentarza

Ogladam sobie ten mecz Napoli i Zielinski gra calkiem fajnie. Fajnie tez slucha sie komentatorow ktorzy nie spuszczaja sie nad kazdym jego zagraniem ani nie gadaja o transferze do Realu za 70 mln ojro.

 

Bardzo mila odmiana po meczy Hull gdzie uslyszlaem historie wszystkich polskich grczy z pola w PL i liste marzen Grosickiego.

 

 

Zieliński gol i gra do końca meczu. Hamsik przy nim dzisiaj wyglądał blado.

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Nie dość że hejter, to i Slowpoke. Spina była tydzień temu, wspominałem o niej na forumku. "Gazzetta" już donosiła, że Allegri zapewne pożegna się z klubem, dał ultimatum itp. Oficjalnie Allegri mówi, że sprawa załatwiona, kary odbyte i tyle, Bonucci wraca jutro do gry. No trochę nie brzmiał jak koleś, który odejdzie z klubu jak nie wyrzucą Bonucciego.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie chodziło mi o Bonucciego, po prostu wszystkie akty agresji które w tym kąciku przejawiam są w kierunku piłkarzy lub klubów, nie przypominam sobie żebym obrażał użytkowników (może poza Żeromem, ale też nie pamiętam dokładnie) a qozqgzo uroił sobie że jestem hejterem xD.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Odległość od napisania "ja hejtuję tylko piłkarzy" do napisania "kopałbym w ryj" o jakiejś kobiecie która tyle zrobiła, że żyje: ok. 1 godziny.

 

 

W meczu prawie-na-szczycie Napoli przegrywa na razie z Atalantą, która nauczyła się żyć bez Gagliardiniego i znowu zagraża czołówce. Jeśli dziś wygra, to może będzie jakaś walka o 3. miejsce. Gola oczywiście zdobył Caldara, którego już zakontraktował Juventus, mecz zacięty. Zieliński, jak wszyscy, ma ciężko, Cristiano Milikaldo na razie na ławce... ale ktoś musi uratować tę sytuację, co nie. Polecam.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Odległość od napisania "ja hejtuję tylko piłkarzy"

 

 

wszystkie akty agresji które w tym kąciku przejawiam są w kierunku piłkarzy lub klubów,

 

 

do napisania "kopałbym w ryj" o jakiejś kobiecie która tyle zrobiła, że żyje: ok. 1 godziny.

 

Nie zrobiła tyle że żyje, tylko dlatego że jest maksymalnie denerwującą postacią w serialu xD. Okej, mogę przyjąć też miano hejtera chu.jowych postaci w serialach, ale co trzeba brać żeby traktować określenia typu "kopać w ryj" jako coś więcej niż tylko "środek stylistyczny" mający na celu wyrażenie frustracji w inny sposób niż wulgaryzmami, to już wie tylko ogqozo. Przecież w temacie o irytujących mordach co druga osoba rzucała podobnymi określeniami, to chyba pół forumka to hejterzy :pipi:.

 

Okej, ale co ja się będę tłumaczył, starczy tego offtopa. Napoli przegrywa już 0-2 mimo czerwonej kartki Kessiego.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

,to chyba pół forumka to hejterzy :pipi:.

 

 

Chyba?

 

 

Nie wiem, kto był bardziej słaby dziś, Zieliński czy Milik. Ok, Milik. Caldara, co za typek. Jaki stoper zdobywa takie gole grając w "10". Nota bene to była chyba jedyna okazja przez te całe pół godziny dla Atalanty. No i zarąbisty stoper. Atalanta to gorszy zespół od Napoli, ale... dobry.

 

 

Inter-Roma też może być ciekawy mecz, jak Inter wygra to będzie jakaś walka. 

 

 

Bonucci w jedenastce.

Odnośnik do komentarza

Zaraz mecz Roma-Napoli. To może być kluczowy moment "wyścigu" o drugie miejsce. Roma odpadła w eliminacjach LM i trochę o nich cicho w Europie, ale grają kolejny bardzo solidny sezon w lidze i mają już 5 pkt. przewagi nad Napoli. Dziś mogą wręcz niemal zapewnić sobie, by w przyszłym roku nie grać w eliminacjach.

 

Jak wyjaśnił nam tu magister, Dżeko to nic wielkiego, ponadto bryluje jeszcze bardziej niż zwykle Nainggolan, w nieco zmienionej roli. Zwraca też uwagę wyborna forma Szczęsnego w tym sezonie. Gra piątką obrońców zapewniła w końcu lepszą stabilność w obronie. Pytaniem była dla mnie lewa obrona, teraz zazwyczaj na niej gra niejaki Emerson i wygląda fajnie. 

 

 

 

Napoli może wiele stracić w tym tygodniu. Z Realem zdaje się nie mieć szans. A jeśli dziś przegra, to nie tylko będzie skazane na eliminacje LM (których włoskie kluby zazwyczaj nie przechodzą), ale też zbliży się peleton w walce i o trzecie miejsce. Nie żeby grali źle. Ale czasami gole nie wpadają, a rywalom - tak. Dries Mertens dwa razy z rzędu został zamknięty i okazało się, że Napoli znowu ma problem ze strzelaniem przeciwko trudniejszym rywalom. 

 

Powinien być jeden z lepszych meczów sezonu, z dwoma Polakami w jakichś tam rolach. Jeśli dobrze rozumiem, zamiast Zielińskiego pojawi się dziś Marko Rog. 21 lat, podobno talent ale jakoś nie zwrócił mojej uwagi do tej pory.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...