Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem. Trochę to pachnie szczęściem. Tak wiele okazji nie stwarzają, mało w ich grze wygląda na poziomie Napoli czy Romy. Milan-Lazio, no niby 2-0, ale kto miał przewagę? Czy w każdym meczu Donnaruma tyle wybroni?

 

No ale Edinson Milikani jest kontuzjowany, więc może i skończą na trzecim. Ale na razie bym nie zdziwił się, jeśli na dziesiątym.

 

Tak czy siak, z Romagnoliego i Calabrii będą ludzie. Może i już są, no ale nie wiem jak długo zostaną w Milanie.

 

 

 

 

Aha. Edin "słaby" Dżeko stał się zdobywcą największej liczby goli z krajów Jugosławii.

 

Cu6RzQzXEAAheTk.jpg

 

 

Dżeko miał też zarąbisty mecz na wyjeździe przeciw głównym rywalom do drugiego miejsca, pomagając go wygrać, a rywalom przegrać. Oczywiście czegoś tu nie wiem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Juve, Napoli i Roma są absolutnie poza zasięgiem. Milan też nie gra jakoś niesamowicie dobrze, ale wydaje się, że są lepiej poukładani niż w ostatnich latach (albo ich obecna sytuacja w tabeli to powoduje). Na ten moment wyglądają lepiej niż taki Inter na przykład.

 

Szczęścia mają, i to dużo, jak np. karny obroniony w ostatniej minucie przez Donnarummę przeciwko Torino albo cały mecz z Sassuolo. No jak oni z taką grą odwrócili losy tego meczu, nie mam pojęcia.

 

Choć może to już nie szczęście, bo pierwszy czy drugi raz to się nie zdarza.

Odnośnik do komentarza

Heh, zawsze jest lekka mierzączka jak ludzie to robią, a tu proszę, sam walnąłem. Internet każdego ogarnie.

 

 

Tymczasem po wydaniu autobiografii, Mauro Icardi stał się chyba nie tylko najbardziej znienawidzoną osobą w Argentynie, ale i w Mediolanie. Fani czają się pod jego domem - piłkarz wychodzi podobno tylko z uzbrojoną obstawą. Ech, a ledwo co tyle klubów się o niego biło... Teraz Inter być może będzie musiał się go pozbyć. Na razie powiedziano, że ma stracić opaskę kapitana, ale póki co zostanie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ostatnio nawet podpisał nowy kontrakt do 2021 z klauzulą wykupu chyba ponad 100 milionów. Co do tej autobiografii to chyba już go Inter ukarał i z następnych edycji ten rozdział o kibicach będzie wycięty z tego co czytam, ale kapitanem pozostanie.

 

Ale bardzo mu tak dobrze, kara za wydawanie autobiografii w takim wieku. 23 lata. Co on osiągnął? Nic. Nigdy nawet nie grał w Lidze Mistrzów. Strzela gole w lidze w której królem strzelców potrafi być prawie 40 letni Luca Toni albo zawodzący w każdej innej lidze Immobile.

Odnośnik do komentarza

Ok, no więc to faktycznie się dzieje, Milan wygrywa z Juventusem po pięknym golu niejakiego Locatellego, który, jak każdy komentator musi zaznaczyć, mógłby być synem kultowego Gigiego Buffona.

 

Czy zasłużenie? Nie powiedziałbym, no ale Juve nic nie wpadło.

 

Jeśli utrzymają ten wynik, nadal nie będą liderem, ale blisko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Było miło pokonać Juventus, ale w 4 ostatnich meczach tylko punkt zdobyty przez Inter - i 14. miejsce w tabeli. Teraz Serie A gra też w środku tygodnia, i wydaje się, że Frank De Boer ma spore szanse na utracenie posady do niedzieli. W środę grają z Torino, które o dziwo pod wodzą Belottiego oraz zwłaszcza... Iago Falque ma ostatnio kapitalne wyniki. Podobno faworytem do posady w Mediolanie jest Laurent Blanc, a za nim paru włoskich kolesi, których nie ma na razie sensu tu wymieniać.

 

Nie wiem, czy coś to da, i tym bardziej czy to dobry ruch długofalowo. Inter w sumie nie gra aż tak źle - w większości z tych meczów miał sporo okazji. Nie wiem, czy inny trener magicznie odblokuje Mauro Icardiego, na którego formie opierało się wiele, a teraz gdy gra słabo, jest jak jest. Ici1993 chyba czyta forum i opinia Hendrixa uderzyła mu do głowy, bo od czasu tamtego posta jest cieniem samego siebie.

 

 

Trochę podobna sytuacja do Manchesteru United. Klub uważa, że taki słaby okres nie może być, i oburzony miota się na prawo i lewo. Ich skład wypełniony jest, jak na Serie A, gwiazdami - od zapłacenia sporo za starego już dość Candrevę, po porzucenie składu EL, by naciągnąć budżet i sprowadzić Joao Mario. W ekipie jest jeden z najlepszych bramkarzy świata, pożądany przez świat Brozović czy też Davide Santon, którego Mourinho niegdyś nazwał "nowym Fachettim", tak że wiecie. Właściciele oczywiście myślą: no kurde, dobry trener powinien wygrywać z tym składem od razu. Ale może jest odwrotnie.

 

No cóż, o czym tu mówię, przecież to Serie A. De Boer poleci.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Brak innych lig pozwala się lepiej przyjrzeć Serie A. I nie tylko Inter wygrał, jakimś cudem, i na razie chyba De Boer przetrwa. Oczywiście oba gole zdobył Icardi. Cała reszta Interu w tym sezonie oddała jakieś 140 strzałów, zdobyła 4 gole. Icardi - 8 goli. Przy pierwszym golu piłkę przepuścił Joe Hart, możecie wrzucać zdjęcia uśmiechniętego Claudio Bravo.

 

 

Ale też muszę powiedzieć, że w dobrej formie jest znów Felipe Anderson. Brazylijczyk w formie jest największą gwiazdą ligi, ale nigdy nie wiadomo, czy potrwa to miesiąc, czy dwa, zanim się skończy. Póki jest w formie - Lazio może walczyć o dowolne miejsce. Dobra, dobra. Może o drugie.

 

 

A 10 goli na koncie ma już Edin "beznadziejny" Dżeko. Tylu goli na tym etapie nie miał nikt poza Batistutą. Jak ten koleś w wieku 30 lat jest nadal nie do upilnowania, piękna sprawa.

 

 

Milan spadł na 4. miejsce, bo tym razem miał pecha i przegrał 0-3 z Genoą, a Carlos "zdecydowanie najlepszy" Bacca nic nie strzelił. Warto zobaczyć, jak wygląda mecz w wykonaniu naprawdę wybitnego napastnika. A tak serio to ogólnie kapa, jeden z solidniejszych graczy, Kucka - samobój, Donnaruma nie najlepiej, bohater Locatelli też niespecjalnie.

 

 

Karol Linetty - chociaż naprawdę dobry i chwalony w Sampdorii - akurat przeciwko Juventusowi zasiadł na ławce. I Sampa dostała 4-1. W bardzo dobrej formie jest Wojciech Szczęsny. W niektórych miejscach chwalony jest też Łukasz Skorupski z Empoli, choć nie jestem pewien, czy słusznie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Napoli ma nową metodę, czyli na szpicy gra Dries Mertens. Heh, też kiedyś go używałem na szpicy w FM-ie lata temu. Tam nie wyszło. Tutaj - może. Są też inne zmiany, np. nie gra Dani Alves, w Napoli gra Vlad Chiriches, którego fani nie kochają, ale moim zdaniem jest dobry. No ale to samo mówiłem o Łukaszu Szukale. W pomocy Jorginho zastępuje defensywny Amadou Diawara i nieźle sobie radzi. Jak to on.

 

Na razie mecz bez wielu szans, gdzie właśnie graczy defensywnych można zauważyć i pochwalić. Nic specjalnego. Juve naprawdę się męczy, żeby atakować z lepszymi ekipami w tym sezonie. Ta linia pomocy po prostu jest... mało mocna jak na teoretycznego potentata.

 

 

 

No i koniec, tym razem 3 punkty dla Juve. Może mogło być inaczej, ale nie było. Podobnie jak Roma, Juve ma komplet punktów u siebie. Ma też najwięcej punktów na wyjazdach, mimo tamtych porażek. Już tylko Roma może trzymać się ich blisko w tabeli, ale nie wiem, jak długo Dżekinator ich tak pociągnie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Hicior na dziś to mecz Napoli-Lazio. O Lazio niedawno wspominałem. Szkoda, że kontuzjowani są De Vrij oraz Lukaku, niemniej gdy Felipe Anderson jest w formie, wszystko wydaje się możliwe (ok, drugie miejsce wydaje się możliwe możliwe). Za to z kontuzji wrócił Biglia. 3-5-2, w ataku odrodzony Immobile oraz Keita.

 

Napoli na szczęście postawiło na Mertensa, nie Gabbiadiniego na szpicy. Zieliński i Diawara w pomocy, a więc juniorowo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tymczasem słynny wychowawca talentu stulecia Suso i były członek karuzeli trenerskiej w Interze (5 meczów i wylot) Gian Piero "Wenger" Gasperini ma niezłe wejście do Atalanty. Bogini wygrała 5 meczów z rzędu i tak jakby włączyła się do walki o drugie miejsce. Dzisiejszy mecz z Romą był naprawdę dobry, a w drugiej połowie chyba Roma opadła z sił, broniła się głęboko i Atalanta zaiste raczej zasłużenie wygrała. To intrygujący przykład, który teraz będzie wzorem, na co stać tę ekipę.

 

To już nie tylko Alejandro Gomez (choć dziś bardzo udany mecz, był nie do upilnowania jak zawsze). 19-letni Franck Kessie coraz lepiej pokazuje, czemu cała Europa się nim interesuje. Intrygująco wyszkolony defensywny pomocnik, bystry, z techniką, który zdobył też 5 goli. Większą niespodzianką jest chyba 22-letni stoper Mattia Caldara. Bardzo dobre występy, a do tego 3 bramki (dziś nawet walnął nogą nie z rożnego, a więc nie czekał na to aż tyle, co Glik, choć uderzenie kolosa to nie było). Od kiedy Caldara zaczął grać, Atalanta w 7 meczach straciła tylko dwa gole - wolnego Edera i teraz karnego Romy, nota bene wywalczonego po pięknym zagraniu jak zawsze nędznego Dżeko. Także Galiardini zbiera bardzo dobre opinie. Tak że - nie tylko Gomez.

 

 

Gwiazdą sezonu w Serie A na razie jest zapewne nawet nie Dżeko ani Caldara, ale Andrea Belotti. Ale jak tak dalej pójdzie, to kto wie, najwyższą średnią ocen w "Gazzetcie" może mieć Łukasz Skorupski... dziś niby puścił 4 gole, ale bynajmniej nie było tak, że się nie nabronił.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...