Skocz do zawartości

Primera Division


Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem CR7 jest troche lepszy (mowie o caloksztalcie kariery, nie o obecnej formie) - w reprezentacji naprawde pomaga I troche osiagnal (wiem ze brak mistrzostwa ale dzieki niemu Portugalia nonstop daleko zachodzi) - I najwazniejsze CR7 byl fenomenalny w Anglii.

Lionela w Anglii sobie po prostu nie wyobrazam - moim zdaniem zniszczyli by go fizycznie.

Odnośnik do komentarza

??? Messiemu tworzą sytacje partnerzy jak i on sam, to oczywiste. Po prostu poprzedniego posta napisałeś tak jakby Ronaldo nie miał godnych siebie partnerów w drużynie. Powtarzam się, ale Ronaldo sam w pojedynkę za wiele nie ugra. Jego uzależnienie od formy reszty zespołu jest większe niż u Messiego.

 

Oczywiście że ma, ale w ciągu ostatnich 5 lat barca była IMO zespołem lepszym, o niebo lepiej zorganizowanym taktycznie. To nie jest tak że Messi sam wygrał dla barcelony te trofea jak maradona Mś dla argentyny. Bądź co bądź oboje są napastnikami i nie ma na świecie takiego napastnika który nie jest uzależniony od kolegów z pomocy bo wtedy nie istaniała by wogóle formacja pomocy bo byłaby zbędna. W moim mniemaniu obaj sa sobie równi, ani jeden ani drugi nie jest lepszy. Obaj są ludźmi poza zasięgiem innych graczy. Po prostu boli mnie jak sie umniejsza Krystynie tylko ze względu na to że barcelona jako drużyna była w ostatnich latach najlepszym zespołem świata a real szukał bez efektu pomysłu na gre. I dalej go szuka. Bo taka gra jaką prezentuje to starcza na lige hiszpańską ale w LM w dalszej fazie jeśli Carlo czegoś nie wymysli, real skonczy tak jak w ostatnich latach.

No a priorytet to napastnik światowej klasy. I mam nadzieje że ze Suarezem wypali.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

o ile zlota pilke dla ronaldo moge zrozumiec w jakis tam sposob (aczkolwiek nie wiem co ma wieksza wartosc - 12 goli w LM ktore daly polfinal, czy 2 asysty riberego w finale LM na wage trofeum).

 

tak 11 roku to oczywiscie dow(nene). na 11 pilkarzy 3 gosci z bajernu. dani alves ktorego w dwumeczu alaba nakryl czapka, xavi ktorego martinez zmiazdzyl, czy iniesta ktory schweinsteigerowi nie byl godzien obciagnac.

 

najsmieszniejsze jest to, ze gdyby bajern nawet bez tych 3 pilkarzy gral z ta 11 to pewnie by na luzaku wygral.

Odnośnik do komentarza

o ile zlota pilke dla ronaldo moge zrozumiec w jakis tam sposob (aczkolwiek nie wiem co ma wieksza wartosc - 12 goli w LM ktore daly polfinal, czy 2 asysty riberego w finale LM na wage trofeum).

 

tak 11 roku to oczywiscie dow(pipi). na 11 pilkarzy 3 gosci z bajernu. dani alves ktorego w dwumeczu alaba nakryl czapka, xavi ktorego martinez zmiazdzyl, czy iniesta ktory schweinsteigerowi nie byl godzien obciagnac.

 

najsmieszniejsze jest to, ze gdyby bajern nawet bez tych 3 pilkarzy gral z ta 11 to pewnie by na luzaku wygral.

wpis

 

ogolnie to fars wiecej:

bramka roku 2013 zostaje bramka strzelona w 2012

trenerem roku zostaje  człowiek, ktory w maju poszedł na emeryturę

 

niech sie fifa wreszcie zastanowi czy przyznaje nagrody za sezon 2013 czy rok kalendarzowy 2013

Odnośnik do komentarza

A komu ty byś dał nagrodę dla najlepszego trenera?

 

Walka powinna sie rozgrywac tylko między dwójką Krystyna Ribery, ten Messi na drugim miejscu to kpina i liść dla Bawarczyków, już na serio prędzej bym Lewandowskiego widział go tam niż Karła

Jak dla mnie to Robben powinien być w tej trójce a nie Ribery. Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Ja yebie jakie bezsensowne jest pier.dolenie o tym że messi zdobył z barca więcej tytułów. Skoro barca jest zespołem lepszym od realu. Boże.

 

To tak jak porównywac sukcesy Dwighta Yorka i Henrego w reprezentacji. No może nie aż taka przepaśc ale chodzi o to samo. Teraz Ronaldo powinien przeprosic oggozo za to że w jego drużynie przez ostatnie lata nie grali Iniesta, Xavi, ALves i wielu innych.

 

Co do reprezentacji, mecz ze szwecja był najwazniejszy i ronaldo pokazał klase. Ale taki typ jak oggozo musi skrytykować bo boli go du.pa że ktoś tak słaby klase za riberim czy reusem dostaje złotą piłkę xD

Wiekszą beką niż złota piłka dla ronaldo jest drugie miejsce messiego który przez 1/4 roku conajwyżej do top 10 powinien sie załapać. No ale zaraz przyjdzie oggozo i napisze że jestem żartem bo przeciez messi strzelił miliard bramek almerii czy innemu elche i zasługuje na drugie miejsce jak dobry pies na kiełbase. Tak poza tym , skoro nie wiesz za co przyznaje sie złota piłke to może doczytaj i wtedy zacznij dyskutować.

zdecyduj się lepiej w końcu który w hierarchii powinien być karzeł, bo parę tygodni wstecz (jak oczywiście leczył kontuzje, a CR7 strzelał) był według ciebie obiektywnie 2. Teraz jest 4,5 czy 9 ? Bale, wiem, że jest na chwilę obecną obiektywnie 3 najlepszym piłkarzem świata, ale reszty typów nie znam.

 

Ostatnie zdanie niszczy.

 

Codename, głosy zostały na 100% źle policzone, na 101% FIFA karty do głosowania wydrukowała na różowym papierze i takiego samego koloru fontu użyła zapisując nazwisko Leo, a nazwisko CR7 było podkreślone zieloną kredką. Sam wiesz najlepiej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

W takim razie, kto powinien mieć prawo głosu w plebiscycie popularności? Kiedy głosowanie będzie zgodne z oczekiwaniami każdego z nas, przy założeniu, że każdy z nas ma inne kryteria wyboru najepszego piłkarza świata? Wiemy już jakie kryteria ma kanabis (gole, pisał już o tym kilka razy), ale jak widać, nie mają one dla niego aż takiego znaczenia po kilku tygodniach (Ribery 2 WTF? Jakim prawem, jak Lewandowski strzela więcej, a gra w słabszej drużynie niż Frąk?!), więc można jednak przyjąć, że jednak sam nie wie za co przyznaje się ZP. Żeby już nie pastwić się nad kanabisem: nikt takich kryteriów nie zna, bo też FIFA czy FF ich nie ustaliły (nawet nie wyobrażam sobie tego).

 

Są nagrody piłkarskie przyznawane za coś co można policzyć i zmierzyć, ale też nie do końca. Złoty But jest chyba najlepszym przykładem, chociaż biorąc pod uwagę kryteria jego przyznawania, nie rozumiem dlaczego ZB nie równa się z automatu ze ZP. Oczywiście funkcjonuje tutaj przelicznik trudności, ale mimo wszystko to za mało, żeby orzec, że ktoś kto strzela 34 bramek oddając 240 strzałów jest faktycznie lepszy od tego, który strzelił 24 bramki przy 120 strzałach. W PD mamy trofeum Zamory, ale czy najmniejsza ilość puszczonych bramek oznacza, że dany bramkarz był najlepszy w danym sezonie?

Nie ma co ściemniać, że nagrody nie mają znaczenia (głównie dla ego zawodników, ale również kibiców), ale ich "obiektywność" jest wątła, a już zupełnie nic z nią wspólnego nie ma ZP.

Odnośnik do komentarza

Przeinaczam? Przecież w wszystko co napisałeś, jest dosyć jasne i czytelne

 

Ja pyerdole wbij sobie wreszcie do głowy że jesli Ronaldo strzela 3 bramki a Messi 2 i prócz tego mają po 0 asyst to nie ma innej możliwości żeby nie powiedzieć że Ronaldo jest lepszy no kur.wa. To tak jak powiedziec że biegacz który był na drugim miejscu jest na tym samym poziomie co ten pierwszy.

 

Później oczywiście był tekst o tym, że napastnicy są rozliczani z bramek, chociaż nie mam pojęcia dlaczego, ktoś oglądający zarówno mecze Realu jak i (rzadziej) Barcelony od czasów Sukera mógł zasugerować, że Ronaldo i Messi to napastnicy.

Dlaczego Ribery nie jest rozliczany z bramek, ale CR7 i Messi już są? Z czego jest roliczany Ribery i dlaczego nagle przeskoczył Messiego i Bale'a? W ogóle, dlaczego Bale wylądował tak wysoko oraz co spowodało w ostatnim czasie, że Messi przez 1/4 sezonu ledwo łapał się do 10 pomimo, że na przełomie listopada i grudnia był 2 obiektywnie najlepszym graczem świata? Czy chodzi o słabe trenowanie podczas kontuzji czy raczej o "doskonałą" formę CR7 w ostatnim miesiącu, czy też o coś innego?

Odnośnik do komentarza

Co ma przeinaczać, sam pisałeś, że skoro ktoś ma więcej bramek to jest lepszy.

 

 

 

Ja pyerdole wbij sobie wreszcie do głowy że jesli Ronaldo strzela 3 bramki a Messi 2 i prócz tego mają po 0 asyst to nie ma innej możliwości żeby nie powiedzieć że Ronaldo jest lepszy no kur.wa. To tak jak powiedziec że biegacz który był na drugim miejscu jest na tym samym poziomie co ten pierwszy.

 

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Przeinaczam? Przecież w wszystko co napisałeś, jest dosyć jasne i czytelne

 

Ja pyerdole wbij sobie wreszcie do głowy że jesli Ronaldo strzela 3 bramki a Messi 2 i prócz tego mają po 0 asyst to nie ma innej możliwości żeby nie powiedzieć że Ronaldo jest lepszy no kur.wa. To tak jak powiedziec że biegacz który był na drugim miejscu jest na tym samym poziomie co ten pierwszy.

 

Później oczywiście był tekst o tym, że napastnicy są rozliczani z bramek, chociaż nie mam pojęcia dlaczego, ktoś oglądający zarówno mecze Realu jak i (rzadziej) Barcelony od czasów Sukera mógł zasugerować, że Ronaldo i Messi to napastnicy.

Dlaczego Ribery nie jest rozliczany z bramek, ale CR7 i Messi już są? Z czego jest roliczany Ribery i dlaczego nagle przeskoczył Messiego i Bale'a? W ogóle, dlaczego Bale wylądował tak wysoko oraz co spowodało w ostatnim czasie, że Messi przez 1/4 sezonu ledwo łapał się do 10 pomimo, że na przełomie listopada i grudnia był 2 obiektywnie najlepszym graczem świata? Czy chodzi o słabe trenowanie podczas kontuzji czy raczej o "doskonałą" formę CR7 w ostatnim miesiącu, czy też o coś innego?

 

Ok, już tłumacze. nie chce mi sie, ale widze że na siłe próbujesz mnie skompromitować choć nie masz racji. Po kolei.

 

Tak uważam że Ronaldo i Messi to napastnicy i są GŁÓWNIE rozliczani z bramek. Nie śa typowymi 9 ale sa napastnikami.

W tym poście napisałem że Ronaldo w tym sezonie jest lepszy niż Messi poniewaz ma więcej bramek

W poście u samej góry chodziło mi o ogólną wartośc piłkarzy nie konkretnie w tym sezonie, i stawiam ich na równi.

Ribery jest moim zdaniem pomocnikiem który ma ciągnąć gre zespołu i rozliczany jest z tego w jaki sposób to robi i jak bardzo wspiera kolegów z ataku.

Mówiąc o Bale'u , skoro dziwi cie że najlepszy piłkarz zeszłego sezonu premier league jest dla mnie osobiście na 3 miejscu w rankingu najwartościowszych piłkarzy to już jest twój problem i dziwi mnie co w tym jest nie tak według ciebie.

 

Ok, myśle że rozbite to najprosciej jak sie da już zrozumiałeś mój przekaz.

Teraz moja kolej. Podaj kto według ciebie , dlaczego i kto powinien być w pierwszej trójce najlepszych płkarzy zeszłego roku, a także bardzo bym prosił o podanie jakiegoś nie wiem plebiscytu który jest bardzo wartościowy, do którego ty i oggozo sie odnosicie bo jak wiadomo konkurs FIFA jest przekłamany, wybory piłkarza roku są randomowe i nieobiektywne.

Bardzo bym prosił też o to oggozo, bo jak narazie obaj potraficie krytykowac czyjeś zdanie nie mając własnego tak zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Miło gdybyś jeszcze wytłumaczył dlaczego Ribery grając na lewym skrzydle nie jest napastnikiem, a pomocnikiem, który ma ciągnąć grę zespołu (w jakimś tam sensie), a Ronaldo grając na lewym skrzydle jest napastnikiem rozliczanym z bramek, a nie pomocnikiem ciągnącym grę zespołu (w jakimś tam sensie). Nie, żebym nie rozumiał jak wygląda gra Ronaldo, a jak Frąka, Bale czy innego Di Marii. Fajnie byłoby również dowiedzieć się dlaczego Leo jest napastnikiem rozliczanym z bramek, ale już zastępujący go na tej samej pozycji Cesc gra na pozycji fałszywej 9 (bywa najmocniej wysuniętym zawodnikiem, ale to samo można powiedzieć o całej linii pomocy), a jego umiejscowienie na boisku zależne jest od potrzeby i najbliżej bycia kimś "konkretnym" jest pozycja mediapunta, łącznika-rozgrywajacego-róbta co chceta. Za Vilanovy pozycja Leo jako gościa od wszystkiego była dominująca, rola i forma Xaviego oraz Iniesty jakoś tak w tym czasie przestała mieć specjalne znaczenie dla stylu i jakości gry Katalończyków. Co dał Xavi Barcelonie na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów? Iniesta grający 3 razy w sezonie wybitnie dobrze, a pozostałą część czasu gra jak turbo zdolny jeździec bez głowy o skuteczności wykańczania równej Borucowi, co biorąc pod uwagę dosyć częstą obecność w okoliach pola karnego daje sporo argumentów za tym, żeby nie piać z zachwytu nad tym ile on daje Barcelonie.

Pozycja Leo czy zastępującego go Cesca- a właśnie, czy to nie dziwne, że wystawiają nominalnego pomocnika na tej pozycji zamiast zawodników o predyspozycjach do bycia napastnikami jak Sanchez czy Pedro? Może jednak chodzi o coś innego niż strzelanie bramek?- jest kluczowa w kontekście stylu i jakości gry z przodu. Naprawdę rzadko kiedy zachodzi sytuacja w której czy to Leo czy Cesc grają piach, a Barca łatwo wygrywa dane spotkanie, czy to samo można powiedzieć o Xavim i Iniesćie bez których Leo/Cesc podobno niewiele mogą? Oczywiście można rzucać bezmyślnie frazesami o tym ile Xavi i Iniesta dają Leo (chociaż ostatnie dwa sezony pokazują zupełnie co innego), nawet nie oglądając meczów Barcelony, bo tak i już.

 

Mówiąc o Bale'u, jako 3 najlepszym piłkarzu świata powołujesz się na jego grę w poprzednim sezonie (czyli 2012/2013), olewając pół roku w którym zagrał kilka świetnych spotkach, wiele nijakich lub w ogóle nie grał po leczeniu kontuzji. To miłe, że powołujesz się w jednym wypadku na rok kalendarzowy (Ronaldo, Messi), a w drugim na poprzedni sezon (Bale).

 

Kto według mnie łapie się do pierwszej trójki najlepszych zawodników świata? Nie mam takiej trójki, nawet nie staram się w to bawić. Jeżeli jesteś w stanie przedstawić logicznie argumenty według których taki Bale na przestrzeni całego 2013 grał lepiej niż np. Alaba, Suarez, Busquets, Toure itd.itp. to proszę bardzo, bo ja szczerze mówiąc nie znam takich. Czy Leo jak gra jest najlepszy? Tego jestem pewien, pisałem tutaj o tym wielokrotnie (oraz dlaczego tak uważam), nie widziałem nigdy wcześniej tak dominującego zawodnika na boisku, ale ZP 2013 nie powinna trafić do piłkarza, który leczył kontuzje przez 1/3 roku. To jest moje widzimisie i nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...