Skocz do zawartości

T0MEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jako że korzystam jeszcze z TV CRT, a wymiana na lcd póki co mi nie w głowie (ps2) chciałbym może po wakacjach sprawić sobie Wii. Ponieważ zakładam używanie tego jako również odtwarzacza (więc przeróbka być musi) mam pytanie, jakie formaty video łyka geexbox (tak to się zwie?).

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Drodzy e-koledzy, pytanka świeżego posiadacza:

 

1. jest jakaś możliwość okrężna, tj. alternatywa do friendlist z PS3/XO?

2. zabaweczki, typu pistolet skutecznie podwyższają fun z gry w celowniczkach? zagrywałem się w to na automatach za dzieciaka i chciałbym to powtórzyć

3. najlepsze platformery 2D?

4. najlepsze celowniczki?

5. są jakieś platformery z serii Królików? i w ogóle co najlepszego z Królików?

6. Inazuma Eleven jest kozackie? (jestem fanem Tsubasy)

7. coś ogólnie niszowego, bądź pomijanego w co warto zagrać?

7. Madworld rządzi czy tylko trochę?

8. jakieś hinty dla świeżego w temacie?

Odnośnik do komentarza

Drodzy e-koledzy, pytanka świeżego posiadacza:

 

1. jest jakaś możliwość okrężna, tj. alternatywa do friendlist z PS3/XO?

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym pytaniem, ale ja nie grywam online :-)

 

2. zabaweczki, typu pistolet skutecznie podwyższają fun z gry w celowniczkach? zagrywałem się w to na automatach za dzieciaka i chciałbym to powtórzyć

Jak dla mnie to niepotrzebny shit. Miałem dwie plastikowe kierownice i lepiej grało mi się bez nich, ale dla dzieci idealne.

 

3. najlepsze platformery 2D?

Tutaj będziesz rozpieszczony :-)

Donkey Kong Country Returns, New Super Mario Bros, Kirby Return to Dreamland, Kirby Epic Yarn, A Boy and his Blob, Lost in Shasow, Warioland Shake it, Rayman Origins. Bardzo fajny tryb przygodowy 2D na kilkanaście godzin ma też Super Smash Bros Brothers.

 

4. najlepsze celowniczki?

Rozumiem, że chodzi o celowniki na szynach:

Resident Evil-e, Dead Space, Sin&Punishment, The House of the Dead: Overkill.

 

Nie na szynach to przede wszystkim Metroid i Red Steel 2 (potrzebuje Wii Motion+). Do tego może Goldeneye z multiplayerem na dzielonym ekranie. Generalnie sterowanie wiilotem w celownikach sprawdza się bardzo dobrze.

 

5. są jakieś platformery z serii Królików? i w ogóle co najlepszego z Królików?

To nie moja bajka. Wyszły chyba 3 części, ale to gry typowo imprezowe.

 

6. Inazuma Eleven jest kozackie? (jestem fanem Tsubasy)

Nie wiem czy wyszło coś z tego po angielsku. Ja grałem w dwie części po japońsku - da się w większości ogarnąć o co chodzi, gra jest ciekawa, ale d...y mi nie urwała.

 

7. coś ogólnie niszowego, bądź pomijanego w co warto zagrać?

Little King's Story - według mnie najbardziej niedoceniona przez graczy gra na Wii, bo oceny miała wysokie. Muramasa Demon's Blade, No More Heroes, Tatsunoko vs Capcom, PES (za nowatorskie sterowanie), Dokapon Kingdom, seria Trauma Center, Zack & Wiki. Do tego świetne jrpg-i: Xenoblade, Last Story i Pandora's Tower. Z wyścigów Excite Truck. Jeśli lubisz strategie RPG to obowiązkowo Fire Emblem. Odstresowujące Endless Ocean. Podobno całkiem niezły Silent Hill (ja nie przepadam za horrorami)

 

7. Madworld rządzi czy tylko trochę?

Gra jest ciekawa wizualnie, ale mnie nie powaliła, muszę jednak przyznać, że dawno nie grałem w brutalniejszą grę. Znam ludzi, którzy się zachwycali.

 

8. jakieś hinty dla świeżego w temacie?

Z niewymienianych w temacie: 2xZelda i 2xSuper Mario Galaxy - mieć Wii i nie zagrać w te gry to zbrodnia. Warto zagrać w gry ruchowe skoro konsola daje taką możliwość - Wii Sport i Wii Sport Resort na imprezy są idealne. Grand Slam Tennis, Virtua Tennis czy Punch Out też dają radę. Skoro lubisz platformówki 2D to może Cię zainteresować Metroid Other M. I na koniec Mario Kart z fajnym multiplayerem online.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Kasias

W temacie Wii jestem zupełnie zielony, jednak mam wielką ochotę, żeby ograć takie perełki, jak DKCR, SMG 1-2, RE Remake i Zero czy trylogię Metroid Prime. A moje PYTANIE brzmi tak: czy jak zakupię sobie tzw. Classic Controler, to będę mógł bawić się powyższymi tytułami "po bożemu" tzn. na padzie, zamiast wymachiwać przed telewizorem wiilotem? Jestem też ciekaw, czy wszystkie gry dedykowane Wii obsługują tryb 16:9?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

No bez jaj. W żadną z tych gier, które wymieniłem nie można sobie pograć tylko na padzie?

 

Edit: Dzięki za odpowiedź. We wznowione na Wii oba exowe Residenty też na padzie sobie nie pogram? Bo jakoś sterowania wiilotem w tych grach wyobrazić sobie jakoś nie mogę...

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...