Skocz do zawartości

T0MEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GregZPL

Generalnie wiilot jest do dupy. Jest nieprecyzyjny, niewygodny, a te całe machanie to lipa, bo gry mają swoje skrypty (motion plus to zmienia, ale też ma swoje wady). Ale z drugiej strony najlepsze gry go nie eksploatują za bardzo, więc gra się klasycznie z małym bonusem. Nawet mniejszym niż w przypadku sixaxisa.

W Super Mario Galaxy masz sterowanie najbardziej klasyczne z klasycznych. Nie wiem co Ci sprawia trudność. Kanciatą obwódkę jeszcze nie raz pobłogosławisz jak Marian pójdzie Ci idealnie prosto, a nie lekko na ukos i stracisz życie.

Ogólnie rozumiem Cię, pad jest wygodniejszy od wiilota (oprócz tego, że nie musisz dłoni razem trzymać), ale nie jest tak źle, żebyś się musiał przestawiać IMO

 

Na classicu z tych lepszych gier to Xenoblade, Monster Hunter, Brawl i Mario Kart. Reszta typu SMG, Zeldy, Metroidy, DKCR to wiilot

Edytowane przez GregZPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozdzielenie gałki od przycisków, machanie willotem, przyciski w różnych miejscach... mój mózg miał niezłą gimnastykę na razie ;).

 

OK. A Classic Controllera brać zwykłego czy Pro? Bo że kupuję to na pewno, gry ze SNES-a go wymagają.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie do ogarnięcia jest to sterowanie :). Druga godzinka pękła i już śmigam prawie jak na normalnym padzie.

 

Wiilot ma też swoje fajne strony. Odpalam DBZ BT3 i specjal ataki robi się normalnie machając rękoma jak postacie z anime, prawie wyrwałem kabel od Nunchacka z gniazda jak robiłem Final Flash :D.

 

Rozumiem, że zakup Motion Plus należy rozważać w kategoriach "kiedy?" a nie "czy w ogóle", ze względu na Skyward Sword?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że gra jest o połowę mniej płynna od wersji na PS2.

 

Ale od razu widać przewagę RAM-u nad tymi konsolkami, przemiana w SSJ wreszcie trwa 1s, a nie 5 jak na PS2, gdzie dopiero postać była wczytywana.

Odnośnik do komentarza
Gość Dr.Suess

sorry za off top, czy te "wysokiej klasy zamienniki" wiillotów z allegro to sie nadają do czegoś? potzrebny jest mi wiilot do wiiU i nie wiem czy pchać się w to czy lepiej zapłacić więcej za orginal i mieć spokój.

Edytowane przez Dr.Suess
Odnośnik do komentarza

Warto pakowac sie w uzywane Wii? W ogole co bedzie mi potrzebne (oprocz samej konsoli hehe), zeby ograc te zachwalane przez wszystkich exy?

 

Trochę sporo właśnie :/.

 

- motionplusy

- odpowiedni kabel

- classic controller

- pojemny pendrive albo dysk hehehe

Odnośnik do komentarza

Niezbędne zakupy oprócz samej konsolki i gier to:

- 2 x Motion+, na Wii potrzebny jest tylko do trzech gier imo: Zelda SS, Red Steel 2 i Wii Sports Resort, ale jeśli masz w planach WiiU to nie masz wyjścia. Ewentualnie zwykłe Wiiloty z nakładką Motion+. Chyba, że będziesz grał tylko w singlu (bez sensu :-)) to bierz jednego.

 

Opcjonalnie:

- classic controller - nie mam i nigdy nie czułem potrzeby, żeby posiadać - zestaw grucha+wiilot nie sprawiał mi kłopotów, ale sporo osób ma z tym problemy. Podobno w niektórych grach (np. Monster Hunter Tri) nie da się/jest bardzo trudno wykonać pewne ruchy z użyciem wiilota.

- pad od GameCuba (tańsza opcja dla classic controlera) - można go używać tak jak classic controllera, ale nie we wszystkich grach :-( Oprócz tego niezbędny do gier z GameCuba (jeśli Twoja Wii jest kompatybilna wstecznie) i do części gier z virtual console.

- memorka do GC - na sejwy gier z GameCuba

- odpowiedni kabel component - lepsza jakość obrazu

Odnośnik do komentarza

Zelda SS to jest chyba numer jeden tytuł jaki można chcieć przejść na tej konsoli, więc IMO kupno MotionPlus to obowiązek ;).

 

Monster Hunter 3 to dla mnie też gierka must-play, więc takie samo mniemanie mam o Classic Controllerze ;). Ta gra wymaga zbyt dużej dokładności, by polegać na Wiilocie.

Odnośnik do komentarza

Pytanie kompletnego laika - chcę sobie kupić Wii do ogrania paru konkretnych hiciorów.

 

Jednocześnie nie trawię sterowania Wiilotami, chcę więc dokupić Classic Controllera. Czy ten Classic Controller jest kompatybilny ze wszystkimi grami na Wii czy muszę grzebać na necie i szukać listy gier która działa z klasycznym kontrolerem?

Odnośnik do komentarza

I jak by to miało działać? Myślisz, że np. do Wii Sports w założeniu napisano jakieś równowartościowe sterowanie gałką analogową... w ten sposób pozbawiając istnienie Wii sensu?

 

 

Jest lista gier, które obsługują Classic Controller. Z większych hiciorów nie ma tego wiele. Na pewno Xenoblade, Fire Emblem, Sin&Punishment, Mario Kart i Rune Factory. Poza tym, raczej tego niewiele. Wydaje mi się, że nie zmienia wiele Classic Controller w tych grach, ale jak kto lubi...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Pytanie kompletnego laika - chcę sobie kupić Wii do ogrania paru konkretnych hiciorów.

 

Jednocześnie nie trawię sterowania Wiilotami, chcę więc dokupić Classic Controllera. Czy ten Classic Controller jest kompatybilny ze wszystkimi grami na Wii czy muszę grzebać na necie i szukać listy gier która działa z klasycznym kontrolerem?

 

E tam, dwie godzinki i ogarniasz te Wiiloty bez problemu :). Nawet w bijatyki da się jako tako grać, więc naprawdę nie może być tak źle.

 

Classic Controller to tylko do kilku gier, z czego IMO najważniejsza to Monster Hunter. No i wiadomo, do gierek z N64/SNES.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...