Skocz do zawartości

PS2 - (bez)awaryjność...


Rekomendowane odpowiedzi

Płyty - TDK to loteria. Obecnie produkowane są w dość kiepskiej fabryce i mogłeś trafić na badziewne płyty. Polecam Verbatim.

 

Czyli możliwe, że w jednym cake'u 25DVD trafiły się płytki dobrej jakości (np. te od GTA VCS itp.) i te gorsze (vide CoD3)? Pytam, bo dziwi mnie, że w jednym zestawie trafią się kiepskie i dobre płyty.

 

TDK obecnie bierze płyty od CMC Magnetics - http://en.wikipedia.org/wiki/CMC_Magnetics.

Firma ta jest uważana za najgorszą tłocznię - także mogło trafić Ci się kilka dobrych nośników i trochę mniej dobrych :) Gry mogą się ciąć dlatego właśnie że są wypalone na kiepskich nośnikach z dużą ilością błędów, co katuje laser.

Gry przegrywałeś z oryginału ? Może to być źle zgrany obraz. Miałem kiedyś kopię gry (nie pamiętam niestety jakiej) która po prostu zawieszała się w pewnym momencie. Gdy zdobyłem oryginał wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gry przegrywałeś z oryginału ? Może to być źle zgrany obraz. Miałem kiedyś kopię gry (nie pamiętam niestety jakiej) która po prostu zawieszała się w pewnym momencie. Gdy zdobyłem oryginał wszystko było ok.

 

Nie, gry skopiowałem od kolegi, który kupił gry na giełdzie elektronicznej - u typowych "piratów".

 

Ale np. w Ojcu Chrzestnym, który jest oryginalny, gdy jeżdżę samochodem po mieście też gra lekko klatkuje, a na wycinkach z kinowego filmu o tym samym tytule, które są dostępne w grze jako bonus też widać malutkie czkanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś pomoże?

 

Dziwne zgrzytanko dobiega z mojej ps2 (model 30004), grubas oczywiście. Rozkręciłem, myślałem że to może suche teleskopy od lasera czy coś w tym stylu i doszedłem do wniosku że to prowadnica!! Tzn. ten "plasticzek" co się przykręca do lasera, nie trzyma się prowadnicy i przeskakuje, stąd konsola się męczy by załapał jakoś co i tak się nie udaje, stąd takie dziwne charczenie. Kto pomoże co z tym zrobić????? Jak to naprawić???????

Edytowane przez morales-kks
Odnośnik do komentarza

Siema wszystkim. Mam pewien problem z Czarnulką Slim, a dokładniej : mam Swap'a, płyta SM-DVD jest już troszke zjechana, objawia sie to tym że czasem konsola jej nie czyta i musze kilka razy popróbować żeby zamiast ekranu z memorką i płytą pojawił sie ekran SM. Mam troche "kopii zapasowych", jednak niektóre - mimo że płyty są w idealnym stanie - nie działają. Przypuszczam że to wina tej płytki, bo SM-CD czyta bez problemu za każdym razem. Inny problem - zdecydowanie gorszy - to problem z oryginalnymi grami ... A dokładniej - pożyczyłem ostatnio GT4 (oryginał), wkładam do konsoli, i płyta zamiast zacząć się kręcić to tak jakby "skacze", tzn. laser jakby "tyka" co jakąś sekundę, a płyta w tym momencie tylko próbuje sie obracać, nie wiem jak to inaczej napisać ale osoby które spotkały sie z tym problemem pewnie będą wiedziały o czym mówię. Myśle sobie - "płyta zepsuta". Oddałem, pożyczyłem GoW II (też oryginalna) i ... ten sam problem. Nie wiem co z tym robić. Mam jeszcze F1 która wcześniej działała bez problemu, teraz też czasami dzieje sie tak jak z ww grami, jednak wystarczy że przesunę laser i gierka śmiga bez problemu. Mam też Eye Toy'a który ... działa za każdym razem :huh: . Gierki są w idealnym stanie więc naprawdę nie wiem co może być tego przyczyną ... Bardzo proszę i z góry dziękuję za pomoc. :unsure:

Odnośnik do komentarza

gt4 i gow sa na plytach 2 warstwowych, a twoja slimka widocznie nie czyta DL'ek. bywa ;]

 

jesli inne gry dzialaja to reszta tez powinna chyba, ze nagrywasz na plytach za 40gr z biedronki, ewentualnie masz uszkodzony obraz plyty z ktorego nagrywales.

 

nagrywaj na verbatimach i zainwestuj w chipa/exploita na memorce

Odnośnik do komentarza

Problem w tym że te zapasowe kopie są pożyczone od kumpla któremu działają bez problemu. Muszę sprawdzić jak będą się sprawowały na wymienionym przez Ciebie chipie/exploit'cie.

Tak btw - co może być powodem tego że moja Czarnula nie czyta płyt dwuwarstwowych ? Padnięty laser ?

Aha i jeszcze jedno - nagrywam na TDK albo właśnie Verbatimach, nie na 40 groszówkach z Biedronki ^^ mam jedną grę którą sam nagrałem i działa bez problemu.

Edytowane przez ppatrykk
Odnośnik do komentarza

trudno tak dokladnie opisac rozbieranie konsoli...

 

poprostu rozkrecasz konsolke czyscisz prowadnice, a nastepnie ponownie smarujesz je smarem technicznym [mozesz tez przeczyscic soczewke izopropanolem].

przy wymianie lasera jest troche wiecej rozkrecania :D i trzeba pamietac o zdjeciu zworki antystatycznej w nowym laserze.

 

tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wkładam do konsoli oryginalne RE3 i MGS a napęd dziwnie kręci i wydaje dźwięki jakby tarł płytą, aż boje się wkładać. Tak za każdym razem. Co jest nie tak? RE2 i DN Time to Kill działa normalnie, chociaż mają więcej. Innych gier nie mam to nie mogę sprawdzić. A chciałem pograć w RE3 :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Grałem w SH2 i odszedłem od konsoli na 10 minut. Gdy wróciłem na ekranie widniał komunikat o tym, że w napędzie nie ma płyty. Wyjąłem ją i włożyłem ponownie, ale nic to nie dało. Wyłączyłem konsolę i włączyłem ją ponownie... a raczej spróbowałem włączyć. Po 1 sekundzie zielona dioda zamienia się w czerwoną. Kwestia zasilacza (zbieg okoliczności?), czy raczej to konsola padła?

 

PS Two przerobiona, grałem na amerykańskim oryginale. Jeśli trzeba, to później sprawdzę model konsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...