Skocz do zawartości

Bundesliga


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem aluzji do kibicowania chelsea. Niech sobie kibicuje komu chce, a ten Twój argument jest z dupy wyjęty. Fakt jest taki, że jarałeś się formą Bayernu po wygranej nad Interem, a tutaj bęcki dostają od przyszłego mistrza Niemiec. Widocznie ich forma nie jest taka super. Albo po prostu Borussia tak rozpier.dala :potter:

Odnośnik do komentarza

nie jaralem sie forma tylko wynikiem i faktem, ze wygrali pierwszy mecz na wyjezdzie.

 

bajern jest w dobrej formie, wczoraj lezala taktyka + indywidualne bledy (bastian zawalil pierwszego gola, drugiego badstuber) + mega forma borussi.

 

zreszta LM =/= liga krajowa. idac tokiem rozumowania orsona to tylko barcelona ma szanse na wygranie LM bo dominuje w swojej lidze.

Odnośnik do komentarza

@Ölschmitz

To jakiej kto drużynie kibicuje nie ma tu nic do rzeczy,trochę wyobraźnia Cię poniosła,zresztą nie tylko Ciebie bo wszędzie rozpisywano się w jakiej to uber formie jest Bayern(po pogromie Interu 1-0) i jak zmiecie Borussię.

Prawda okazała się inna.W tej drużynie od zawsze tkwił ogromny potencjał,zwłaszcza od kiedy maja Robbena i Riberiego ,ale poza mistrzostwem niemiec od lat niczego nie wygrali w Europie (bodajże od 10 lat).

Lubię Bayern, i w starciu z Interem kibicuję Bayernowi,ale mówienie o potędze tego klubu jest przesadzone.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

zreszta LM =/= liga krajowa. idac tokiem rozumowania orsona to tylko barcelona ma szanse na wygranie LM bo dominuje w swojej lidze.

W zasadzie jest to bliskie prawdy, ale gdy nadejdą decydujące mecze to Barca może akurat zagrać słabiej. Gdyby to działało tak, że w najważniejszych meczach każdy gra dobrze, to Barca pokona każdego, ale tak nie jest, więc Katalończycy mają po prostu największe szanse (o ile za parę dni nie odpadną z Arsenalem). Myślę, że Bayern, Barca i MU, może Chelsea, to potencjalni zwycięzcy tegorocznej LM, poza nimi to już margines, ułamek procenta szans. O ile oczywiście nie zaskoczy ich...

 

117917_hp.jpg

 

Borussia gra boski sezon i tyle. Kto inny tak przystopował Robbena, nie tylko w Bundeslidze, w ogóle? Mało kto. Plus nie mają już pucharów na głowie, to pomaga (jak myślicie, dlaczego Milan przegrał z Tottenhamem?). Dortmund był bardzo blisko awansu w Europie, zawalili tylko jeden mecz z Sevillą. Tak samo przegrali kilka w lidze, ale generalnie grają boski sezon, a trzon zespołu to gracze mający najwyżej 22 lata. Bójta się chamy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

 

rozumiem, ze 5 w premiership chelsea jest w scislym gronie faworytow :lol:

 

 

 

5 miejsce w premiership to wiecej niejednokrotnie niz pierwsze w bundeslidze, to chyba bezsprzeczne dla wiekszosci trzeźwo myslacych?

 

poziom obydwu lig, tempo na jakim grają piłkarze są nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza

 

5 miejsce w premiership to wiecej niejednokrotnie niz pierwsze w bundeslidze, to chyba bezsprzeczne dla wiekszosci trzeźwo myslacych?

 

lol

 

 

 

"W tej drużynie od zawsze tkwił ogromny potencjał,zwłaszcza od kiedy maja Robbena i Riberiego ,ale poza mistrzostwem niemiec od lat niczego nie wygrali w Europie (bodajże od 10 lat)."

 

no i? malo jest takich druzyn? chelsea, arsenal, real, do niedawna inter?

 

 

 

nie wiem w ogole o czym jest dyskusja. nikt tu nie pisze, ze bajern jest najlepsza ekipa na swiecie i LM maja jak w banku. jest w gronie powiedzmy 5 najwiekszych faworytow, obok barcy, manczesteru, chelsea i realu. a w lidze? bundesliga to 3 najlepsza liga swiata i 3 miejsce (sezon sie nie skonczyl, uwazam, ze na luzie bajern skonczy na 2) to zaden wielki wstyd. raz na jakis czas mozna miec gorszy sezon.

 

 

a odpuszczajac juz subiektywne opinie, tutaj jest oficjalny ranking uefa.

 

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/trank2011.html

 

zaden ranking historykow ktory nic nie znaczy. na jego podst. ustala sie chocby koszyki do losowania grup LM.

 

bajern jest na 4 miejscu. wiec moze niektorzy przestana pisac jakby bajern byl w drugiej dziesiatce.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

biorac pod uwage runde rewanzowa to jest lepszy ;p zreszta fajnie nerlinger powiedzial, ze jak pilkarze borussi maja ochote na futbol na najwzyszym poziomie to ogladaja bayern-inter w telewizji.

 

Sorry ale mecz Inter - Bayern to była kopanina w porównaniu do wczorajszego meczu w którym przez pierwsze 30 minut działo się więcej niż przez całe środowe spotkanie.

A skoro już jesteśmy przy cytowaniu, to Nerlinger fajnie powiedział: "Myślę, że BVB jest słusznie Mistrzem Niemiec." :D

Pisałem wcześniej że nie ma co obawiać się o pozycję bramkarza i miałem rację. Langerak stanął na wysokości zadania i bronił pewnie - mimo iż ma dopiero 22lata!

 

Co do Twoich pozostałych postów to pozostawię je bez komentarza, chociaż nie powiem - sprawiają na mej twarzy uśmiech :-)

Z każdym kolejnym postem pogrążasz się coraz bardziej i najgorsze jest to że nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz.

 

Kibice Bayernu mogą się cieszyć z wyniku Leverkusen, które dzisiaj na własne życzenie zremisowało.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

biorac pod uwage runde rewanzowa to jest lepszy ;p zreszta fajnie nerlinger powiedzial, ze jak pilkarze borussi maja ochote na futbol na najwzyszym poziomie to ogladaja bayern-inter w telewizji.

 

Sorry ale mecz Inter - Bayern to była kopanina w porównaniu do wczorajszego meczu w którym przez pierwsze 30 minut działo się więcej niż przez całe środowe spotkanie.

to zart? mecz interu i bayernu byl swietnym widowiskiem, ogladalem go z 4 kumplami (obiektywnymi, nie kibicowali nikomu) i wszyscy (zreszta razem z komentatorami) stwierdzilismy, ze mecz mimo niewielu goli byl bardzo dobry

Co do Twoich pozostałych postów to pozostawię je bez komentarza, chociaż nie powiem - sprawiają na mej twarzy uśmiech :-)

Z każdym kolejnym postem pogrążasz się coraz bardziej i najgorsze jest to że nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz.

no to komentujesz czy nie? bo nie wiem o co ci chodzi. borussia zagrala kapitalny mecz, bajern fatalny. razem sklada sie to na doskonaly wynik druzyny z dortmundu, ktora w tym sezonie absolutnie zdeklasowala bundeslige. nie wiem co ja jeszcze mam napisac :lol: moze pojade tam i zrobie kloppowi laske? potrafie przyznac, ze w niemczech dortmund gra o klase lepiej i nie ma sie czego wstydzic. to nie pierwszy raz od kiedy kibicuje bajernowi, ze w lidze pojawia sie ktos lepszy.

 

nie tlumacze bajernu bo wszystko co moge wymienic (dwa dni przerwy po ciezkim wyjazdowym meczu przy 7 borussi, indywidualne bledy) nie zmieniaja faktu, ze to jajcarz (van gaal) i cala druzyna dala du,py, a jak juz wspomnialem dortmund gral swietnie, a klopp znakomicie ich rozpracowal.

 

 

wiec moze laskawie powiesz mi gdzie sie osmieszam? piszac, ze bajern wciaz jest jedna z 5 najlepszych druzyn na swiecie? a nie jest? bo slabo graja w lidze? liczy sie LM, gdzie jak narazie (nie wiem co sie wydarzy za te kilkanascie dni) idzie im doskonale (jedna porazka, szesc zwyciestw).

 

 

a co do borussi to zycze im jak najlepiej, ale szczerze watpie, ze w nastepnym sezonie tez beda tak dobrze grali. w tym roku z LE odpadli bardzo szybko, z pucharu niemiec tez. a LM to zupelnie inna bajka. chociaz oczywiscie moge sie mylic. ale tez nie mam ochoty wysluchiwac od fana dortmundu, ze bawia go moje posty bo nie wiem co w nich smiesznego. czekam zatem na odpowiedz, chyba, ze napisales to tak sobie i nie potrafisz uargumentowac, nie zdziwie sie:).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no to komentujesz czy nie? bo nie wiem o co ci chodzi. borussia zagrala kapitalny mecz, bajern fatalny. razem sklada sie to na doskonaly wynik druzyny z dortmundu, ktora w tym sezonie absolutnie zdeklasowala bundeslige. nie wiem co ja jeszcze mam napisac :lol: moze pojade tam i zrobie kloppowi laske? potrafie przyznac, ze w niemczech dortmund gra o klase lepiej i nie ma sie czego wstydzic. to nie pierwszy raz od kiedy kibicuje bajernowi, ze w lidze pojawia sie ktos lepszy.

 

No proszę, jaka zmiana! Teraz gratulujesz a taki przed meczem byłeś chojrak i wypisywałeś posty o tym jak to Bayern nie wygra bo jest po prostu lepszy. Nawet jak przegrywali 1-2 to pisałeś że i tak wygrają, no bo przecież Bayern to najlepszy zespół w BL!

Dziwne tylko że dopiero po drugiej porażce Bayernu z BVB zacząłeś gratulować i zauważyłeś + w grze Dortmundu. W sumie to lepiej późno niż wcale :).

 

Widzę że teraz w takim samym stopniu odnosisz się do meczu z Hannoverem - obyś w sobotę znowu się nie zdziwił.

 

Nie będę poruszał kwestii związanych z LM bo to nie jest temat od tego, ale widzę że Tobie bardzo dobrze wychodzi zmiana tematu z krajowego podwórka w którym Bayernowi nie najlepiej się wiedzie na europejskie puchary.

I napiszę to po raz kolejny - to że Bayern fajnie wygląda na "papierku" nie przekłada się na jego grę w tym sezonie.

Dopóki Bayern nie zainwestuje w klasowych obrońców którzy wspomogą Lahm'a, tak ciężko im będzie w Bundeslidze nie wspominając już o europejskich pucharach.

 

A Twoje tłumaczenie porażki Bayernu z Borussią D też nie jest najlepsze. W rundzie jesiennej, 30.09.2010r BVB grało z Sevillą w LE by kilka dni pozniej (03.10.2010r) gladko ograc Bayern 2-0.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

No proszę, jaka zmiana! Teraz gratulujesz a taki przed meczem byłeś chojrak i wypisywałeś posty o tym jak to Bayern nie wygra bo jest po prostu lepszy. Nawet jak przegrywali 1-2 to pisałeś że i tak wygrają, no bo przecież Bayern to najlepszy zespół w BL!

Dziwne tylko że dopiero po drugiej porażce Bayernu z BVB zacząłeś gratulować i zauważyłeś + w grze Dortmundu. W sumie to lepiej późno niż wcale :).

no chyba tylko ty wziales moj post, ze "bajern wygra 3:2" na powaznie, po strzeleniu drugiej bramki praktycznie przestalem sie ludzic na dobry wynik i po cichu myslalem, zeby uniknac gorszego. a, ze bajern mimo gorszego sezonu jest najlepszym zespolem w BL to chyba dosc oczywiste ;)

 

Nie będę poruszał kwestii związanych z LM bo to nie jest temat od tego, ale widzę że Tobie bardzo dobrze wychodzi zmiana tematu z krajowego podwórka w którym Bayernowi nie najlepiej się wiedzie na europejskie puchary.

I napiszę to po raz kolejny - to że Bayern fajnie wygląda na "papierku" nie przekłada się na jego grę w tym sezonie.

Dopóki Bayern nie zainwestuje w klasowych obrońców którzy wspomogą Lahm'a, tak ciężko im będzie w Bundeslidze nie wspominając już o europejskich pucharach.

wiem, ze pieta achillesowa bajernu jest obrona i tak naprawde w wiekoszosci spotkan w LM bedzie potrzebne troche szczescia, plus ewentualnie bramki robbena last minute, ale w poprzednim sezonie to sie sprawdzilo i jak narazie w tym tez sie sprawdza. WIEM, ze bajern rownie dobrze moze odpasc wciaz z interem (bo wynik np. 1:2 jest prawdopodobny), ale pisze to teraz, a teraz tak uwazam. a jesli po sezonie nie wzmocnia obrony to prawdopodobnie fani rusza na siedzibe klubu ;)

 

 

A Twoje tłumaczenie porażki Bayernu z Borussią D też nie jest najlepsze. W rundzie jesiennej, 30.09.2010r BVB grało z Sevillą w LE by kilka dni pozniej (03.10.2010r) gladko ograc Bayern 2-0.

tak jak pisalem, to nie bylo kluczowe, ale wplyw na pewno mialo. rozumiem, ze borussia tez wtedy grala wczesniej, ale jak slusznie zauwazyles byl to mecz z sevilla, w LE i do tego przegrany. bajern gral na wyjezdzie z obronca trofeum w LM, czyli rozgrywkach znacznie trudniejszych. to tak jakby mierzylo sie ze soba dwoch biegaczy z czego jeden z nich kilka dni wczesniej pobiegl do sklepu po bulki, a drugi se wystartowal w maratonie. oczywiscie przesadzam, ale wiesz o co chodzi. jeszcze raz napisze, ze powodow porazki bylo wiecej (dwa najwazniejsze to dyspozycja schweinsteigera, oraz swietna taktyka kloppa polaczona z fatalna van gaala), ale to tez na pewno mialo wplyw. mourinho tez byl w podobnej sytuacji (oni grali we wtorek) i zrobil ostra zadyme z tego powodu w PD.

 

 

a, ze zawsze przed meczem pisze, ze bajern wygra? taki juz mam swoj styl ;) jak kiedys byl tu typer to tez wszystkie mecze typowalem powaznie, a mecze bajernu 10:1 np. a swoja droga uwazam, ze bajern to na tyle silna ekipa, ze sa w stanie awansowac w praktycznie kazdym dwumeczu (jak chocby rok temu z manchesterem, gdzie chyba ogozo napisal, ze manu sie nawet nie spoci). wiec nie wiem co dziwnego jesli napisalem, ze bajern wygra z borussia, tymbardziej, ze nie tylko ja tak uwazalem (hajto typowal 4:0 dla bajernu xD).

Odnośnik do komentarza

Chelsea wyraziła ponowne zainteresowanie Lucasem Barriosem i podobno są gotowi wydać na niego 20 mln euro. Srogo...

 

Mario Basler, znany ze swego gola w kuriozalnie przegranym przez Bayern finale LM 2000, potępił kibiców Bayernu za brak szacunku okazany Manuelowi Neuerowi. "Nie rozumiem. Protestują przeciwko sprowadzeniu najlepszego bramkarza na świecie. Co dalej? (...) Neuer jest jak Messi. Jedyna różnica jest taka, że nosi rękawice. Bayern powinien go kupić bez względu na cenę i jestem pewien, że to zrobią" - stwierdził były niemiecki napastnik. Uroczą uwagę rzucił Basler na temat zaangażowania Neuera: "jestem pewien, że będzie dawał z siebie 100% w każdym meczu. To o 98,4% więcej niż Breno".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...