Skocz do zawartości

Bundesliga


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jutro bardzo ciekawy mecz. Bayern Monachium - Borussia Dortmund. Goście najprawdopodobniej bez Kuby i Weidenfellera. Oprócz tego nie ujrzymy oczywiście Kagawy, który dalej się leczy. Nie zagra także Owomoyela i Zidan. Jak widać przyszli mistrzowie Niemiec bardzo osłabieni, ale mam nadzieję, że dadzą radę i wygrają.

 

Mecz będzie pewnie wyglądał tak:

:D

Odnośnik do komentarza

obstawiam pewne zwyciestwo bajernu. wiadomo, ze rekordowy mistrz niemiec nie moze wygrywac ligii co rok, wiec co jakis czas pojawia sie jakas borussia (czy inne stuttgarty i wolfsburgi) ktore trafia na dobry sezon a za rok w LM odpadna w grupie a potem skoncza na 6 miejscu w lidze.

 

a bajern wygra bo jest lepsza druzyna.

 

Jako kibic BVB od 1997r czuję trochę niesmak Twoim wpisem....

Dortmund to duży klub, który wcześniej też święcił sukcesy w BL, niestety złe gospodarowanie pieniędzmi doprowadziło do kryzysu z którego Dortmund zaczyna się podnosić i mam nadzieję że to nie jest przypadkowy sezon i że Borussia wróci na czołowe miejsca w lidze - tam gdzie jej miejsce.

 

Pisanie o BVB "jakaś" i łącząc ją z Wolfsburgiem (który po za jednym udanym sezonem, przeważnie meldował się pod koniec lub w środku tabeli) jest trochę nie na miejscu.

Liczę na to że jutro, po zaciętym widowisku Dortmund odniesie zwycięstwo na AA i utrze nosa, oraz nauczy trochę pokory kibiców Bayernu, bo tego im ostatnio brakuje :).

Widocznie kibiców Bayernu ciągle boli to że BVB zdobyło Puchar LM na ich dawnym stadionie w Monachium, stąd ta niechęć...

 

Co do osłabień BVB, to chyba nikt na poważnie nie bierze tego że Zidan i Owomoyela to wielkie osłabienia przed meczem. Oboje dawno już nie grali w podstawowym składzie i niestety ale wszystko na to wskazuje że prędko nie zagrają.

Widoczny może być brak Kuby oraz Kagawy, natomiast o pozycję bramkarza bym się nie martwił. Langerak potrafi kapitalnie bronić.

 

ps. w tym sezonie to Bayern jest lepszy od Borussii D ale na papierku - w lidze na razie tego nie udowadnia.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

piszac "jakas borussia" mam na mysli zespol, na ktory przed sezonem nikt nie stawial, a ten rozgrywa kapitalny sezon. hoffenheim sprzed kilku sezonow, leverkusen rok temu itd.

 

bayern co kilka sezonow traci tytul na korzysc roznych zespol, ale te druzyny sie praktycznie nie powtarzaja. wiec to, ze borussia teraz prowadzi w tabeli jakos specjalnie nie zaskakuje i historia mowi, ze za rok to sie nie powtorzy ;)

 

 

 

"ps. w tym sezonie to Bayern jest lepszy od Borussii D ale na papierku - w lidze na razie tego nie udowadnia."

 

biorac pod uwage runde rewanzowa to jest lepszy ;p zreszta fajnie nerlinger powiedzial, ze jak pilkarze borussi maja ochote na futbol na najwzyszym poziomie to ogladaja bayern-inter w telewizji.

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

No jednak Borussia,o 3-2 dla Bayernu zapomnij.

Zastanawiała mnie ta nagła podnieta forma Bayernu po meczu z Interem.Na Eurosporcie pisali,że obstawiają 4-0 dla Bayernu - śmiać mi się chciało.

Borussia ma naprawdę fajny zespół i myślę,że to nie jest forma na jeden sezon(oczywiście pod warunkiem,że zaraz wszystkich nie posprzedają poi sezonie).

Odnośnik do komentarza

Dwumecz Borussia-Bayern zakończony 5-1. No cóż, z tezą, że to drużyna jednosezonowa, nie można dyskutować dopóki nie nastanie kolejny sezon. Ale biorąc pod uwagę wiek zawodników, uważam, że mają widoki na przyszłość. Barrios pewnie w końcu gdzieś odejdzie, jeśli to prawda, że jego zdaniem oglądanie ogonów w Premier League jest bardziej ambitne niż granie w Lidze Mistrzów. Ale reszta raczej zostanie - Hummels, Piszczek, Subotić, Sahin, Goetze, Grosskreutz, Kagawa... Kto wie, może nawet Lewandowski nauczy się strzelać. Są widoki.

 

Schalke zremisowało 1-1, zgadnijcie kto strzelił. Raul jest już na 4. miejscu w tabeli strzelców. Chrystus w jego wieku już nie żył, a on w swoim SZESNASTYM sezonie profesjonalnego futbolu ciągnie zespół na swoich barkach w Lidze Mistrzów i w jednej z najlepszych lig świata. Można wymienić wielu bramkarzy, nawet "biegaczy" jak Zanetti, jednak strzelanie bramek zawsze kojarzyło nam się z czymś, co się zdarza okazjonalnie, przez kilka lat, a później instynkt strzelecki gaśnie albo napastnik łamie sobie kolano. Nie Raul. On miał sezon pełen bramek, gdy kończył 19 lat, i będzie świętował kolejny, gdy niedługo skończy 34. Schalke nie ma już szans, by wejść do przyszłego LM, ale jeśli w tym roku wejdzie do ćwierćfinału, i tak będzie to dla mnie jedna z większych historii tego sezonu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...