Skocz do zawartości

Nowe filmy - co polecacie??


epl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

widziałem na kompie polecam nawet pójść do kina chociaż jeśli wolisz oszczedzić 15 zyla to na kompie efekty też są fajne

niezła rola głównego początkowo komicznego boheatera i taki czarny humor od niego płynący reszty nie zdradze bo zakończenie znakomite

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przerwane objęcia- Almodovar nie wychodzi z formy, "Objęcia" są lepszym filmem niż "Volver", który przecież był co najmniej dobry. Standardowo, fabuła jest zbyt pogmatwana żeby ją streszczeć, zresztą taki opis to absurd w przypadku tego twórcy. Nie jest ważne kto gdzie z kim tylko klimat czy nastrój. Jedno jest pewne, będzie melodramtycznie i "kolorowo (chodzi o specyficzny plastyczny styl Hiszpana). Film podobnie jak ostatni twór Tarantino można traktować jako swoisty hołd dla kina. Almodovar, co jasne, w tej czołobitności w stosunku do historii kinematografii jest jednak o niebo subtelniejszy. Mnie urzekł eksperyment z "Kobietami i walizkami" kiedy Almodovar puszcza nam swój stary film tylko w nowym opakowaniu. Nie będe jednak zdradzał o jaki film chodzi, domyślcie się sami. Jeśli chodzi o aktorstwo to Cruz nie schodzi spoza swojego bardzo dobrego poziomu. Akompaniuje jej kilka starych hiszpańskich aktorek znanych z wczesniejszych filmów Almodovara. Na ekran, chociaż na moment, wraca Rossy de Palma. No, wszystko jest na swoim miejscu. Podobno Pedro ma teraz nakręcić coś w zupełnie innym stylu, ciekawe co z tego wyjdzie. 5/6

Odnośnik do komentarza

"Volver" lubię, ale to film w zasadzie o niczym. Niby jest wątek silnych kobiet, jest Carmen Maura, ale to raczej temat dla fanów. "Przerwane Objęcia" są przede wszystkim kinem zakrojonym na większą skalę, To obraz zdecydowanie bogatszy zarówno w treść jak i w formę. Oprócz typowego dla Almodovara galimatiasu fabularnego są także eksperymenty z formą, dystans do własnego dorobku. Tego nie ma w "Volver".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Odlot

 

Kolejna świetna animacja Pixara, który zaskakuje oryginalnością tematu (ludzie w podeszłym wieku).Kreska (?) śliczna, można nacieszyć oczy, tym bardziej w 3d, choć wydaje mi się, że nie było zamiarem twórców pokazywanie animacji właśnie w tej formie.Świezy pomysł, oryginalna fabuła, ciekawe postaci, z którymi mozna się zżyć (Fredricksen, Russel).Kilka dobrych gagów (akcje z psami są suber).Denerwuje trochę polski dubbing, wolałbym usłyszeć oryginalne głosy bohaterów.Animacja nie tak dobra jak Wall-e, ale warta zobaczenia. 8.5/10

Odnośnik do komentarza

Orphan - Sierota - Moim zdaniem bardzo dobry przedstawiciel gatunku. Dobra gra aktorska. Wszystko trzyma się kupy. Jest naprawdę nieźle. Film oglądałem w odpowiednich warunkach - ciemno i słuchawki na uszach. 8/10

 

 

State of Play - stan gry - Bardzo dobry moim zdaniem film, ale nie dla każdego. Główny bohater prowadzi dochodzenie dziennikarskie nad aferą polityczną. Naprawdę dobre zwroty akcji i ciężko przewidzieć co będzie dalej. Dla mnie super 9-/10

 

Doghouse- Bardzo miłe zaskoczenie. Gore brytyjskie. Grupka kumpli jedzie do małego miasteczka uchlać się z powodu rozwodu jednego z nich. Problemy się zaczynają tuż po przyjeździe, gdzie wszyscy faceci zostali wybici przez kobiety "zombie". Jest naprawdę fajnie. Strasznie i śmiesznie. I nawet przesłanie film ma odnośnie kobiet i przyjaźni. 7+/10

 

 

Tournament - włączyłem i wyłączyłem. Wygląda za taki syf, że szkoda czasu.

 

Harry Potter któryś tam - Spodziewałem się najmroczniejszej i najlepszej części, a wyszedł kolejny odcinek serialu, który niewiele wyjaśnia i tylko dokłada wątki na kolejne 1000 odcinków. Da się obejrzeć, ale bez rewelacji. 7-/10

Odnośnik do komentarza

Moon

 

Nawet tu tematu nie ma i sie nie dziwie, bo sam o filmie dowiedziałem się zasysając nowy album Clinta Mansela. Dla mnie rewelacja. Poważne SF ze świetną muzyką.

 

Chyba nawet bardziej mi sie podobał od Districtu9

Odnośnik do komentarza

Moon

 

Nawet tu tematu nie ma i sie nie dziwie, bo sam o filmie dowiedziałem się zasysając nowy album Clinta Mansela. Dla mnie rewelacja. Poważne SF ze świetną muzyką.

 

Chyba nawet bardziej mi sie podobał od Districtu9

 

Czekam na ten film z wywieszonym jęzorem, ale nie mam pojęcia kiedy/czy trafi u nas do kin, a z tego co wiem to na dvd będzie dopiero pod koniec grudnia ...

Odnośnik do komentarza

Ale co, czekasz na DVD, żeby pojsc do Mediamarktu i kupić płyteczkę po 49.99 w promocji ze smyczą MM? Bo jak nie to można dostać bardzo dobrą wersję od wujka z Ameryki.

Odnośnik do komentarza

Czy będzie taniej zamówić coś z USA, jeśli dochodzą do tego koszty przesyłki ? Wole poczekać i zobaczyć w jakiej cenie pojawi się to naszym pięknym kraju. Choć nie ukrywam, że bardziej wolałbym obejrzeć/usłyszeć moon w kinie.

I tak, zależy mi na smyczy MM, marzę o niej co noc :P

Edytowane przez Wojthas
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...