Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =-FEISAR-=

bigdaddy przeprosić powinieneś wszystkich tutaj za te swoje brednie. Dałem ci zdjecia, filmik i nic. Nadal klapki na oczach i nic nie widzisz. Problemem jest to że ty nie masz bladego pojęcia czym jest HDR i co to jest punktowy pomiar światła w kamerach i aparatach. Dodatkowo dochodzi fakt że tej gry na oczy nie widziałeś. To jednak już nie moja wina i musisz żyć z tym że po prostu twój zakres wiedzy i pojęcie o takich rzeczach jest bliskie zeru. Sad but true.

 

PS. Po co wklejasz prt scr z filmiku jak każdy może ten filmik zobaczyć? Aż tak chcesz kogoś naiwnego przekonać że czarne jest białe? Niech każdy sobie puści ten filmik i zobaczy że KLAMIESZ pisząc iz screeny z porównania toru Suzuka są photoshopowane.

 

Oto dowód twoje fanbojskiego kłamstwa.

 

 

 

 

Za(pipi)ista dyskusja o jasność krzaków :lol::lol: Zwały mam z Was :potter:

 

wesoło jest :D w oczekiwaniu na premierę możemy prowadzić za(pipi)iste dyskusje o jasności krzaków

 

Nie byłoby tej dyskusji, gdybyś nie palnął smuta że to porównanie...

 

 

 

gtral.jpg

 

 

 

...jest przerobione photoshopem.

Edytowane przez =-FEISAR-=
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Normalnie wczoraj mnie coś naszło na zrobienie kilku zdjęc, dodam od siebie na wstępie ze dla mnie jest to kompletnie obojętne jak bedą wyglądac drzewka obok trasy (czy wogle bedą)

Dla mnie ważniejsze są slady opon których chyba sie nie doczekam :confused: Może dlatego ze dużo gram w LFS'a

Niżej kilka zdjęć z mojego tv (zdjęcia są ciemniejsze niż naprawde ale to wina telefonu)ustawienia standard

zdj3zd.th.jpgzdj7s.th.jpgzdj9.th.jpg

zdj10.th.jpgzdj12.th.jpgzdj13.th.jpg

Z dedykacją dla biga :woot:

Odnośnik do komentarza

kuwa, PPL, piszcie newsy tu o GT5, a nie jakies udowadnianie sobie kto ma jasniejszy TV.

 

A) rozne rodzaje polaczen

B) rozne rodzaje matryc w TV

C) rozne ustawienia TV

D) rozne katy patrzenia na LCD

E) rozne aparaty

F) ROZNE WARTOSCI EKSPOZYCJI ZDJEC!!!

 

Przeciez zaleznie gdzie 'traficie' aparatem stamtad elektornika 'wezmie' wzor do ustawienia ekspozycji, bedzie starala sie nie przeswietlic zdjecia (wiec jak traficie w niebo, to drzewa beda czarne) ani niedoswietlic (to samo: krzaki jasne, niebo 'przepalone').

 

i G) rozne wyswietlacze na ktorych ogladacie TO FORUM.

 

To jak porownywanie roznic smaku Pepsi i CocaColi przez telefon. NIE DA SIE KUWA - koniec dyskusji, EOT, fin, ende, konec, owari.

Feisar - idz pograc w GT:P bo to fajna gra, bigdaddy - lec do Forzy 3, bo na chwile obecna ta gra kopie zadek.

Edytowane przez dempsej
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

wchodze dzis rano do tematu o GT szukajac ciekawej merytorycznej dyskusji...a tu dalej smietnik robiony przez feisara, czy admini na tym forum serio zapomnieli juz co to Ban?

 

Przynajmniej starałbyś sie być bardziej obiektywy. Bo widzę że masz uczulenie na nick Feisar. Prawda boli czy jak?

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@bumier - dzięki za zdjęcia mimo że masz podświetlenie powyżej średniej i jasność aż na 75% to widać że w tamtym miejscu jest cholernie ciemno :) twoje drugie zdjęcie od góry i moje zdjęcie pokazują że zdjęcia PD nie są prosto z gry :)

 

@feisar - twojego ostatniego postu skierowanego do mnie nie czytałem, odpuszczam.

sobie kłótnie z tobą, jesteś wolny.

 

@dempsej - fm3 mi się znudziła (czekam na gt5) i od 1.5tyg w nic nie grałem.

 

 

Chyba prezentacja tego sytemu GPS, dzięki któremu będziemy mogli przenieść dane z przejazdu prawdziwym samochodem do GT5.

http://www.gran-turi...news/d8925.html

Nie wiem jak to ma niby działać xD

 

e: Dla mnie totalną bzdurą jest to, ze PD traci czas na takie coś bo w praktyce skorzystać z tej funkcji będzie mogło ile osób? 0,001%?

 

w ps3 nagrywasz swojego ducha z trasy na odpowiedni nośnik czy pamięć usb/karty micro sd. Masz odpowiedni GPS podpinasz swojego ducha, jedziesz na np: N-ring i startujesz równo z nim :) Tylko jaki procent graczy to wykorzysta....równie dobrze to mogę spisać czasy z gry i jeździć po N-ring-u.

Odnośnik do komentarza

[...]

w ps3 nagrywasz swojego ducha z trasy na odpowiedni nośnik czy pamięć usb/karty micro sd. Masz odpowiedni GPS podpinasz swojego ducha, jedziesz na np: N-ring i startujesz równo z nim :) Tylko jaki procent graczy to wykorzysta....równie dobrze to mogę spisać czasy z gry i jeździć po N-ring-u.

Odwrotnie :P

Dane zbierane są z przejazdu prawdziwym samochodem po prawdziwym torze. Potem są one wrzucane na USB i do GT5. W GT5 oglądasz replay swojego przejazdu z reala.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

kuwa, PPL, piszcie newsy tu o GT5, a nie jakies udowadnianie sobie kto ma jasniejszy TV.

 

A) rozne rodzaje polaczen

B) rozne rodzaje matryc w TV

C) rozne ustawienia TV

D) rozne katy patrzenia na LCD

E) rozne aparaty

F) ROZNE WARTOSCI EKSPOZYCJI ZDJEC!!!

 

Egzakli!!! Dlatego też twierdzenie że porównanie Suzuki real i GT5 jest przerabiane w photoshopie to głupota do kwadratu.

Odnośnik do komentarza

wg mnie tory, które są odzwierciedleniem tych z rzeczywistości, są zrobione naprawdę z szałową precyzją. Screeny, które zapodał Feisar, nie są retuszowane, bo po co?

Co do filmiku, który pokazuje "jak realne jest GT5", to brak mi słów. Naprawdę kozacko to wygląda:)

Czekam na grę z Utęsknieniem!

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Kiedy przesunięto japońską premierę Gran Turismo 5 obowiązywała jeszcze wersja, że gra jest już od jakiegoś czasu ukończona i trwają jedynie ostatnie szlify. W wywiadzie dla USA Today szef studia Polyphony, Kazunori Yamauchi mówił jednak co innego.

 

Właśnie pracujemy nad ostatnimi 10% i trochę polerujemy całość.

 

Prosta matematyka każe zatem przypuszczać, że gra gotowa jest w 90%. Do ukończenie pozostało zatem naprawdę niewiele, ale jednak coś. Miejmy nadzieję, że po tylu latach produkcji obędzie się bez kolejnego przekładania terminu premiery. Yamauchi zapewnia jednak, że jest na co czekać i Gran Turismo 5 zrewolucjonizuje gatunek.

by: polygamia

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

Panowie gra mam nadzieję zapewni wiele godzin przyjemności i pewnie tak będzie. Bo rozmach możliwości jest ogromny ale jak ostatnio przeczytałem że gra jest gotowa w 90% to mnie szlak trafił bo ten tytuł to chyba zmienia się w Jednorożca. Pewnie ten tytuł dostaniemy dopiero najwcześniej we wrześniu zwłaszcza jak słyszę o 3D w grze. Gdzie sony dopiero właśnie w tym terminie wypuści telewizory

Odnośnik do komentarza
Kiedy przesunięto japońską premierę Gran Turismo 5 obowiązywała jeszcze wersja, że gra jest już od jakiegoś czasu ukończona i trwają jedynie ostatnie szlify. W wywiadzie dla USA Today szef studia Polyphony, Kazunori Yamauchi mówił jednak co innego.

 

Właśnie pracujemy nad ostatnimi 10% i trochę polerujemy całość.

 

Prosta matematyka każe zatem przypuszczać, że gra gotowa jest w 90%. Do ukończenie pozostało zatem naprawdę niewiele, ale jednak coś. Miejmy nadzieję, że po tylu latach produkcji obędzie się bez kolejnego przekładania terminu premiery. Yamauchi zapewnia jednak, że jest na co czekać i Gran Turismo 5 zrewolucjonizuje gatunek.

by: polygamia

I tak z tego wszystkiego wynika że kłamią jak z nut. Jeszcze 2 tygodnie temu mówili o premierze w marcu teraz nie wiadomo kiedy, a żeby było śmieszniej to w sierpniu czy we wrześniu ten sam pan i nawet tu był z nim wywiad wklejany mówił "że gre możemy wydać w każdej chwili".

Wiec po tym wszystkim pan Kaz nie jest już dla MNIE obiektywnym źródłem informacji, bo zamiast paradować i pozować do zdjęć na różnych wystawach to by schował dupę w studiu i pomógł doszlifować te 10% . A paradowanie do zdjęć mógłby przejąć jego "osobisty tłumacz" :thumbsup:

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Wiec po tym wszystkim pan Kaz nie jest już dla MNIE obiektywnym źródłem informacji, bo zamiast paradować i pozować do zdjęć na różnych wystawach to by schował dupę w studiu i pomógł doszlifować te 10% . A paradowanie do zdjęć mógłby przejąć jego "osobisty tłumacz" :thumbsup:

tego pana już dawno nie powinno być przy produkcji tej gry. ja wiem że się przysłużył, że stworzył tą serię, ale w obecnych czasach w Sony nie powinno być miejsca dla wizjonerów którzy kompletnie nie zwracają uwagi na oczekiwania rynku, tylko realizują swoją wizję gry. Sony ośmiesza się pozwalając na takie herce, sama sobie szkodzi, a tan jegomość zamiast siedzieć w studiu jeździ sobie po targach i startuje w wyścigach.

 

od roku słyszymy że gra jest gotowa, a jak przychodzi do jej wydania to nagle coś jest nie tak. do tego te przechwałki o tym jak to gra zmiecie konkurencję i jakim to będzie przełomem, a na potwierdzenie dostajemy parę screenów z photo mode które mają sprawić że zbiorowo dostaniemy orgazmu. jeszcze te buńczuczne zapowiedzi że nie wie po co zniszczenie, ale jak tak bardzo chcemy to nam zrobią najlepszy wypas i tak realistyczny że z miejsca go wyłączymy. Łaskawiec chciałoby się rzec. oczywiście na potwierdzenie tego dostajemy wspaniały trailer w którym widać wgięty zderzak, i gameplay z pseudo zniszczeniami gdzie na trasie jeden samochód się niszczy a reszta to stare, dobrze znane kartony. potem znowu porcja pięknych screenów po których połowa forum wpada w spazmy. potem dostajemy okrojone demo, które to niby nie jest demem a prezentacją nie wiadomo czego, po czym po fali krytyki porcja kolejnych screenów i przesunięcie premiery. no i oczywiście zapewnienia że z europejską premierą jest wszystko ok. jasne że jest, nikt nie wie kiedy będzie, ale wszystko jest ok...

 

oczywiście Kaz będzie teraz sobie siedział i kminił swoje głupoty, typu zapisywanie przejazdu własnym samochodem i oglądanie tego w GT5 - świetnie, on jeden z tego skorzysta. zniszczeń z prawdziwego zdarzenia jak nie widzieliśmy tak nie ma, poprawionych kolizji i fizyki też ni widu ni słychu (nie mówię tutaj o fizyce z GT:A, ale o poprawkach w wyścigu a nie time trial), noc to raptem 2 screeny marnej jakości z trasy co od zawsze była w nocy, deszczu nikt nie widział (o kombinacji deszczu i nocy tym bardziej), a ślady opon na asfalcie Kaz wymijająco wyśmiał.

 

ja nie wątpię że to będzie tytuł z którym spędzę spokojnie rok, w jego poprzedniczki grałem mnóstwo godzin na poprzednich platformach, teraz codziennie jeżdżę na kibelku w GTpsp. ale na Boga - YAMAUCHI MUSI ODEJŚĆ!!!

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Zapodaliby wreszcie jakiś filmik gdzie gracz ma jakieś pojęcie o simracerach, i w grze jest ustawiona fizyka "PRO".

Bardzo jestem ciekaw jak się mocne fury zachowują na Nurbie.

Na zapodanych do tej pory gameplayach się tylko motają od bandy do bandy :lol:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Za(pipi)ista dyskusja o jasność krzaków :lol::lol: Zwały mam z Was :potter:

Trochę przesadzają, ale w grach chodzi przecież tylko o grafikę, prawda? Dla mnie nieprawda, ale dla większości prawda i o grafice są ciągle głupie dyskusje zamiast o grywalności.

 

Na zapodanych do tej pory gameplayach się tylko motają od bandy do bandy :lol:

Nie ma co się śmiać, to jest model jazdy w GT5(P), jest to model żałosny i nie umywa się do tego z Forzy, a że podobno dobrze wypada na kierownicy to nie ma znaczenia bo gier nie robi się dla hardcorów ani dla kilku procent. Jednak dla mnie wyścigi to ściganie (a nie model jazdy) więc w GT5 też da się pograć (mimo że fizyka jest najgorsza z całej serii GT1234).

To co jest naprawdę ważne to tryb online i hotlapping (tylko tym się zajmują lepsi gracze, a nie żadną grafiką czy przechodzeniem offline), a o tym niemal brak informacji.

Odnośnik do komentarza

:teehee: ktos chyba pierwszy raz mial pada/kierownice w reku :ninja: Tak a propos widoku z kokpitu i animacji zmiany biegow - czy tylko mnie sie wydaje, ze w kazdej grze z widokiem ze srodka ( F3, GT5, GRID, Shift etc ) zanim koles polozy lape na dzwigni, wrzuci bieg i wroci na kiere mijaja jakies 2-3 sekundy ? Juz pomijajac, ze najczesciej bieg wchodzi zanim w ogole odpali sie animacja ruchu reki, to kazdy srednio sprawny kierowca zrobic to szybciej. A moze jestem przewrazliwiony ;)

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

:teehee: ktos chyba pierwszy raz mial pada/kierownice w reku :ninja: Tak a propos widoku z kokpitu i animacji zmiany biegow - czy tylko mnie sie wydaje, ze w kazdej grze z widokiem ze srodka ( F3, GT5, GRID, Shift etc ) zanim koles polozy lape na dzwigni, wrzuci bieg i wroci na kiere mijaja jakies 2-3 sekundy ? Juz pomijajac, ze najczesciej bieg wchodzi zanim w ogole odpali sie animacja ruchu reki, to kazdy srednio sprawny kierowca zrobic to szybciej. A moze jestem przewrazliwiony ;)

Animacja odpala się po fakcie przełączenia już biegu, więc jest opóźniona względem tego, jak wyglądałaby w rzeczywistości. Żeby to było zsynchronizowane przy graniu na kierce gierka musiałaby dodatkowo przez kamerkę patrzeć nam na ręce, wyczytując kiedy mamy zamiar wrzucić bieg. Natal się kłania.

Odnośnik do komentarza

Nom to by bylo fajne rozwiazanie dla Natala. Wracajac do animacji to wydaje mi sie, ze w TDU jak obroty zblizaly sie do odciecia to reka sama wedrowala w kierunku dzwigni, zeby opoznienie bylo jak najmniejsze. A na tym filmiku wyglada strasznie wolno, wiadomo, ze gra nie wyprzedzi naszego myslenia, ale sama animacja powinna byc moim zdnaiem szybsza.

Eh dawac mi tdu2, znowu mam ochote na przejechanie kilku tysiecy km bez specjalnego celu :D

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...