Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja musze jeszcze kupic Mine's Skyline'a do czasówki. Reszta zaliczona. Jednak nie mam pojęcia jak niektóre eventy zaliczyć na złoto... W kilku brakuje mi dosłownie sekundy (np ten F40 z wyprzedzeniem wszystkich przez 1 okrążenie... ale to zrobię w końcu ;)). Chamskie są te ograniczenia pkt. Rozumiałbym, gdyby były tak dobrane żebyśmy nie mieli lepszego auta od reszty, ale my musimy samochód osłabiać żeby móc wystartować. Trochę to przegięte, bo nawet jeśli jedziemy w tunelu aerodynamicznym to przeciwnicy nas bez problemu odstawiają ;) Jedyne gdzie mamy okazje nadrobić straty to zakręty... ale tu pojawiają się nieszczęsne kary. Dlaczego nieszczęsne? Bo sa niedorobione. Często kara wyskakuje z byle powodu. Lekko dotknę jakiegoś samochodu (lub nawet on na mnie wjedzie od boku, a ja dostanę kare) i juz zonk. Tak samo jak muśnięcie ogrodzenia. Co śmieszne czasami walne w coś mocniej i kary nie ma, a innym razem wydawałoby się że nawet nie dotknąlem niczego a wyskakuje kara :P W dodatku kary za ścinki to też kpiny. Wyrzuci mnie lekko z toru (w taki sposób który w żaden sposób nie przypomina ścinki, wręcz przeciwnie...) i.... kara ;)

Dużo rzeczy do poprawy mają ludzie z Polyphony.

Odnośnik do komentarza

Do tego dochodzi nie za dobry system kar podczas Time Trial i Online. Jak widze co ludzie wyprawiaja to az sie zal robi, w wyscigach online przepychaja sie na maksa i im to przechodzi bez kary, to samo w Time Trial - widzialem powtorki jak rekordzisci jezdza po bandach odbijajac sie od nich zeby nie chamowac i nie tracic predkosci. ;) Nieraz jak bylem pierwszy to ktos sie we mnie wbil i wyprzedzil, a kary nie dostal bo jechal dalej na calej predkosci.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
Mam prosbe do posiadaczy wersji PAL Prologue'a - gdyby mogl ktos spisac PSN ID (w kolejnosci) ludzi, ktorzy zajmuja miejsca 1-10 Skylinem R34 Vspec II Nur na trasie suzuka (full) fizyka PRO ? Chcialbym sprawdzic czy takie same PSN ID beda w wersji Japonskiej...

Fuji Speedway F, wersja PAL

1. toypoodle

2. sebfr57

3. RANDY0210

4. takuanbou

5. HiJOY

6. tata_spreadwig

7. ask

8. Mag_iurisVK

9. GeoffNI

10. gatotripero

 

Tez sie zastanawialem czy ranking jest globalny. ;)

 

No to rankingi sa globalne ;)

A ten toypoodle to stara sie byc skylinem najlepszy na wszystkich trasach :P

Ale na "moim" Eaiger mu sie nie dalem :) Ani16 poza zasiegiem ;) - teraz czas posiedziec nad Suzuka :)

Odnośnik do komentarza

Zauwazylem wlasnie ze w wersji PAL brakuje Skyline'a R33 GT-R ;) Z tego co widzialem w sieci (screeny, gameplay'e) to w wer. jap byl.

Villain, masz jap z updatem... czy R33 zniknal czy jest nadal?

Poza tym jak zdobyc nowego GT-R'a w wersji Masked (jesli sie da) bo widzialem go w jednym z wyscigow ... Moze trzeba wszystko zaliczyc na zloto? Mam nadzieje ze nie...

Odnośnik do komentarza
Mam prosbe do posiadaczy wersji PAL Prologue'a - gdyby mogl ktos spisac PSN ID (w kolejnosci) ludzi, ktorzy zajmuja miejsca 1-10 Skylinem R34 Vspec II Nur na trasie suzuka (full) fizyka PRO ? Chcialbym sprawdzic czy takie same PSN ID beda w wersji Japonskiej...

Fuji Speedway F, wersja PAL

1. toypoodle

2. sebfr57

3. RANDY0210

4. takuanbou

5. HiJOY

6. tata_spreadwig

7. ask

8. Mag_iurisVK

9. GeoffNI

10. gatotripero

 

Tez sie zastanawialem czy ranking jest globalny. :/

 

No to rankingi sa globalne :P

A ten toypoodle to stara sie byc skylinem najlepszy na wszystkich trasach ;)

Ale na "moim" Eaiger mu sie nie dalem ;) Ani16 poza zasiegiem :P - teraz czas posiedziec nad Suzuka :D

Dziwne, że holl01'a, nie ma na żadnym.

Odnośnik do komentarza
Czy ktos wie w jaki sposob jest wybierana pozycja startowa w wyscigu online ?

Myslalem, ze jest losowo...

Ja wiem, decyduje index wydajności (słabsze bryki na wyższym miejscu) i losowo gdy taki sam PP

Online na pro wszyscy śmigają w lotusach. NIe wiele jest f 430, GT-R i innych. Zawsze pierwsze trzy miejsca są takie same trzy lotusy tuned...Na super speed way tylko lotus sie liyczy. Jak wan idize w online pro pp650?

Teraz już dobrze. Tu wycofuję się z tego co napisałem, że Forza2 jest trudniejsza - lepiej niech to ocenia ktoś kto jeździł bez asyst, ja na krzyżaku i klawiszach nie mogłem i tu też nie mogę, a asysty w GT5P działają tak nędznie, że same powodują poślizgi.

Więc dopiero jak sobie ustawiłem Lotusa daję radę z TCS 1 i ASM off, wcześniej dopiero przy TCS 8 i ASM ON dawało się jechać.

EDIT: Czy wie ktoś czy istnieje jakieś forum na które być może zaglądają twórcy GT?? Chodzi mi o miejsce, gdzie gracze mogliby podzielić się z twórcami swoimi wrażeniami. Napisać co jest OK a co nalezy zmienić/poprawić. Są chyba jakieś fora PlayStation...

Tu masz takie forum, wygląda jakby zaglądali tam twórcy, może nie bezpośrednio, ale jak Community Manager Forzy Che (w GT Lestrade???) potem przekazuje sprawę i robią patcha, DLC itp.: Oficjalne forum GT

Ja musze jeszcze kupic Mine's Skyline'a do czasówki. Reszta zaliczona. Jednak nie mam pojęcia jak niektóre eventy zaliczyć na złoto... W kilku brakuje mi dosłownie sekundy (np ten F40 z wyprzedzeniem wszystkich przez 1 okrążenie...

...ale tu pojawiają się nieszczęsne kary. Dlaczego nieszczęsne? Bo sa niedorobione...W dodatku kary za ścinki to też kpiny...

O F40 na Suzuce spytaj bubson-a, biorąc pod uwagę to straszne 1.35.3 pro w Capuccino to tu pewnie robi ze 2.20 (mój max 2.24.1) na standard, tego nikt nie zrobi na złoto na pro.

Kary są fajne i dorobione (poza częścią walnięć w bandy). Wszystkie kary to była moja wina, ci co narzekają to fani starego GT z waleniem w bandy, rywali i ścinami. Owszem jest to irytacja, gdy wypadam, tracę i jeszcze kara za ścinę, ale ... mogłem nie wypadać - moja wina.

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się sprawdzać, holl01 mógł wskoczyć w międzyczasie, ale jak patrzę na te rankingi, to zwykle ksywy się niepowtarzają i albo ktoś robi na standard albo na pro, na oko z 80% standard, 20% pro, potem będzie 90% do 10%.

 

Jeszcze raport z pola boju: tak jak się obawiałem pojawili się cheaterzy walący w bandy, wykorzystujący glitcha w systemie kar, najgorsze że jak Polyphony nie da patcha to zrobi się z tego irytująca legalna technika i to trudna.

Wyjaśnienie - czemu niby oni są cheaterami a ja nie gdy waliłem w bandy w GT123 (jak cała czołówka)? Ot proste zasady hotlapperów z Forzy2-cięcie szykany na Road At. czy Lagunie to cheat, bo jest karany przez grę, jak też glitchowanie to cheatowanie, zaś wpadanie na chwilę do wyjazdu z pitlane to nie cheat, bo to nie karane (choć też b.nielubiane). W GT123 uderzanie w bandy nie było karane i to było branie gry jaka jest, traktowanie jej arcadowo. W GT5P jest glitch w systemie kar, że pewne uderzenia są bezkarne (chyba trzeba robić to tyłem albo zmieniając bieg, nie rozumiem jak w połowie HSR uderzają bez kary).

 

Ponadto: wczoraj testowałem handicap, offline nie zauważyłem, zaś online jest mocny.

Moje czasy online z High Speed Ring (oczywiście bez uderzania band) PP650:

Time Trial (=brak handicapu) 1:09.2

wyścig gdy byłem pierwszy 1:12.6

wyścig gdy byłem ostatni 1:06.3

Na oko 1:06.4 i 1:09.5 i 1:12.7 to taki sam skill. Rekord świata wallbashing cheatera to 1:08.4.

Mimo to nadal gra się ciekawie i jeszcze długo pogram.

Odnośnik do komentarza

W wersji euro w Time Trial sa narzucone S2.

Jeszcze odnosnie kar. Arek piszesz ze kary sa 'dorobione', ale nadal twierdze ze nie sa. Mialem wiele razy ze jade w zakrecie (szczegolnie te ostre na Fuji lub Suzuce) i nagle wpierdala sie we mnie przeciwnik i napiera na mnie (delikatni spycha) a ja dostaje kare za spychanie O.o

Odnośnik do komentarza

Ziolo - musze cie "zmartwic" masz azjatycka (nie japonska) wersje gry - dlatego nie miales update (o ile dobrze pamietam to Ty nie miales ? chyba, ze ktos inny..) i dlatego mozesz wybierac opony, po premierze EURo i po update duzo rzeczy sie pozmienialo min. time trial - teraz jezdzi sie nie tuningowanymi furami wylacznie na oponach S2.

 

Zrobilem wszystko na S (80% na standard nie na pro) teraz czeka mnie troche jezdzenia w kolko po Daytona i bedzie F1 :/

Odnośnik do komentarza

A jak to jest z tym GT-R'em Masked? Da się go zdobyć, czy jedynie można na niego popatrzeć na replay'u?? Wie ktoś?

 

Ps. Też mam wszystko zaliczone (większość na złoto, tylko czasówki Fordem GT, BMW M3,Lancerem i wyprzedzanie F40 do poprawy) i teraz pozostaje przejechać te kółko własnie jakieś 63 razy :/

villain czym jeździsz na tym kółku? Ja GT-R'em.

Odnośnik do komentarza
villain to dobry jestes ja ciagle mecze sie F40 na S masz jakies porady??

 

Misje F40 zaliczylem jadac na domyslnych ustawieniach fury (tylko obnizona i wylaczone "usprawniacze").

Zauwazylem ciekawa rzecz - jesli pojedziesz na domyslnych ustawieniach, potem na tych samych ustawieniach skrocisz skrzynie to - tworcy wzieli to pod uwage i po skroceniu jeden z samochodow w stawce grzeje jak szalony, u mnie byl to Ford GT (na pro) - na fizyce standard, na prawde nie jest trudno. Piszac, ze wszystko zaliczylem w klasie S nie koniecznie mialem na mysli, ze mam same zlota - nawet na standard wiekszosc mam srebrne lub braz

 

A jak to jest z tym GT-R'em Masked? Da się go zdobyć, czy jedynie można na niego popatrzeć na replay'u?? Wie ktoś?

 

Ps. Też mam wszystko zaliczone (większość na złoto, tylko czasówki Fordem GT, BMW M3,Lancerem i wyprzedzanie F40 do poprawy) i teraz pozostaje przejechać te kółko własnie jakieś 63 razy :/

villain czym jeździsz na tym kółku? Ja GT-R'em.

 

Mam wylaczona gre teraz (F1 :P ) ale wystarczy zajrzec do opcji rankin i sprawdzic czy sa jakies czasy wykrecone GTRMasked.

 

Ja Fordem GT juz na poczatku 4 okrazenia mam 1st

 

A ja F430 i jak sie dobrze pojedzie to juz po pod koniec 3 kolka mozna byc na 1 miejscu. Wydluzam ostatni bieg.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...