Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Z grami w Palu oczywiście nie ma takiego problemu? Bo jeśli tak to kupno kabla RGB rozwiąże Twój problem, po prostu gry w NTSC są wyświetlane w PALu. Kabel RGB sprawia, że masz wyłożone na takie coś, bo kolor w grach NTSC jest wtedy zawsze, a obraz nie jest konwertowany.

Odnośnik do komentarza

Bzdury opowiadasz... :sciana:

 

@zagroo

Od tego jest Y Fix w mobo. Od biedy możesz kalibrować pozycję ekranu z poziomu gier, które to umożliwiają, ale nie wiem czy aż tak duże wartości można tam wprowadzać.

 

Chciałem Cie też przestrzec: jeśli masz podróbkę modbo (lol podróbka podróbki) to spalisz chipa jak zmienisz jakiekolwiek ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Chciałem Cie też przestrzec: jeśli masz podróbkę modbo (lol podróbka podróbki) to spalisz chipa jak zmienisz jakiekolwiek ustawienia.

Czego podróbką jest Modbo?

Nota bene nie bróbowałem odpalać z Modbo żadnego homebrew (nie licząc undubów itp. wynalazków), ale ogółem czip spisuje się na medal. Żadnych przycięć obrazu, przesunięć itp. (z kablem RGB). Może wina leży po stronie TV? Np. niektórzy mają przesunięty obraz w oryginalnym, PAL-owskim GoWII przy nieprzerabianej konsoli, co chyba tylko na TV można zwalić (i oczywiście na brak wiadomej opcji w ustawieniech gry).

Odnośnik do komentarza

Nie mam za bardzo czasu na grzebanie po sieci więc zapytam tutaj.

 

Mam monitor z wejściem HDMI czy jest szansa odpalenia PS2 właśnie z tym wejściem? w monitorze zostało jeszcze dvi-d oraz komponent ale nie używane ponieważ monitor nie ma w sobie głośników.

Podłączałem tak 360tkę ale nie miałem dźwięku więc musem było mieć kabel HDMI + podłączenie do tuby z głośnikami.

Odnośnik do komentarza

PS2 nie podłączysz po HDMI, bo PS2 nie ma w sobie takiego wyjścia. Najlepszym wyjściem będzie chyba Component. Ja parę dni temu kupiłem taki kabelek do PS2, którą podłączyłem do HDTV. Co do audio, to na pewno da się coś wykombinować. Kabel Component ma osobno 3 "chinche" na obraz i 2 "chinche" na audio, więc wystarczy zrobić/kupić do tego jakąś przedłużkę albo przejściówkę na mini jacka i podłączyć choćby do komputerowych głośników. Jak już to zrobisz to nie zapomnij włączyć w grach opcji Progressive Scan, o ile gra na to pozwala (mało tytułów PAL to ma, NTSC trochę więcej, lista NTSC TUTAJ, lista PAL na Wikipedii). Obraz jest wtedy ciut lepszy, ale cudów się nie spodziewaj, jeśli masz duży monitor - to w końcu tylko PS2.

 

Progressive Scan włączasz w zależności od gry albo z menu, albo trzymając X i /\ podczas bootowania gry.

Odnośnik do komentarza
Nie ma Componentu, który dodatkowo wyprowadza L/R Audio na jacka/minijacka. ;)

Nie ma, dlatego mówiłem o przejściówce.

Dzięki za info. W takim razie component jedynym wyjściem. Wtykam 3 kable do monitora a pozostałe dwa muszą iść do złączki na jacka, czyli dwa kable+ z głośników. Istnieje coś takiego aby kupić?

Nie wiem czy istnieje aby kupić, bo mi takie coś zrobił koleś, co jest obyty z lutownicą, ale przypuszczam że w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym powinno być. Z jednej strony wejścia na dwa chinche, a z drugiej bolec mini jack. Jeśli nie da się kupić, to na pewno da się zrobić. Każdy elektronik-hobbysta będzie w stanie. A oprócz tego mam też np. głośniki jakieś pasterskie Manta 2.1, ale mają też wejście na chinche. Tylko może być ciężko oddzielić te dwa kable audio od tych trzech video, więc potrzebna będzie jakaś przedłużka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Chyba nie zostaje nic innego jak przynieść stary tivik ze strychu. Tylko położę go chyba na szafie :/

Jeśli tylko obsługuje 60 Hz (bo niektóre gry w 50 Hz są okaleczone) i ma gniazdo SCART (bo dobry kabel to podstawa), każdy kolorowy CRT będzie lepszy niż monitor (zwłaszcza LCD). Tym niemniej przejściówki z CINCH na jacka, z CINCH na CINCH itp. są w sklepach z elektroniką (jak chociażby w supermarketach pewnej znanej sieci handlowej). Być może masz np. stary magnetofon typu jamnik, w którym działa wzmacniacz (nawet jeśli magnetofon się zdupcył). Taki jamnik może mieć wejścia CINCH i służyć jako wzmacniacz i głośniki w jednym (chociaż w takim wypadku doradzałbym porządne słuchawki).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mógłby mi ktoś pomóc w zdiagnozowaniu, co się dzieje z moją konsolą? To PSTwo NTSC-J przerobione Modbo 760. Generalnie nie ma problemu z odtwarzaniem gier z róznych systemów, ale europejskie gry z PSX mają obraz przesunięty w dół :(

 

Bawiłam się ustawieniami Modbo, włączałam/wyłączałam PSX Screen Fix, zmieniałam tryb obrazu (Y POS screen fix chyba nie działa z tytułami z PSX, efekt widać tylko w tych z PS2) i nic z tego, obraz zaczyna się w 1/5 ekranu i w efekcie jest ucięty na dole. Ani mój TV ani gra nie pozwalają na korekcję położenia obrazu :(

 

Jednocześnie gry z PSX w NTSC-J i NTSC-U/C wyświetlane są bez zarzutu, tak jak wszystkie tytuły z PS2 (PALowskie też). Nie mam pomysłów, co jeszcze mogę zrobić, poza sprzedaniem moich PALowskich tytułów :/

 

Help?

Odnośnik do komentarza

Szczerze? Nic ;] To jest modbo. Jak "PSX Screen Fix" nic nie daje to już po ptokach*. Ryzykantka z Ciebie, gdybyś miała podróbkę modbo to po zapisaniu nowych ustawień szlag by chipa trafił. ;)

 

*prawie. Od biedy możesz pobawić się programami do "zmiany" PAL na NTSC (a konkretnie to tyle zmieniają co położenie obrazu na osi Y). Wadą tego jest nieodwracalna modyfikacja pliku wykonywalnego (niektóre gry się w ogóle wysypują po takim zabiegu).

 

Tutaj masz w drugą stronę:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PSXntsc2pal/

 

Niestety nigdy się tym nie bawiłem na dłuższą metę bo i nigdy nie było mi to potrzebne do szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Ten link niewiele mi da, bo nie mam obrazów moich gier, po prostu je kupuję i chciałabym, żeby działały. Pewnie sprzedam PALowskie tytuły na PSX, w końcu to tylko 2 gry. Trochę szkoda, ale trudno. :(

 

Co do Modbo, to z różnymi ustawieniami zapoznawał mnie już kiedyś człowiek, który tego czipa montował, więc gdyby coś się miało stać, to już by się pewnie dawno stało. A przynajmniej tak się pocieszam.

Odnośnik do komentarza
Pewnie sprzedam PALowskie tytuły na PSX, w końcu to tylko 2 gry. Trochę szkoda, ale trudno.

Szkoda może ze względów kolekcjonerskich, ale wiele gier w PAL-u osiąga wyższe ceny niż ich odpowiedniki NTSC. Tym samym sprzedając wersję PAL i nabywając NTSC możesz zyskać - oprócz większego z reguły komfortu użytkowania (bo to były czasy dziadowskich konwersji z NTSC na PAL) - nawet trochę grosza. Jeśli to FF czy inny Tomb Raider, a nie rarytas pokroju PAL-owskiej Symphony of the Night, nie ma co się zastanawiać; najlepiej wymienić PAL na NTSC.

Odnośnik do komentarza

Witam,może ktoś mógłby mi pomóc.Chodzi mi konkretnie o gry Final Fantasy 7,8 i 9 z PSone.Czy będą one kompatybilne z moją PS2 slim,seria 9004?Czyli po prostu czy odpalą na mojej konsoli?Jeśli tak to czy mój model odpali wszystkie gry z PSone?Chętnie bym znów pograł w te hity,ale boję się inwestować w związku z powyższym.Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź,pozdrawiam.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...