Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

To modele 3000X nie mają uniwersalnego zasilacza?

Mój slim pochodzi z Japonii i zasilacz ma uniwersalny, tylko kabel z wtyczką do kontaktu trzeba było wymienić.

 

Na TV z PAL to bym raczej w Japonii nie liczyła, większość tanich/darmowych odbiorników powstało chyba przed wynalezieniem telewizji ;)

 

Swoją drogą kompletne PS2 w Japonii można wyrwać używane za grosze, więc chyba nie ma sensu wieźć własnego...

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam problem, posiadam najnowszą wersje sms playera i chcialbym odtwarzac pliki z pendrive'a. Slyszalem jednak, ze sa problemy z kompatybilnoscia. Np, ze pendrivy Kingstona nie dzialaja, prawda li to ;)? W zwiazku z tym chcialem kupic jeden z tych dwoch pendrive'ow:

pqi i161 8GB http://allegro.pl/item684635282_pqi_i161_8...cja_poznan.html

SanDisk Cruzer U3 4GB http://allegro.pl/item681271048_sandisk_cr...cja_poznan.html

i nasuwa sie kolejne pytanie czy jest jakis limit wielkosci pendrive (chodzi mi o GB), prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Limit jest limitem obsługiwanych fs i LBA, w tym przypadku FAT32, czyli jakieś 2.2TB. Masz taki? ;D

 

Sam posiadam trzy kingstone'y. Jeden, świetny DTII 512MB, i dwa które mogę porównać z szambem: DTII 1GB/8GB. Wszystkie są kompatybilne z aktualnymi USBD w SMSie. Niestety z usbd z SVN 8GB niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza

jeden kingston nie działający nie oznacza, że inne nie zadziałają.

Moj kingston 1 GB DataTraveller 2 działa bez problemu. Kingston 8 GB mojego kolegi też działa. Wszystko zależy od tego, czy moduł USBD.PRX obsługuje dane urządzenie.

Jest to niestety raczej loteria niż konkretna zależność. Musisz po prostu posprawdzać, które Pendrive'y zadziałąją a które nie.

Odnośnik do komentarza

Wiem , że były już takie tematy i niektórzy userzy podawali linki do poradników CDRinfo jak to zrobić , a ja nie bardzo rozumiem tych poradników (robiłem kilka razy wg poradnika i nie działało)

Chcę wgrać save do GT4 z pendrive (lub z płyty CD) na kartę pamięci , czy mógłby ktoś to wytłumaczyć (co krok po kroku robić)??

Konsole mam przerobioną ripperem .

Edytowane przez grzes!ek*ps2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, zakupiłem właśnie kabel RGB do konsoli PS2 i jakość obrazu (przede wszystkim kolory) bardzo się poprawiła. Wystąpił jednak problem - otóż gdy używam kabla RGB obraz przesunięty jest w lewo o jakieś 2-3 cm (tak że kawałek lewej strony ucieka poza ekran, natomiast z prawej strony pojawia się czarny pas).

Przy użyciu zwykłego kabla który był w komplecie z konsolą problem przesunięcia nie występuje.

Proszę o pomoc i jakieś rady - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Akurat czytam topic o RGB i jest to:

 

CYTAT(Suavek @ 5 04 2007, 15:35)

Tylko czy normalnym jest, że po prawej stronie jest tak ~1cm czarnego paska?

 

czasami po prawej, czasami po lewej - lepsze tv mają opcje "centrowanie sygnału RGB" [miałem takie coś w swoim crt sony trinitron 21"] tak więc wszystko można ustawić. jak nie znajdziesz to pozostaje Ci centrowanie obrazu w menu danej gry [większość ma tą opcję]

 

Odnośnik do komentarza

Mam problem z moją ps2 slim przerobioną ripperem, otóż ostatnimi czasy przy pierwszym uruchomieniu elegancko odpala mi każdą grę, ale potem jak ją zresetuje to już nic nie rusza. Dopiero jeżeli wyłączę konsole i odczekam z 10min to znowu za pierwszym razem się odpala wszystko a potem już nic. Laser był wymieniany 2 tygodnie temu ale nic to nie pomogło. Ma ktoś może jakiś pomysł czego może to być wina?

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

PlayStation dwa mam podłączone do telewizora kablem RGB, który w połowie ma kostkę z trzema wejściami na czincze.

 

joytech-ps2-rgb-scart-cable.jpg

 

Przejściówkę, taką jak poniżej (jack-czincz), podłączam do kostki w kablu, a do wejścia Jack podpinam już same głośniki (panel sterujący, a dopiero od niego głośniki; typowy zestaw 2+1)

 

7761_0.jpg

 

Wszystko gra elegancko, słychać każdy szczegół, każdy fragment tynku opadający na ziemię w MGSie, ale niestety, podczas grania im więcej białego koloru na ekranie, tym głośniejsze buczenie wydobywa się z głośników. Z PSOnem był ten sam problem. Przez słuchawki buczenia nie słychać, a nie są też zasilane z sieci, więc tu może być jakiś problem.

 

Czy ktoś zna rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...