Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam PS2 podlaczone do TV kablem RGB i mam problem w postaci ciemnego obrazu tj, niby wszystko widac ale w pomieszczeniach ze slabym oswietleniem nie widze ciemniejszych rzeczy. w TV mam te opcje typu "gra" "dynamiczny" "lagodny" ale i tak na kazdym jest ciemno, jak dalem wszystko na full (kolor, intesywnosc, glebia, kotrast itp) to jest w miare jasno ale i tak nie wystarczajco. W kablu RGB mam przelacznik Game/DVD i jak dam na DVD to sie robi jasno ale grafika sie wtedy psuje (nie wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje). Co moze byc przyczyna tego shitu? Moze to byc kabel? Czy moze da sie to gdzies ustawic (TV/PS2)? Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza

Tak chyba się dzieje na niektórych TV, bo kiedyś u kumpla na starym CRTku było dokładnie tak samo. Jak RGB, toi ciemno i kolory mniej nasycone. U niego było tak na każdym kablu RGB. Obraz bardziej ostry, ale ciemno jak w... :) Nie twierdzę, ze i u Ciebie tak jest. Próbowałeś na inych wejściach w TV?

Odnośnik do komentarza

O ile nie będziesz rzucać PS2 o ściany albo gwałtownie posuwać (khem) to nic nie powinno się stać.

[wiem że trochę późna odpowiedź, ale to tak przy okazji]

 

W jaki sposób mógłbym podpiąć PS2 do monitora tak, żebym dostał obraz? Mam monitor Full HD 24" który wstawiłem w miejsce starego telewizora przy okazji zakupu PS3, z tym że teraz mam zonka bo monitor ma tylko wejścia HDMI, DVI i VGA, niestety nie ma SCARTa :/ Próbowałem przejściówki SCART-VGA ale nie sprawdziła się, nie miałem obrazu. Poradzi ktoś jak to podpiąć?

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

Ok, pogrzebałem trochę na necie i Allegro i wykminiłem coś takiego:

PS2 -> kabel Component -> Kabel Component - HDMI -> Monitor

(pomijam fakt że te dwa kable Component są męskie i trzeba je "ożenić", to chyba nie ma znaczenia)

 

Ma prawo to działać?

Edytowane przez nero
Odnośnik do komentarza

Witam, mam kilka męczocych pytan :)

Moja plejka ma juz 5,5 roku, nie gralem na niej malo, nie gralem na niej duzo-tak wsam raz

I wlasnie zakupilem mikrofony do mojego grubaska a tu sie singstary scinaja ;(

Plejke mam przerobiona jakims chipem? (nie wiem, jak bylem maly to sie tym malo interesowalem czym! wazne z bylo! na gieldzie odrazu przzerobiona kupilem)

Wiec co sie bardziej opłaca? Kupic nowy laser? Nowy chip tez wtedy?

Czy kupic Network Adapter? Zeby nagrac na dysk trzeba przekonwertowac jakims programem i wlasnie czy on konwertuje tylko Orginaly? Czy tak zwane kopie zapasowe tez na dysk przezuce i sie odpala? Ktos probowal Singstary wrzucac na HDD ?

 

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam: Mc-money

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam! Mam nieoryginalną kartę pamięci (8mb) kilka miesięcy temu pojawił mi się na niej Corupted Data Od Jak'a X .Za kilka dni mam kupić nową(oryginalną) i mam pytanie czy jak skopiuje pozostałe save od tej podróbki to czy Corupted Data również się a niej pojawi ?

 

Ps Z racji tego że karty pamięci (podróbki) nie formatowałem bo była sformatowana już wcześniej , to jak ja będe miał mam sformatować tą nową ? Czytałem że jak ją pierwszy raz włoże do konsoli to w Browser pojawi się jakaś informacja czy ją sformatować czy jak ?

Odnośnik do komentarza

W przypadku oryginalnych tak, konsola zapyta przy pierwszym włożeniu do konsoli czy sformatować.

 

Corrupted Data może mieć różne podłoże, ja Ci jednak nie radzę kopiować z tej karty danych które są tak rozpoznawane przez OSDSYS bo możesz rozwalić fs na nowej karcie i potrzebny będzie ponowny format. Oczywiście inne save'y możesz. Potem tą starą sformatuj bo nie nadaje się w takim stanie do użytku (np. za pomocą MCA).

 

Tutaj masz o save'ach:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2generalfaq/strona9.php

 

A tutaj jak sformatować za pomocą Memory Card Annihilatora:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2-memory-card-annihilator/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem. Chciałbym pograć z kolegami we 4 w Crash Bash (to jest gra z PSX i odpalam ją na PS2), kupiłem Multi Tap'a do PS2 ale niestety nie działa on z grami z PSX. Sprawdziłem jakieś tam Atheny grę na PS2 i wszystko śmigało. Przeczytałem na jakimś forum bardzo stary post i gość miał ten sam problem co ja, też chciał pograć w Crash Basha na PS2 : D Napisał, że gdy kupił Multiport od PSX'a to wszystko działało no i ja też kupilem taki multiport i niestety u mnie dalej to samo : / Zastanawiam się czy może powinienem używać padów od PSX, ale nie wiem...

Mam nadzieje ze ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Odnośnik do komentarza

Witam, wiem, że odpowiedź znajduje się na forum ale jestem Laikiem w tych sprawach a potrzebuję szybko kupić PS2.

Chcę kupić przerobioną już konsolę na gwarancji. Jest dużo takich ofert z tym, że nie mam pojęcia z jakim chipem wybrać konsole bo jest ich dużo.

Drugie pytanie to czy kupić SLima czy zwykła?

Może ktoś na forum się tym trudni?

Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item925582167_promocja_nowa_sony_ps2_ps_2_przerobiona_prezent.html

Czy jest ona OK w stosunku do ceny??

Pomóżcie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Hmm, czyli na prostackim S-video nie mogę włączyć progressive scan ? znaczy, najpierw pod żółty kabelek z chinchy podłączam przejściówe S-video, potem do LCD. wygląda w porządku, lepiej niż na scarcie na pewno, ale chciałbym Progressive scana, czyli 640x480, i jedyną moją opcją jest takie o coś ?

http://www.allegro.pl/item934129533_nowy_kabel_component_ps2_ps3_wroclaw_traugutta.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość kufir

Jako obecnie wygląda sprawa przesiadki z ps2 na ps3? Czy można kupić jakieś nowe slim ps3 (konsola zminimalizowana) które będzie obsługiwało gry z ps2 ?

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...